سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
; مشکلات و گرفتارهای سخت افزار       مشکلات و گرفتاری های برنامه های راه انداز اگر بخش قبلی را مطالعه کرده باشید حتماً متوجه شده اید که برنامه راه انداز یا driver در واقع جزئی از برنامه نرم افزاری مرب...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش چهارم -  مشکلات و گرفتارهای سخت افزار

 

مشکلات و گرفتاری های برنامه های راه انداز

اگر بخش قبلی را مطالعه کرده باشید حتماً متوجه شده اید که برنامه راه انداز یا driver در واقع جزئی از برنامه نرم افزاری مربوط به یک قطعه سخت افزاری است که جهت هماهنگی و کارایی صحیح آن قطعه با سیستم عامل از طرف شرکت سازنده قطعه ارائه می شود و برای استفاده از توانایی های قطعه باید این برنامه ها را در سیستم تان نصب کنید.

بدون نصب یک درایور ویندوز قادر به عمل متقابل با آن قطعه نیست و به نوعی آن را به عنوان یکم قطعه متصل به سیستم نمی شناسد.

در ویندوز xp بانک اطلاعاتی بزرگی حاوی صدها نوع نرم افزار متناسب با قطعات گوناگون قرار دارد که بطور اتوماتیک و در صورت شناختن قطعه ای نرم افزار مربوطه را نصب می کند. اما با توجه به رشد و توسعه صنعت سخت افزار همه روزه شاهد ورود قطعه جدیدی در بازار هستیم و از این رو باید برنامه های مرتبط را نیز از طریق شرکت ارائه دهنده خدمات تهیه کنید. این شرکت ها برنامه هایی ارائه می کنند که با سیستم عامل های مختلف سازگاری لازم را داشته باشد . در این قسمت برخی از رایجترین مشکلات و نحوه برخورد با این گرفتاری ها در خصوص استفاده از برنامه های راه انداز مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

من می خواهم یک برنامه راه انداز را از اینترنت Download کنم اما IE این اجازه را به من نمی دهد


علت:

IE6.0 که به همراه ویندوز XP وجود دارد، برخی ویژگی های امنیتی دارد که شما را از Download برنامه های راه انداز غیر ضروری و تشخیص داده نشده ممانعت می کند.

بطور معمول قبل از دریافت یک برنامه راه اندازناشناسویندوز XP به شما پیامی می دهد، اما اکثر تنظیمات آن بصورت "Block" تعیین شده باشد ، قادر به دریافت آن نخواهید بود.


راه حل:

1- به عنوان یک Administrator درسیستم log on کنید.

2- گزینه Start / Control Panel / System را کلیک کنید.

3- در پنجره Driver Setting Options که ظاهر می شود، دکمه رادیویی Warn را کلیک کرده بطوریکه شما را از دریافت فایل های ناشناس مربوط به برنامه های راه انداز آگاه می کند.

در صورتی که مایلید این تنظیمات به تمام کاربران درکامپیوترتان اعمال شود کادر مقابله ای

Make This Action The System Default را فعال کنید ( همانند شکل ) وOK را کلیک کنید .

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین