تبیان، دستیار زندگی
یکی از راه‌های خوب برای آماده کردن بچه‌ها برای سال تحصیلی، درست کردن کاردستی‌های جالب و کم هزینه مربوط به درس و مدرسه است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت جامدادی با قوطی خالی کنسرو


یکی از راه‌های خوب برای آماده کردن بچه‌ها برای سال تحصیلی، درست کردن کاردستی‌های جالب و مربوط به درس و مدرسه است.


در این کاردستی جالب و سریع با استفاده از یک قوطی خالی کنسرو یک جامدادی درست می‌کنیم. ابتدا یک قوطی کنسرو را کاملاً بشویید و برچسب‌های روی آن را بردارید. برای این کاردستی لازم است برای باز کردن درب کنسرو، از درب بازکن‌هایی که گرد بُر هستند استفاده نمایید، تا یک استوانه باز بدون لبه‌های تیز داشته باشید. برای برداشتن برچسب‌های روی قوطی، می‌توانید از الکل، سرکه و یا آب داغ استفاده نمایید.

نكته‌: اگر كم سن و سال هستید، تا این مرحله كار را بایستی توسط والدین و با احتیاط كامل انجام دهید.

حال برای تزیین روی آن از چند روش می‌توانید استفاده نمایید که در هر صورت توصیه می‌کنیم از چسب‌های مناسب و قوی مانند چسب حرارتی و با نظارت والدین استفاده شود.

1- از اسپری رنگ استفاده نمایید که این کار باید در فضای باز و با پهن کردن روزنامه باطله در زیر کار انجام شود.

2- روی قوطی را با پارچه‌های زیبا، کاغذهای کادو به خصوص نوعی که ضد آب هستند، مقوا، فوم کاردستی، سنگ و یا صدف بپوشانید و تزیین نمایید.مثلاً در تصویر شماره 1 از کاغذ کادو و روبان، در تصویر شماره 2 از فوم و در تصویر شماره 3 از پوست درخت استفاده شده است.

3- روی قوطی را با رنگ آکریلیک نقاشی نمایید که این روش به دلیل دشواری و ایجاد لکه‌های احتمالی، برای بچه‌های کوچک‌تر توصیه نمی‌شود.

برای تزیین بیشتر، از چشم‌های عروسکی، پولک، برچسب، پوست درخت و یا هر چیز زیبای دیگری که در دسترس دارید، می‌توانید استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که ما در اینجا با گذاشتن تصاویری مختلف، سعی در دادن ایده‌های جالب به شما كاربران عزیز داریم و نمی‌خواهیم با دادن دستوراتی معلوم، محدودیتی در پرورش خلاقیت شما ایجاد نماییم.

امیدواریم از آموزش این کاردستی جالب استفاده كرده و با درست کردن این کاردستی، بچه‌ها را نسبت به حال و هوای رفتن به مدرسه و سال تحصیلی تشویق كنید.

اگر شما کاربران عزیز نمونه هایی مشابه نمونه های بالا درست کردید می توانید تصاویر آن را در شبکه اجتماعی تبیان آپلود و لینک آن را در نظرات این  صفحه قرار دهید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: baharrrrr88

مطالب مرتبط:

تجربه هنر گونی دوزی + آموزش

آموزش دوخت روتختی زیبا

زیر لیوانی‌های رنگی درست کنید

آموزش دوخت جای حوله و دستمال

طرز ساخت گل ایتالیایی

تزیین تخم مرغ به شکل قلب

آموزش تزئین هندوانه

تزیین آناناس به شکل طوطی

تزئین طالبی فوق العاده زیبا