وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رهبر معظم انقلاب در دیدار كارگزاران حج: توطئه اختلاف افكنی دشمن برای نجات خود از خشم امت اسلامی/ تبلور وحدت حول پیامبر اسلام و ابراز تنفر از دشمنان ایشان در حج استمرار یابد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار دست‌اندرکاران حج با رهبرانقلاب


رهبر معظم انقلاب در دیدار كارگزاران حج:

توطئه اختلاف افكنی دشمن برای نجات خود از خشم امت اسلامی/ تبلور وحدت حول پیامبر اسلام و ابراز تنفر از دشمنان ایشان در حج استمرار یابد


دیدار رهبری

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیش از ظهر امروز(دوشنبه) در دیدار كارگزاران حج، با اشاره به اهانت انجام گرفته به پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و تجلی عظمت شخصیت آن حضرت در چشم دوستداران و حتی دشمنان ، حج امسال را دارای موقعیتی خاص و متفاوت از سالهای گذشته ارزیابی و تأكید كردند: تبلور زیبا و عظیم اتحاد امت اسلامی بواسطه وجود مقدس خاتم الانبیاء (ص) و اظهار تنفر و خشم عمیق همه مسلمانان از جبهه استكبار ‌، باید در حج كه مركز تجمع مسلمانان از سراسر دنیا است، خود را نشان دهد و این، معنای واقعی برائت از مشركین است. حضرت آیت الله خامنه ای، اقدام مستكبران و عوامل آنها در اهانت به درگاه قدسی پیامبر رحمت، عزت و كرامت را نشان دهنده عمق دشمنی و بغض و كینه جبهه استكبار با پیامبر اسلام (ص) دانستند و افزودند: موضعی كه سیاستمداران غربی در قبال این اهانت بزرگ، اتخاذ كردند، هیچ تفاوتی با موضع دشمنی نداشت.

حضرت آیت الله خامنه ای، وجود مقدس خاتم الانبیاء (ص) را محل تلاقی همه مسلمانان اعم از مذاهب و فرقه های مختلف دانستند و خاطرنشان كردند: در این عرصه، شیعه و سنی و معتدل و تندرو، دیگر موضوعیتی ندارد و همه با دل و جان به صحنه آمده اند زیرا پیامبر اسلام (ص) محور و قطب عقاید الهی و اسلامی هستند

ایشان ، خاطرنشان كردند: قضیه اهانت به پیامبر اسلام (ص) و موضع گیری سردمداران جبهه استكبار، چهره واقعی آنان و محور اصلی تقابل جبهه حق و باطل را آشكار كرد و مشخص شد اساس دشمنی مستكبران با اصل اسلام و وجود مقدس خاتم الانبیاء (ص) است.

دیدار رهبری

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خروش یكپارچه و عظیم مسلمانان در كشورهای اسلامی و حتی در اروپا و امریكا، در مقابل این اهانت، افزودند: حركت جوشان دنیای اسلام در اظهار ارادت به پیامبر اسلام (ص) و ابراز تنفر عمیق از دشمنان، صحنه عجیب و بسیار مهمی است كه نشانگر ظرفیت بزرگ تحرك امت اسلامی است.

حضرت آیت الله خامنه ای، وجود مقدس خاتم الانبیاء (ص) را محل تلاقی همه مسلمانان اعم از مذاهب و فرقه های مختلف دانستند و خاطرنشان كردند: در این عرصه، شیعه و سنی و معتدل و تندرو، دیگر موضوعیتی ندارد و همه با دل و جان به صحنه آمده اند زیرا پیامبر اسلام (ص) محور و قطب عقاید الهی و اسلامی هستند.

دیدار رهبری

ایشان استمرار تبلور ارزشمند وحدت حول شخصیت عظیم نبی مكرم اسلام (ص) و ابراز تنفر از دشمنان ایشان را در حج، ضروری و مهم خواندند و تأكید كردند: برائت از مشركین یعنی همه مسلمانان احساس كنند كه در مقابل یك دشمن قرار دارند و از عمق وجود نسبت به او برائت بورزند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مقام شامخ و بسیار والای حضرت خاتم الانبیاء (ص) و درودهای خاص خداوند و ملائك الهی به ایشان، افزودند: مسلمانان باید پای سخن پیامبر (ص) یعنی توحید، اسلام و قرآن بایستند و حج را مظهر اظهار عشق و ارادت به آن حضرت كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای، امت اسلامی را به هوشیاری در قبال توطئه خطرناك ایجاد اختلاف در صحنه عظیم و یكپارچه خروش مسلمانان، فراخواندند و خاطرنشان كردند: دشمنان دین و مستكبران بدانند كه امت اسلامی با وجود مذاهب مختلف و برخی تفاوتهای نظری و عقیدتی، در مقابل آنها یكپارچه و متحد هستند.

ایشان تأكید كردند: نباید گذاشت كه جبهه استكبار با حربه ایجاد اختلاف، خود را از خشم امت اسلامی نجات دهد.

ایشان ، خاطرنشان كردند: قضیه اهانت به پیامبر اسلام (ص) و موضع گیری سردمداران جبهه استكبار، چهره واقعی آنان و محور اصلی تقابل جبهه حق و باطل را آشكار كرد و مشخص شد اساس دشمنی مستكبران با اصل اسلام و وجود مقدس خاتم الانبیاء (ص) است

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، حج را فریضه ای سرشار از یاد و ذكر خدا دانستند و افزودند: حج یكی از بهترین و شاید بی نظیرترین فرصت ها برای تعمیق یاد خدا و خشوع و تضرع در مقابل پروردگار است .

حضرت آیت الله خامنه ای همچنین زائران بیت الله الحرام را به تعمیق ارتباط قلبی با مسلمانان كشورهای مختلف از طریق تكیه بر مشتركات و اظهار محبت و رعایت آداب و اخلاق اسلامی توصیه كردند.

دیدار رهبری

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسگر نماینده ولی فقیه و سرپرست زائران ایرانی بیت الله الحرام در سخنانی با اشاره به انتخاب شعار «حج، عزت، همبستگی و مسئولیت اسلامی» برای حج امسال و همچنین اقدامات انجام گرفته در طول عمره 91-90، گفت: برگزاری 97 همایش در مكه و مدینه با حضور جوانان و قشرهای تحصیل كرده جهان اسلام، برگزاری 21 همایش برای زائران و علمای اهل تسنن، جلسات هم اندیشی با نخبگان و شخصیت های علمی و فرهنگی كشورهای اسلامی، برگزاری محافل قرآنی، برگزاری جلسات آموزشی برای عمره گذاران و حجاج و تولید دهها عنوان كتاب جدید از جمله اقدامات فرهنگی است.

آقای حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز سخنانی درخصوص حج و جایگاه آن و همچنین ویژگیهای حج امسال بیان كرد.

حجت الاسلام موسوی رئیس سازمان حج و زیارت نیز گزارشی از اقدامات و خدمات اجرایی برای حدود 75 هزار زائر ایرانی كه در قالب 449 كاروان عازم حج هستند،‌ارائه كرد.

 

بخش سیاست تبیان

منبع : پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین