وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
و گرفتارهای ماوس و صفحه کلید مشکلات مربوط به ماوس و صفحه کلید قطعات جانبی مختلفی برای استفادهدر سیستمهاوجود دارند. همانند صفحه کلید، ماوس ، ابزارها و قطعات نوشتن و طراحی و .... اما وضعیتصفحه کلید و ماوس تقریباً متفاوت است. ز...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش ششم - مشکلات و گرفتارهای ماوس و صفحه کلید

مشکلات مربوط به ماوس و صفحه کلید


قطعات جانبی مختلفی برای استفادهدر سیستمهاوجود دارند. همانند صفحه کلید، ماوس ، ابزارها و قطعات نوشتن و طراحی و .... اما وضعیتصفحه کلید و ماوس تقریباً متفاوت است. زیرا وجود این قطعات برای دسترسی به منابع مختلف سیستم امری ضروری است.دراین قسمت به شرح مشکلات مربوط به آنها می پردازیم.

طرح و الگوی مکان نمای ماوس را نمی پسندم


علت:

مکان نماهایی که شما در وضعیتهای مختلف در صفحه نمایش سیستمتان مشاهده می کنید، طرح و الگوی مکان نماهای پیش فرض سیستم عامل ویندوز هستند. این طرح و الگو به سیستم عامل اعلام می کند که در وضعیت های مختلف و هنگامیکه سیستم شما مشغول به عملیات یا پردازش خاصی است به چه شکلی نشان داده شود.

در صورتی که این طرح و الگوها را نمی پسندید می توانید آنها را تغییر دهید.

راه حل:

برای تغییر مکان نماهای سیستم از مراحل زیر پیروی کنید:

1-گزینه  Start / control panel /mouse را انتخاب کنید.
2- زبانهpointers را انتخاب کنید. این زبانه طرح و الگوی پیش فرض را به شما نشان می دهد (همانند شکل ) این طرح بطور اتوماتیک ساختار بندی می شود. در صورتی که قصد تغییر آن را دارید می توانید منوی کشوییSchema را کلیک کرده و یکی از الگوهای موجود در آن را انتخاب کنید.برخی از آنها طرحها و الگوهای جالبی دارند، برخی بسیار بزرگ و برخی نیز کوچک هستند .

3- دکمهOK را پس از انتخاب الگوی مناسب کلیک کنید.

البته ممکن است الگوی مناسبی را پیدا کنید اما عمل مورد نظر شما دارای طرح مناسبی برای ماوس نباشد. به عنوان مثال بطور پیش فرض نمایشگر ماوس در حین پردازش اطلاعات بصورت ساعت شنی تبدیل می شود. با تغییر الگو این ساعت نیز تغییر می کند و بسته به انتخاب شما شکل دیگری تبدیل می شود که ممکن است مورد نظرتان نباشد. برای سفارشی کردن آنها می توانید :

1- ابتدا از کادرCustomize مکان نمایی که قصد تغییر آن را دارید انتخاب کنید. سپس دکمهBrowse را انتخاب کنید.

2- پنجرهBrowse نمایان می شود و تمامی فایلهای موجود و در دسترس مکان نما را نشان می دهد.( همانند شکل) مکان نمای مورد نظر را انتخاب کرده و سپس دکمهOpen را کلیک کنید. این کار شما را به زبانهPointer بر می گرداند و جایگزین مکان نمای انتخابی شما خواهد شد.

3- دکمهSave as را انتخاب کرده و یک نام برای آن تعیین کنید. سپس دکمهOK را کلیک کنید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین