تبیان، دستیار زندگی
در عصر حاضر بیشتر افراد به دنبال این هستند که علائم پیری را از خود به دور و جوان‌تر جلوه کنند. اما آیا این موضوع امكان دارد؟
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علائم پیری را از خود به دور کنید


در عصر حاضر بیشتر افراد به دنبال این هستند که علائم پیری را از خود به دور و جوان‌تر جلوه کنند.اما آیا این موضوع امكان دارد؟


پیری

حقیقت این است که با گذشت سن، خیلی از آثار آن از جمله، چین و چروک‌های صورت و گردن و افتادگی حالت بدن بیشتر و بیشتر می‌شوند. از طرفی جراحی‌های پلاستیک نیز علاوه بر صرف هزینه‌های سنگین، دردآور بوده و عوارض خاص خود را در بردارد. به راستی چطور می‌توان جوان ماند و از بروز علائم پیری زودرس جلوگیری کرد؟

در اینجا به راهکارهای عملی و موثر در این زمینه اشاره شده است که با رعایت این نکات، می‌توانید تا حد زیادی مانع از شروع نشانه‌های پیری در جسم و روح خود شوید.

ورزش منظم

از ورزش‌های هوازی همچون، پیاده روی و دویدن در فضای باز غافل نشوید، در حین ورزش به صحیح بودن نحوه‌ی انجام آن و تأثیرات مثبت بر تمامی نواحی بدن مطمئن شوید.

برنامه غذایی مناسب

برنامه غذایی شما باید همواره سرشار از سبزیجات، میوه‌ها، مواد پروتئینی و چربی‌های مفید، باشد. حتی اگر لازم می‌بینید با مشورت پزشک، از مکمل‌های غذایی و ویتامین‌ها نیز استفاده کنید.

مراقبت از پوست

با پوشش مناسب، کلاه، مصرف کرم‌های ضد آفتاب استاندارد و تایید شده (حداقل با 15 درجه مقاومت در مقابل خورشید SPF)، از تابش مستقیم اشعه خورشید بر پوست خود جلوگیری کنید. از کرم‌ها و مراقبت‌های پوستی جهت عدم بروز یا پوشش چین و چروک پوست خود، استفاده کنید. البته همواره در مورد داروی مورد استفاده از یک متخصص پوست کمک بگیرید تا دقیقاً داروها و پمادهای مناسب با پوست شما را تجویز کند. از خرید انواع داروها و کرم‌های تبلیغاتی که تنها پول شما را هدر می‌دهد و خود، موجب عوارض بعدیست، جداً خودداری کنید.

معاینات سالانه

برای اطمینان از سلامتی جسمی، حداقل به صورت سالانه برای معاینات و آزمایشات به پزشک مراجعه کنید.

از کرم‌ها و مراقبت‌های پوستی جهت عدم بروز یا پوشش چین و چروک پوست خود، استفاده کنید. البته همواره در مورد داروی مورد استفاده از یک متخصص پوست کمک بگیرید تا دقیقاً داروها و پمادهای مناسب با پوست شما را تجویز کند.

خواب کافی

این موضوع را جدی بگیرید، عدم خواب کافی یا مناسب، مستقیماً بر پوست، روح و جسم شما تأثیرگذار است. به موقع بخوابید و در صورت مشکل بی‌خوابی یا نشانه‌های آن، از مشورت با یک پزشک دریغ نکنید تا این مشکل کوچک تبدیل به معضل مرض بی‌خوابی ممتد نشود.

مراقب عواطف خود باشید

هر مشکل روحی و عاطفی، در نهایت منجر به مشکلات جسمی می‌شود. در صورت ابتلا به افسردگی، استرس، نگرانی و دیگر علائم ناراحتی‌های روحی و … با مراجعه به یک روانکاو و یا حداقل انجام تفریحات یا کارهای تفننی مورد علاقه خود، مثل پیاده روی در پارک، سفر و … این حالات را در خود کاهش دهید.

آرامش روحی یکی از عوامل جوان ماندن و سرزندگیست. می‌دانید كه می‌توان از بروز چین و چروک صورت و گردن، بدون عمل جراحی جلوگیری کنیم؟ مطمئن باشید با رعایت راه‌های طبیعی، بدون صرف هزینه‌های سنگین و عمل جراحی، قادرید تا همیشه از پوستی سالم و شاداب برخوردار باشید، بعضی از قسمت‌های بدن بیشتر در معرض دید هستند، مثل صورت و گردن، اکثر خانم‌ها، بیشتر تمرکز خود را تنها به مراقبت از پوست صورت می‌گذارند و از پوست گردن غافل هستند و متأسفانه وقتی می‌فهمند که دیگر دیر شده، در اینجا به شرح نکاتی جهت مراقبت از پوست گردن و جلوگیری از بروز چین و چروک، می‌پردازیم:

پیر مرد

نحوه قرارگیری سر در مقابل تلویزیون

آیا وقتی تلویزیون می‌بینید، سرتان را راست نگه می‌دارید یا به طور خمیده، به طوری که چانه شما بروی گردن آویزان باشد؟ در صورت افتادن چانه بروی گردن، خود شما باعث شروع تدریجی و پیشرفت پیری زودرس، چین و چروک و افتادگی پوست گردن می‌شوید! پس همواره سر خود را صاف نگاه دارید.

مراقبت از پوست گردن

به اندازه‌ی مراقبت از پوست صورت، به پوست گردن نیز برسید. بیشتر شما با شستن صورت خود، از کرم‌های مرطوب کننده، برای نرمی پوست صورت مصرف می‌کنید، همان موقع می‌توانید از همان کرم‌ها برای نرمی پوست گردن نیز استفاده کنید. در صورت استفاده از ماسک‌های گیاهی و مراقبتی برای پوست صورت، این ماسک را بروی پوست گردن خود نیز بمالید. همواره با نرم نگاه داشتن پوست گردن از خشکی آن جلوگیری کنید که خشکی پوست باعث بروز زودهنگام چین و چروک می‌شود.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: alihunter1

مطالب مرتبط:

پیری زودرس به دنبال كیست؟

پوست خود را تحویل بگیرید!

چگونگی مراقبت از پوست در خواب!

سلامت پوست با مصرف میوه

مضرات لوازم آرایش

آشنایی با كرم‌های مرطوب كننده

ماسك زیبایی صورت

رازهای خوشگل شدن با هندوانه!