سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
به گفته پژوهشگران، این مسئله به خاصیت تعاملی اینترنت و به خصوص لزوم دائم انتخاب میان گزینه‌ها برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر مربوط می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اینترنت، مفید برای مغز

به گفته پژوهشگران، این مسئله به خاصیت تعاملی اینترنت و به خصوص لزوم دائم انتخاب میان گزینه‌ها برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر مربوط می‌شود.

آموزش اینترنت به افراد سالخورده

استفاده منظم از اینترنت منجر به تحریک و بهبود فعالیت نورون‌های مغزی به ویژه در میان افراد سالخورده می‌شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روزنامه «لیبراسیون»، تحقیقات پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا نشان می‌دهد، اینترنت تآثیر خوبی بر مراکز مغزی کنترل‌کننده، تصمیم‌گیری و استدلال‌های پیچیده می‌گذارد.

این مطالعه که روی 24 فرد 55 ساله تا 76 ساله صورت‌گرفته نشان می دهد تصاویر MRI مغزی نیمی از این افراد که به تحقیق و جستجو در اینترنت آشنایی داشتند، نشانه‌هایی از تحرک و واکنش در زمان جستجو در اینترنت ثبت کرده است.

این تحقیق نشان می‌دهد، در این دو گروه شرکت‌کننده هر دو در زمان خواندن فعالیت‌های مشابهی در مناطق مغزی مربوط به زبان، خواندن، حافظه و بینایی داشته‌اند، اما در زمان جستجو در اینترنت گروهی که به این کار آشنایی داشته است، فعالیت‌های مغزی بیشتری در مراکز مربوط به روند تصمیم‌گیری و استدلال پیچیده (مناطق کورتکس قدامی، تامپورال) داشته‌اند.

به گفته پژوهشگران، این مسئله به خاصیت تعاملی اینترنت و به خصوص لزوم دایم انتخاب میان گزینه‌ها برای به دست آوردن اطلاعات مورد نظر مربوط می‌شود.

 

 

منبع:تابناک

 

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین