سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
ت و گرفتارهای DISK ها مشکلات مربوط به Hard Disk ها هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و ه...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش پنجم - مشکلات و گرفتارهای DISK ها

مشکلات مربوط به Hard Disk ها

هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و هر زمان که داده ها را باز کرده ، هوانده یا مشاهده می کنید، فایل ها از Hard خوانده می شوند.

دیسک ها به بخش هایی تقسیم می شوند که داده ها در آنها نوشته یا خوانده می شوند. ساختار بندی دیسک در ویندزو XP با سیستم فایلی خاصی است که بتواند داده ها را بر روی Hard نوشته و از آن بخواند .

سیستم های فایلی که XP از آن پشتیبانی می کند عبارتند از :

(NTFS(New Technology File System: سیستم تکنولوژی جدید فایل که در ویندوز NT پایه گذاری شد به سیستم فایلی انتخابی ویندوز XP است . این سیستم بهترین قدرت امنیتی و امکان مدیریت دیسک را برای فایل ها ایجاد می کند.

FAT 32 : که در ویندوز های ME و 98 استفاده می شد و نسخه های 95 از این سیستم هنوز در XP پشتیبانی می شود اما به خوبی NTFS نیست .

FAT 16 : نسخه قدیمی FAT 32 که بوسیله Win 3.X و برخی نسخه های Win 95 پشتیبانی می شود.

(CDFS(CD File System: که استانداردی برای CD-ROM ها بوده و در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

فضای Hard من پر شده است


علت:

هارد برای ذخیره اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرد و اطلاعات زیاد فضای آن را اشغال می کند. همانند یک کمد لباس ، هنگامیکه لباس های زیادی در داخل آن قرار گیرند، دسترسی به آنها مشکل تر خواهد شد. Hard برای ذخیره اطلاعات ممکن است با کمبود فضا مواجه شود.


راه حل :

برای دسترسی به فضای بیشتر و پاک کردن اطلاعات اضافی از مراحل زیر پیروی کنید :

1- فایل ها را دسته بندی کرده و هر کدام که مورد نیازتان نیست پاک کنید. در صورتی که یک Zip Drive  با یک CD writer در اختیار دارید می توانید به سادگی اطلاعات اضافی را بر روی آنها ذخیره کرده و سپس از روی Hard حذف کنید.

2- My computer را باز کنید. درdrive ای که قصد پاک کردن اطلاعات اضافی آن دارید راست کلیک کرده و سپس گزینه Properties را انتخاب نمائید.

3- در زبانه General ( همانند شکل) می توانید با انتخاب کادر Compress Drive to Save Disk space در پائین صفحه  ( در صورتی که به این گزینه دسترسی ندارید، درایو شما دارای قالب بندی NTFS نیست) درایو را فشرده کرده و در فضای دیسک صرفه جویی کنید.

4- دکمهDisk cleanupرا انتخاب کنید. ویندوز XP ... دیسک را باز بینی کرد . وبدنبال عناوینی می گردد که برای ایجاد فضای بیشتر می توان آنها را حذف کرد. ( همانند شکل).

در کادر مقابله ای هریک از عناوین که ما یل به حذف اطلاعات آنها هستید را فعال کنید و OK را کلیک کنید .

5- در صورتی که گزینه More Option را کلیک کنید، می توانید اجزاء وابسته ویندوز را نیز که مورد استفاده بشما نیستند حذف کنید . دکمه Clean VP را که بعد از عناوین قراردارد کلیک کرده و از دستورات نمایان شود پیروی کنید(همانند شکل).

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین