وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دنیا پر از آدم‌های با استعداد فقیر است. غالب آن‌ها یا فقیرند یا در تنگناهای مالی دست و پا می‌زنند یا کمتر از مقداری که در توانشان است پول در می‌آورند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مهم‌ترین قوانین پولدار شدن


دنیا پر از آدم‌های با استعداد فقیر است. غالب آن‌ها یا فقیرند یا در تنگناهای مالی دست و پا می‌زنند، یا کمتر از مقداری که در توان شان است پول در می‌آورند. این نه به دلیل دانسته‌هایشان بلکه به دلیل چیزهایی است که نمی‌دانند.


پول

در مورد مشکلات مالی یا حرفه‌ای، غالباً کمبودِ دادن و گرفتن در کنار هم به چشم می‌خورد. مردم بی پول بسیاری وجود دارند که علت فقرشان این است که نه گیرنده خوبی هستند و نه بخشنده خوبی. در حقیقت نه خوب یاد می‌گیرند و نه خوب یاد می‌دهند.

مغز و وقتت یادت نره!

روی مهم‌ترین قانون پول تمرکز کنید: «ببخشید تا به دست بیاورید» به جای این که بر این باور باشید که: «به دست بیاورید و سپس ببخشید»

به همه ما دو نعمت خدادادی اهدا شده است: مغز و وقت! و بعد از آن دیگر بستگی به خودمان دارد که با این دو چه کنیم؟ با هر ریالی که به دست می‌آورید، خودتان و فقط خودتان قدرت تعیین سرنوشت تان را خواهید داشت. اگر بیهوده خرجش کنید انتخاب کرده‌اید که بی پول باشید. اگر خرج بدهی‌هایتان کنید، به طبقه متوسط الحال پیوسته‌اید و اگر آن را روی مغزتان سرمایه گذاری کنید و آموزش ببینید که چگونه دارایی‌تان را ذخیره کنید، تحول را برای آینده و هدف تان انتخاب کرده‌اید. این انتخاب، همه و همه، مال شما و در اختیار شماست. هر روز با هر ریال که درمی آورید؛ تصمیم می‌گیرید پولدار، بی پول یا متوسط الحال باشید.

افراد کم در آمد سواد مالی کافی دارند؟

آیا فرق بین یک دارایی و بدهی را می‌دانید؟ یکی از دلایل پولدار نشدن مردم، ندانستن تفاوت میان دارایی و بدهی است. از کار یک فرد پولدار، موجودی و دارایی متولد می‌شود اما مردم کم درآمد بدون این که خودشان بدانند بدهی می‌آفرینند. اکنون با یک حساب سرانگشتی درباره زندگی خود و اطرافیان تان قضاوت کنید و بگویید ماهانه چقدر قسط پرداخت می‌کنید؟ اجاره خانه چطور؟ و...

به همه ما دو نعمت خدادادی اهدا شده است: مغز و وقت! و بعد از آن دیگر بستگی به خودمان دارد که با این دو چه کنیم؟ با هر ریالی که به دست می‌آورید، خودتان و فقط خودتان قدرت تعیین سرنوشتتان را خواهید داشت.

شما بدون این که خودتان بدانید برای خود بدهی می‌تراشید، هنوز قسط ماشینتان تمام نشده، قسط مسکن شروع می‌شود. این یعنی از دست دادن فرصت‌ها، کار سخت و کوشش زیاد برای پیشرفت. در واقع شما اسمش را پیشرفت گذاشته‌اید، اما با کمال احترام، سخت در اشتباهید. شما به جای کسب دارایی به هزینه کردن مشغولید. با این برنامه ثابت و منظم هیچ راهی برای ریسک و سرمایه گذاری پیش روی‌تان قرار نمی‌گیرد.

به پول تان امر و نهی کنید

اجازه ندهید پول بر زندگی‌تان کنترل داشته باشد. دارایی و پول تان را خودتان کنترل کنید، افراد متوسط جامعه هر روز صبح سرکار می‌روند و در پایان ماه منتظر دریافت حقوق خود هستند و ماه به نیمه نرسیده تمام پول خود را خرج می‌کنند. نکته همین جاست، فرد پولدار، پول می‌سازد، بدون این که حضور فیزیکی داشته باشد، اما افراد کم در آمد فقط خرج می‌کنند و به پرداخت بدهی‌های خود مشغولند.

پول

ترس به شما اجازه ریسک و سرمایه گذاری نمی‌دهد، نگران از دست دادن شغل تکراری خود هستید و حتی اکثر شما از شغل خود و محیط آن راضی نیستید و فقط به خاطر حقوق دریافتی به کارتان چسبیده‌اید. نگرانید که زمان پرداخت قسط کم نیاورید و حتی پس از پرداخت از خودتان راضی هستید. دو راه برای انتخاب دارید:

1- به نصیحت بزرگ‌ترها گوش کنید و تحصیلات عالی کسب کنید تا یک کارمند منظم شوید و کاری بی دردسر و ثابت داشته باشید، تا در آینده از مزایای بازنشستگی استفاده کنید، نردبان ترقی را پله پله بالا روید.

2- علاوه بر کسب تحصیلات و سواد مالی به شغل شخصی خودتان در کنار شغل ثابت اهمیت دهید و صاحب نردبان شوید و بگذارید دارایی‌هایتان برای شما پول بسازند.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: گردباد

 

مطالب مرتبط:

چگونه بیشتر پس انداز کنیم؟

مدیریت هزینه‌های زندگی

بدهکار شدن فرزندان

بودجه بندی درآمد ماهانه

رهنمودهای پس‌انداز کردن

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین