وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد از این تیم نمی‌رود تا اینکه اخراجش کنند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ژوزه:فوتبال کریمی تمام شده است


سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد از این تیم نمی‌رود تا اینکه اخراجش کنند.


ژوزه

مانوئل ژوزه پس از شکست 2 بر صفر برابر سپاهان گفت: سپاهان قهرمان فصل گذشته است، با این حال در نیمه اول بازی متعادل بود. سپاهان در خانه‌اش بازی می‌کرد و آرام‌تر بود ولی پرسپولیس عصبی بود. در ادامه، تیم آرام شد و بهتر بازی کرد. از سمت راست خوب استفاده می‌کردیم و نفوذهای خوبی داشتیم اما ماهینی عصبی بود و به همین دلیل تعویضش کردم.

وی ادامه داد: در نیمه اول سپاهان دفاعی‌تر بود و ما بهتر بازی کردیم. دنبال بهانه نیستم و مسئولیت خود را قبول می‌کنم. نیمه دوم عجیب بود و دروازه‌بان و سه هافبک ما گیج بودند. تیم ما خیلی افت کرد. باورم نمی‌شد بازیکنان می‌آمدند، آب می‌خوردند و بعد می‌افتادند. پرسپولیس در نیمه دوم مرده بود. هافبک‌های ما انگار بسکتبال بازی می‌کردند!

سرمربی پرسپولیس در مورد علت اصلی نتیجه نگرفتن این تیم تصریح کرد: علت اصلی مشکل روانی است. فشار روانی زیادی روی بازیکنان است. انتظار قهرمانی از این تیم وجود داشت و این مسئله فشار زیادی روی بازیکنان می‌آورد. در نیمه اول تیم ما عالی بود اما در نیمه دوم انگار با 8 بازیکن مقابل 11 بازیکن سپاهان بازی می‌کردیم. بازیکنان خط میانی ما نبودند ولی من به دنبال بهانه نیستم.

ژوزه در پاسخ به سۆال خبرنگاری که پرسید 20 امتیاز از دست داده‌اید و آیا وقت رفتن شما نیست،‌ اظهار داشت: از هفته اول تیم تحت فشار بود و استرس زیادی داشت. هفته اول خوب بازی کردیم، مقابل استقلال هم خوب بودیم اما بازی به بازی انگیزه بازیکنان کم شد و دچار مشکلات عصبی شدند. برای حل مشکلات ذهنی و فکری نیاز به زمان داریم. پرسپولیس 16 بازیکن جدید گرفته و برای هماهنگی آنها زمان نیاز داریم. این تیم نامتعادل است. برای اینکه موفق و قهرمان شویم باید روی ذهن بازیکنان کار کنیم. به یک برد نیاز داریم. این دوران بدترین دوران مربیگری من است.

ژوزه در مورد غیبت علی کریمی و کریم انصاری‌فرد گفت: علی کریمی تا حالا چند پاس گل در پرسپولیس داده است؟ او در این فصل چند بازی خوب برای ما انجام داده؟ او فقط در یک بازی نبود. کریمی 34 ساله بازی‌اش تقریبا تمام شده است. او در مسابقات قبل برای پرسپولیس چه کار کرد؟ شاید در بازی بعد هم غایب باشد. انتخاب بازیکنان و مسئولیتش با من است. ما فقط یک بازی را با حضور علی کریمی بردیم و او در سایر بازی‌ها هم حضور داشت. علی کریمی بهترین بازیکن ما نبوده است

وی افزود:‌ با ریسک به پرسپولیس آمدم آن هم در حالی که 15 روز به آغاز مسابقات مانده بود. از مسئولیت خودم فرار نمی‌کنم اما این تیم را من نبستم و نمی‌توانم پاسخگوی یکسری مسائل باشم. من شعبده‌باز نیستم و کنار هم نمی‌روم.

ژوزه در مورد غیبت علی کریمی و کریم انصاری‌فرد گفت: علی کریمی تا حالا چند پاس گل در پرسپولیس داده است؟ او در این فصل چند بازی خوب برای ما انجام داده؟ او فقط در یک بازی نبود. کریمی 34 ساله بازی‌اش تقریبا تمام شده است. او در مسابقات قبل برای پرسپولیس چه کار کرد؟ شاید در بازی بعد هم غایب باشد. انتخاب بازیکنان و مسئولیتش با من است. ما فقط یک بازی را با حضور علی کریمی بردیم و او در سایر بازی‌ها هم حضور داشت. علی کریمی بهترین بازیکن ما نبوده است. کریس رونالدو و مارادونا هم بازی‌شان تمام می‌شود پس بهتر است با احترام این کار انجام شود.

ژوزه و کریمی

وی در مورد اینکه آیا یحیی گل محمدی را هم نظیر بازیکنان، شما انتخاب نکردید گفت: گل محمدی انتخاب شخص من بود اما ببینید پرسپولیس فصل قبل چندم بود. این تیم دوازدهم بود و این پرسپولیس را من درست نکردم. من فقط به خاطر شخص مدیرعامل به پرسپولیس آمدم و به خاطر هواداران هم خودم را می‌کشم. به خاطر آنها همه کار می‌کنم.

ژوزه گفت: در اولین جلسه قبل از فصل با مدیر عامل به نتیجه نرسیدم. به او گفتم کسی که تیم پرسپولیس را بسته تو را دوست نداشته و موفقیت تو را نمی‌خواسته است. در این تیم تعادل وجود ندارد. در برخی پست‌ها بازیکن نداریم و در برخی پست‌ها با ترافیک مواجه هستیم. معدنچی را اولین بار در هتل دیدم در حالی که یک فصل بازی نمی‌کرده است!

ژوزه ادامه داد: پرسپولیس هافبک دفاعی ندارد، پس ما چه طور می‌توانیم درست دفاع کنیم و چه طور می‌خواهیم گل بزنیم؟

سرمربی پرسپولیس در مورد میدان دادن به جوانان گفت: به آینده فکر می‌کنم و از هیچ چیز ناراحت نمی‌شوم. مطمئن باشید از این تیم کنار نمی‌روم تا اخراجم کنند. ریسک کردم و به این تیم آمدم. می‌دانم این تیم قهرمان نمی‌شود. هفته پنجم هم به مدیرعامل پرسپولیس گفتم این فصل قهرمان نمی‌شویم اما فصل آینده وضعیت بهتر می‌شود. این مسئله برای تماشاگران سخت است اما واقعیت امروز پرسپولیس را باید ببینید.

ژوزه در مورد اینکه چه حرفی با هواداران پرسپولیس برای بازی آینده دارد، گفت: می‌خواهیم جایگاه تیم را بالا ببریم. باید کمک کنیم تا نیم‌فصل مشکلات حل شود. من می‌مانم و اگر کسی دوستم ندارد اخراجم کند. 36 سال مربیگری کردم و فقط سه بار اخراج شدم. آخرین بار 15 سال قبل بود. نمی‌خواهم بدون قهرمانی کارم را در پرسپولیس تمام کنم. من سرمربی تیم‌هایی بودم که 60 میلیون هوادار داشتند. هر کاری صلاح بدانم انجام می‌دهم. من به راه خود ادامه می‌دهم تا سال دیگر پرسپولیس را قهرمان کنم.

وی در مورد اینکه کنار گذاشتن علی کریمی باعث کم کاری دیگر بازیکنان پرسپولیس نمی‌شود، گفت: شما بد فکر می‌کنید، این سۆال درست نیست.

بخش ورزشی تبیان

منبع : فارس

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین