سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌كه «به قصد نجات اقتصاد كشور وارد عرصه شده‌»، گفت: اقتصاد كشور ما به یك تغییر اساسی نیاز دارد و ما می‌خواهیم این كار را با تشكیل دولت ائتلافی انجام دهیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ثبت نام محسن رضایی 

ثبت نام محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌كه «به قصد نجات اقتصاد كشور وارد عرصه شده‌»، گفت: اقتصاد كشور ما به یك تغییر اساسی نیاز دارد و ما می‌خواهیم این كار را با تشكیل دولت ائتلافی انجام دهیم.

به گزارش ایسنا محسن رضایی صبح دیروز و در چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان با حضور در ستاد انتخابات كشور رسما برای كاندیداتوری دهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی كرد و سپس در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی با این مضمون ‌كه «طرح دولت ائتلافی شكست خورد، چرا شما پا به صحنه گذاشتید؟» گفت: این طرح شكست نخورد؛ چون دولتی كه تشكیل می‌دهیم دولت ائتلافی است. قبلا من ترجیح می‌دادم دوست دیگری به صحنه بیاید، اما در هر صورت این كار انجام نشد و او موافقت نكرد. خودم گفتم ستاد دولت ائتلافی منحل شود كه كسی فكر نكند از ابتدا این جریان برای این بوده كه من كاندیدای انتخابات شوم. ستاد دولت ائتلافی منحل شده، اما نظریه دولت ائتلافی منحل نشده است. دوستانی كه به این نظریه معتقدند هنوز سر جای خود هستند و به مرور اعلام موضع خواهند كرد و ان‌شاءا... دولت ائتلافی تشكیل خواهیم داد. وی هم چنین در ادامه گفت: بیش از 40 سال است كه گرانی و تورم اقتصاد ما را آزار داده و مردم ما را نگران كرده است. بیش از 40 - 30 سال است كه بیكاری در اقتصاد ما وجود دارد و طی این سال‌ها اگرچه در دوره‌هایی عمق تورم و ركود را در حال نوسان دیده‌ایم، اما گاه كم یا بعضا افزایش یافته است.

دولتی كه تشكیل می‌دهیم دولت ائتلافی است. قبلا من ترجیح می‌دادم دوست دیگری به صحنه بیاید، اما در هر صورت این كار انجام نشد و او موافقت نكرد. خودم گفتم ستاد دولت ائتلافی منحل شود كه كسی فكر نكند از ابتدا این جریان برای این بوده كه من كاندیدای انتخابات شوم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: بهره‌وری پایین و روبه نزول اقتصاد ایران نیز باعث شده است از رشد اقتصادی

ثبت نام محسن رضایی

 مطلوبی برخوردار نباشیم. همچنین باید گفت كه ساختار اقتصادی ما دولتی است و این ساختار ما را با یك حجم بزرگ از دولت و كسری بودجه مستمر روبه‌رو كرده است و هر نوع توسعه‌ در اقتصاد با مانع اقتصاد دولتی مواجه می‌شود. رضایی با بیان این اعتقاد كه «اقتصاد ایران از ریل خارج شده است» گفت: اقتصاد ما سنتی و دولتی و با مدیریت ضعیف اداره شده است. ما می‌خواهیم با كمك دوستان، نخبگان و مردم عزیز ایران اقتصاد ایران را نجات دهیم و برای این كار باید همه‌ نخبگان كشور را در امر توسعه دخیل كنیم؛ اگرچه لازم است این افراد با هم به اجماع برسند؛ البته در این مسیر مشكلات متعددی وجود دارد كه ما باید با یكپارچگی در بین نخبگان و توسعه‌ ملی مشاركت ایجاد كنیم. رضایی افزود: دولت مورد نظر ما ائتلافی است برای این‌كه از تمامی نخبگانی كه توانایی حضور در آن را دارند استفاده می‌كند. همچنین این دولت كارآمد است، برای این‌كه افراد متخصص و با تجربه و دارای توان مدیریتی در آن هستند و متعهد است برای این‌كه به اصول امام(ره) و انقلاب و اندیشه‌های امام و رهبری معتقد خواهد بود.

بیادی، مشاور رضایی

محسن رضایی در ادامه با اشاره به همراهی بیادی، سخنگوی جمعیت آبادگران جوان با خود گفت: ایشان امروز حكم

ثبت نام محسن رضایی

مشاورت برایشان صادر شده و به جمع مشاوران ما پیوسته‌اند. رضایی همچنین در پاسخ به خبرنگاری در مورد انتقاد از احمدی‌نژاد پاسخ داد: من از نقد حمایت می‌كنم و به انتقاد اعتقاد دارم، آنچه گفته‌ام واقعیت بود. گفته‌ام اگر كشوری این مسیر را ادامه بدهد به سمت پرتگاه می‌رود و در آن صورت زحماتی كه آقای احمدی‌نژاد نیز كشیده از بین خواهد رفت. با در نظر گرفتن احساس خطری كه كارشناسان هم اعلام كرده‌اند، باید به آن توجه كنیم و به سمت پرتگاه نرویم. من اظهار نظر و اعلام خطر كرده‌ام؛ این تخریب نیست. رضایی همچنین در مورد سخنانش در اهواز گفت: جناب آقای موسوی و آقای كروبی را سرمایه انقلاب می‌دانم و جناب آقای احمدی‌نژاد نیز جوان پركاری است. من هیچ كدام از آن‌ها را رقیب خود نمی‌دانم، بلكه بیكاری و فقر را رقیب خود می‌دانم.

محسن رضایی در ادامه با اشاره به همراهی بیادی، سخنگوی جمعیت آبادگران جوان با خود گفت: ایشان امروز حكم مشاورت برایشان صادر شده و به جمع مشاوران ما پیوسته‌اند

وی در پاسخ به خبرنگاری كه گفت «شما با ترغیب گروه خاصی به صحنه آمده‌اید كه رای آقای احمدی‌نژاد را بشكنید»، اظهار كرد: شماها و خیلی‌ از سیاسیون كشور مرا می‌شناسند. من تحت تاثیر هیچ كس نیستم، همیشه مستق

ثبت نام محسن رضایی

ل فعالیت كرده و مستقل تصمیم گرفته‌ام . به نفع ملت ایران و انقلاب و اسلام حركت كرده‌ام و دلیلش هم این است كه از ابتدای انقلاب زندگی‌ام را كف دست گذاشته‌ام و با كمك دوستان هر جا خطری بوده به صحنه آمده‌ام و هر جا خطری نبوده، دوستان فراوان بوده‌اند و كار را انجام داده‌اند؛ امروز احساس خطر كردم و برای نجات اقتصاد كشور به صحنه آمدم.

برای دیدن اخبار و اطلاعات و تحلیل های انتخاباتی دیگر کاندیداها اینجا کلیک کنید.

منبع:ایسنا

تهیه وتنظیم برای تبیان:سید ابراهیمی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین