وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
گمان اینکه آن‌ها بخواهند با هواپیماهای بدون سرنشین و یا اسکادران‌ها، چند نقطه را هدف قرار دهند و بازگردند و ما نیز چند موشک به مراکز هسته‌ای و نظامی می‌زنیم و این جنگ پایان یابد، نگاهی بسیار ساده و سطحی است. در شرایطی که آن‌ها همه چیز را آماده جنگ کنند، م
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اقدام پیش دستانه ایران در مقابل حمله


گمان اینکه آن‌ها بخواهند با هواپیماهای بدون سرنشین و یا اسکادران‌ها، چند نقطه را هدف قرار دهند و بازگردند و ما نیز چند موشک به مراکز هسته‌ای و نظامی می‌زنیم و این جنگ پایان یابد، نگاهی بسیار ساده و سطحی است. در شرایطی که آن‌ها همه چیز را آماده جنگ کنند، ممکن است پیش از تهاجم، کار پیش‌دستانه انجام دهیم؛ من این را رد نمی‌کنم
امیرعلی حاجی زاده

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پاسخ جمهوری اسلامی ایران به هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی را بیرون از تصور این رژیم دانست و گفت، صهیونیست‌ها باید منتظر رخدادهای غیرمترقبه و خاص باشند.

به گزارش «تابناک» سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده» در مصاحبه با شبکه العالم، در خصوص سناریوی ایران برای پاسخ به تهدیدهای رژیم اشغالگر مبنی بر حمله به ایران اظهار داشت: پاسخ ما خارج از تصور رژیم صهیونیستی است. وی خاطرنشان کرد: طبیعتا سناریوی برخورد ما سری است؛ ولی آن‌ها باید منتظر اتفاقات غیرمترقبه و خاص در این شرایط باشند.

سردار حاجی‌زاده تأکید کرد: تصور اینکه آن‌ها بخواهند با هواپیماهای بدون سرنشین و یا اسکادران‌ها چند نقطه را آماج بگیرند و بازگردند و ما نیز چند موشک به مراکز هسته‌ای و نظامی می‌زنیم و این جنگ پایان یابد، نگاهی بسیار ساده و سطحی است. البته سران رژیم صهیونیستی خودشان می‌دانند مطالبی که در رسانه‌ها مطرح می‌کنند، جنگ روانی و تبلیغاتی است.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه آغاز جنگ و تهاجم در راهبرد جمهوری اسلامی ایران تعریف نشده، از احتمال پیش دستی ایران پیش از تهاجم دشمن خبر داد.

سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده»، با بیان اینکه در راهبرد جمهوری اسلامی ایران شروع جنگ و تهاجم تعریف نشده است، تأکید کرد: در شرایطی که آن‌ها همه چیز را آماده جنگ کنند، شاید پیش از تهاجم کار پیش دستانه انجام دهیم؛ من این را رد نمی‌کنم ولی اکنون شرایط تاکتیکی و عملیاتی منطقه را به صورتی نمی‌بینیم که آن‌ها بخواهند برای نمونه فردا به ما حمله کنند.

وی ادامه داد: اگر متوجه شویم که آن‌ها در مسیر هستند و بخواهند به ما تهاجم کنند، ما اجازه غافلگیر شدن را به نیروهای خودمان نخواهیم داد.

پایگاه‌های آمریکا در منطقه را خاک آمریکا می‌دانیم/ حمله به ایران یعنی جنگ جهانی

امیرعلی حاجی زاده

فرمانده نیروی هوا ـ فضای سپاه گفت، جنگ با ایران قابل کنترل و مدیریت نیست و شاید این جنگ، به جنگ سوم جهانی تبدیل شود، یعنی ممکن است کشورهایی به نفع ایران و یا علیه ایران وارد جنگ شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا ـ فضای سپاه در گفت‌وگو با «العالم» در خصوص تهدیدات دشمنان اظهار داشت: اصولا جنگ بین ایران با رژیم صهیونیستی و یا آمریکا به صورت مستقل را نمی‌توان تصور کرد، یعنی هر کدام از این دو طرف شروع کننده جنگ باشد، دیگری نیز وارد جنگ خواهد شد.

وی افزود: ما آمریکا و رژیم صهیونیستی را کاملا در کنار هم می‌بینیم و اصلا نمی‌توانیم متصور شویم که رژیم صهیونیستی بدون پشتیبانی آمریکا چنین جنگی را آغاز کند. به همین دلیل در صورت بروز جنگ قطعا ما با هر دو طرف وارد جنگ شده و حتما با پایگاه‌های آمریکا درگیر خواهیم شد.

حاجی زاده ادامه داد: در صورت بروز چنین شرایطی، اتفاقاتی می‌افتد که قابل کنترل و مدیریت نیست و ممکن است این جنگ به جنگ سوم جهانی تبدیل شود، یعنی ممکن است کشورهایی به نفع ایران و یا علیه ایران وارد جنگ شوند.

حاجی‌زاده با اشاره به سناریوهای متعدد و غیرقابل تصور ایران در صورت بروز جنگ، تأکید کرد: در صورت آغاز جنگ، پایگاه های آمریکا در کشورهای اطراف ما و داخل کشورهای همسایه هدف قرار خواهند گرفت و حتی از طرف مردم این کشورها حتما تهدید خواهند شد.

وی با اشاره به حادثه هفته گذشته و انهدام 6 هواپیمای آمریکایی در یک پایگاه نظامی در منطقه و یا هدف قرار گرفتن تانکرهای حامل سوخت و یا کشته شدن سربازان آمریکایی توسط مردم منطقه، گفت: این اتفاقات در شرایطی روی می‌دهد که ما با کسی درگیری نداریم، ولی تصور کنید آیا ممکن است رژیم صهیونیستی با ما درگیر شود ولی از طرف دیگر آمریکا وارد این جنگ نشود و یا مردم منطقه به مقابله با آمریکا نپردازند؟ به هیچ وجه چنین چیزی را نمی‌توان تصور کرد و این جنگ به سرعت تمام منطقه را فراخواهد گرفت.

حاجی‌زاده تأکید کرد: نباید اینگونه تصور کرد که در صورت بروز جنگ، کشورهای منطقه اعلام بی‌طرفی می‌کنند.

فرمانده نیروی هوا ـ فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفتگو با العالم گفت: ما قطعا این پایگاه‌ها را هدف قرار می‌دهیم، زیرا ما این پایگاه‌ها را جزو خاک آمریکا می‌دانیم و نه قطر، بحرین یا افغانستان.

حاجی‌زاده در پایان گفت: این پایگاه‌ها از نظر ما حکم سرزمین و خاک آمریکا را دارد و اگر درگیر شویم، قطعا این پایگاه‌ها را خواهیم زد.

بازتاب گسترده سخنان فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران

بازتاب گسترده سخنان فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران، تحلیل روزنامه آمریکایی از مصاحبه رئیس‌جمهور ایران پیش از حضور وی در مجمع عمومی سازمان ملل، تصمیم سه کشور اروپایی برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران و طرح اتهام ایران علیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

بازتاب گسترده سخنان فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران، تحلیل روزنامه آمریکایی از مصاحبه رئیس‌جمهور ایران پیش از حضور وی در مجمع عمومی سازمان ملل، تصمیم سه کشور اروپایی برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران و طرح اتهام ایران علیه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.

یکی از مهمترین اخباری که از عصر روز گذشته تاکنون توجه بیشتر مطبوعات معتبر جهانی را به خود جلب کرده، اظهارات سردار امیر علی حاجی زاده، فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران درباره راهبرد ایران در قبال تهدیدهای نظامی رژیم صهیونیستی است.

بازتاب گسترده سخنان فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران

خبرگزاری «رویترز» با اشاره به سخنان سردار حاجی‌زاده به نقل از وی نوشته، در صورتی که ایران مطمئن شود اسرائیل در تدارک حمله به این کشور است، شاید به یک حمله پیش‌دستانه علیه این رژیم دست بزند. این خبرگزاری همچنین به بخش دیگری از سخنان وی اشاره کرده که گفته ایران آغازگر هیچ جنگی نخواهد بود، اما اگر مطمئن شود دشمنان در حال انجام کارهای نهایی برای حمله هستند، ممکن است حمله‌ پیش‌دستانه کند.

بازتاب گسترده سخنان فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران

روزنامه «هندوستان تایمز»، از جمله مطبوعاتی که صبح امروز اظهارات سردار حاجی‌زاده را بازتاب داده نیز به طور خاص، بخشی از سخنان وی را مورد توجه قرار داده که گفته بود، در صورت حمله رژیم صهیونیستی به ایران، جنگ جهانی سوم رخ خواهد داد.

وی همچنین اشاره کرده بود در صورت وقوع جنگ میان ایران و رژیم صهیونیستی، موقعیت از کنترل بیرون خواهد بود. هندوستان تایمز افزون بر سخنان سردار حاجی‌زاده، به گفته‌های سردار جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه نیز در همین رابطه اشاره کرده است.

اظهارات سردار حاجی‌زاده از سوی همه روزنامه‌های مهم اسرائیلی و همچنین شمار بسیاری از مطبوعات سایر کشورهای جهان بازتاب داده شده است.

فرآوری : یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منابع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین