سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ت و گرفتارهای DISK ها مشکلات مربوط به Hard Disk ها هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و ه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش پنجم - مشکلات و گرفتارهای DISK ها

مشکلات مربوط به Hard Disk ها

هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و هر زمان که داده ها را باز کرده ، هوانده یا مشاهده می کنید، فایل ها از Hard خوانده می شوند.

دیسک ها به بخش هایی تقسیم می شوند که داده ها در آنها نوشته یا خوانده می شوند. ساختار بندی دیسک در ویندزو XP با سیستم فایلی خاصی است که بتواند داده ها را بر روی Hard نوشته و از آن بخواند .

سیستم های فایلی که XP از آن پشتیبانی می کند عبارتند از :

(NTFS(New Technology File System: سیستم تکنولوژی جدید فایل که در ویندوز NT پایه گذاری شد به سیستم فایلی انتخابی ویندوز XP است . این سیستم بهترین قدرت امنیتی و امکان مدیریت دیسک را برای فایل ها ایجاد می کند.

FAT 32 : که در ویندوز های ME و 98 استفاده می شد و نسخه های 95 از این سیستم هنوز در XP پشتیبانی می شود اما به خوبی NTFS نیست .

FAT 16 : نسخه قدیمی FAT 32 که بوسیله Win 3.X و برخی نسخه های Win 95 پشتیبانی می شود.

(CDFS(CD File System : که استانداردی برای CD-ROM ها بوده و در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هاردمن دارای وضعیت نابهنجاری است و پیام های ایراد درآن نمایان می شود


علت:

دریک هارد برخی ایرادات سیستم فایلی و سطحی ممکن است ایجاد شود و شما را با مشکلاتی مواجه کند . در ویندوز XP ابزاری با نام Error – Checking وجود دارد که این مشکلات را رفع می کند.


راه حل:

برای اجرای error – Checking در هارد از دستورات زیر پیروی کنید.

1-My computer را فعال کرد.، سپس دیسک مورد نظرتان را راست کلیک کنید و از منوی زمینه گزینه Properties را انتخاب کنید.

2- زبانه Tools را انتخاب کنید ( همانند شکل)

3- دکمه Check Now را انتخاب نمائید. کادر محاوره ای نمایان می شود ( همانند شکل ) و به شما امکان می دهد تا بطور اتوماتیک مشکلات سیستمی فایل را بررسی کرده و بخش ها و Sector های دچار مشکل را باز سازی کند. هر دو کادر مقابله ای موجود این پنجره را انتخاب کرده و سپس Start را انتخاب کنید. برنامه اجرا شده و این فرایند بسته به ظرفیت Hard شما ممکن است چند ساعت طول بکشد.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین