سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ت و گرفتارهای DISK ها مشکلات مربوط به Hard Disk ها هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و ه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش پنجم - مشکلات و گرفتارهای DISK ها

مشکلات مربوط به Hard Disk ها

هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و هر زمان که داده ها را باز کرده ، هوانده یا مشاهده می کنید، فایل ها از Hard خوانده می شوند.

دیسک ها به بخش هایی تقسیم می شوند که داده ها در آنها نوشته یا خوانده می شوند. ساختار بندی دیسک در ویندزو XP با سیستم فایلی خاصی است که بتواند داده ها را بر روی Hard نوشته و از آن بخواند .

سیستم های فایلی که XP از آن پشتیبانی می کند عبارتند از :

(NTFS(New Technology File System : سیستم تکنولوژی جدید فایل که در ویندوز NT پایه گذاری شد به سیستم فایلی انتخابی ویندوز XP است . این سیستم بهترین قدرت امنیتی و امکان مدیریت دیسک را برای فایل ها ایجاد می کند.

FAT 32 : که در ویندوز های ME و 98 استفاده می شد و نسخه های 95 از این سیستم هنوز در XP پشتیبانی می شود اما به خوبی NTFS نیست .

FAT 16 : نسخه قدیمی FAT 32 که بوسیله Win 3.X و برخی نسخه های Win 95 پشتیبانی می شود.

(CDFS(CD File System : که استانداردی برای CD-ROM ها بوده و در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

داده ها در هارد من به آرامی خوانده و نوشته می شوند


علت:

گاهی اوقات ممکن است فضای هارد تکه تکه شده باشد. به عبارت دیگردر انجام کارها فایل ها باز و سپس بر روی هارد ذخیره می شوند. اما تکه ها ی آنها ممکن است درمکان های مختلفی از هارد نگهداری شود که درنتیجه هنگام تغییر و ذخیره مجدد یا بازکردن آنها زمان بیشتری مورد نیاز است . در XP ابزاری با نام Disk Defragment در نظر گرفته شده است . که هارد را یکپارچه کرده و مشکل مزبور را رفع می کند .


راه حل:

برا ی یکپارچه سازی دیسک از مراحل زیر پیروی کنید:

1- My Computer را باز کرده و درایوی که قصد یکپارچه کردن آن را دارید راست کلیک کنید. سپس گزینه Properties را انتخاب نمائید.

2-زبانه Tools را انتخاب کرده و دکمه Defragment Now را انتخاب نمائید .

3- در پنجره Disk De Fragment ( همانند شکل ) دکمه Analyze را کلیک کرده تا یکپارچه بودن یا نبودن آن درایو را مشاهده کنید.

4- پیامی نمایش داده می شود که از شما در خصوص انجام عملیات یکپارچه سازی درایو سوال می کند (همانند شکل ) . برا ی ادامه فرایند دکمه Defragment را انتخاب کنید.

 فرایند یکپارچه سازی آغاز شده و بسته به میزان فضای هارد شما ممکن است چند ساعت طول بکشد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین