سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
وكیل فائزه هاشمی گفت: فائزه هاشمی شب گذشته برای اجرای حكم حبس شش ماهه، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فائزه هاشمی در زندان اوین


وكیل فائزه هاشمی گفت: فائزه هاشمی شب گذشته برای اجرای حكم حبس شش ماهه، بازداشت و به زندان اوین منتقل شده است.

هاشمی

غلامعلی ریاحی در مورد خبر بازداشت فائزه هاشمی طی شب گذشته اظهار داشت: این خبر صحت دارد و بازداشت وی در راستای اجرای حكم محكومیت حبس شش ماهه صورت گرفته است.

وكیل فائزه هاشمی به باشگاه خبرنگاران گفت: در تماس تلفنی دختر خانم هاشمی مطلع شدم كه شب گذشته وی بازداشت شده است تا اجرای حكم در مورد او صورت بگیرد.

وی در پاسخ به این سوال كه فائزه هاشمی طول محكومیت شش ماهه حبس خود را در زندان سپری خواهد كرد یا خیر، افزود: بله قطعا همین مساله محقق می‌شود و در حال حاضر هم برای اجرای حكم به اوین منتقل شده است.

وكیل فائزه هاشمی در پاسخ به این سوال كه فائزه هاشمی  در كدام زندان دوران محكومیت خود را طی خواهد كرد، گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم و فعلا چیزی مشخص نشده است.

فائزه هاشمی به بند امنیتی زنان زندان اوین منتقل شد 

در همین حال،‌ رئیس سازمان زندان های کشور گفت : فائزه هاشمی به بند امنیتی زنان زندان اوین منتقل شده است.

غلامحسین اسماعیلی در حاشیه بازدید از خبرگزاری مهر در این باره گفت : هنوز بند امنیتی زنان در زندان اوین وجود دارد که تعداد محدودی زندانی در آنجا حضور دارند.

وكیل فائزه هاشمی به باشگاه خبرنگاران گفت: در تماس تلفنی دختر خانم هاشمی مطلع شدم كه شب گذشته وی بازداشت شده است تا اجرای حكم در مورد او صورت بگیرد

زنانی که اتهامات امنیتی دارند در این بند نگهداری می شوند و به زندان زنان در شهرری منتقل نخواهند شد.

وی افزود : پس از بازداشت فائزه هاشمی از سوی دادستانی او به بند امنیتی زندان اوین منتقل شد و دوره محکومیت خود را در این بند سپری می کند.

بر اساس اعلام دادسرای عمومی و انقلاب تهران ،فائزه هاشمی شب گذشته بازداشت شد تا حکم محکومیتش اجرایی شود.

گفتنی است، بر اساس رای شعبه 15 دادگاه انقلاب فائزه هاشمی به اتهام و جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به 6 ماه حبس و 5 سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم شده است.

هاشمی
تجمع در فرودگاه امام به انتظار مهدی هاشمی +عکس

دستگیری فائزه هاشمی در حالی اتفاق افتاد که جمعی دیگر از نیروهای سیاسی در انتظار بازگشت برادر وی مهدی هاشمی به ایران و دستگیری احتمالی وی بودند. ایسنا در گزارشی از فرودگاه امام خمینی تهران نوشت: جمعی از دانشجویان خواهان محاكمه «مهدی هاشمی» در پی اخبار منتشره مبنی بر بازگشت وی به ایران، در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) حضور یافتند.

دانشجویان در این تجمع، پلاكاردهایی با مضامین «ماركوپولوی سیاسی، محاكمه باید گردد»، «ترازوی عدالت دیجیتالی نیست و هنوز شاهینش جغدها را شكار می‌كند»، «آقای مهدی هاشمی! هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد / هم رونق زمان شما نیز بگذرد / آن‌كس كه اسب داشت غبارش فرو نشست / گرد سم خران شما نیز بگذرد»، «آقازاده لندن‌نشین، محاكمه باید گردد»، «مسیر پیشنهادی برای آقازاده فراری، دربست تا دادگاه» و «در انتظار اجرای عدالت» در دست دارند.

در ادامه‌ تجمع دانشجویان در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، محمد رضایتی، دبیركل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اظهار كرد: مبنای اعتراض ما گزارش اصل 90 مجلس است. انتظار ما از آیت‌الله لاریجانی كه اعلام كردند برای ما خط قرمزی مطرح نیست این است كه با پرونده‌ی مهدی هاشمی به طور جدی برخورد و رسیدگی كنند.

وی هم‌چنین با اشاره به اظهارات وكیل مهدی هاشمی درباره‌ی حضور دانشجویان در فرودگاه امام گفت: حضور ما دانشجویان به این دلیل است كه خواستار رسیدگی به ابهامات در مورد مهدی هاشمی هستیم اما وكیل ایشان گفته‌اند كه ما یك هفته شما (دانشجویان) را در فرودگاه نگه می‌داریم. ایشان به جنبش دانشجویی توهین كرده‌اند. حرف ما این است كه اگر ادعایی دارند چرا در جمع دانشجویان برای پاسخگویی حاضر نمی‌شوند؟

هاشمی

رضایتی افزود: ما از خون‌های به ناحق ریخته شده در فتنه نخواهیم گذشت و حضور ما در این‌جا (فرودگاه امام) نقطه آغاز است و ما این مساله را پی‌گیری خواهیم كرد.

به گزارش ایسنا هم‌چنین در این تجمع دانشجویان طوماری را كه برای محاكمه‌ی مهدی هاشمی تهیه كرده بودند امضا كردند.

در این طومار آمده است: «اكنون كه پس از ماه‌ها انتظار، متهم فراری مهدی هاشمی رفسنجانی كه نقشی فعال در فتنه 88 داشته و پس از آن در پوشش ماموریت دانشگاه آزاد در آغوش روباه پیر لانه گرفته بود، قصد بازگشت به كشور را دارد. بازگشتی كه بلاشك فرصتی مغتنم برای دستگاه قضایی كشور است كه بی هیچ ملاحظه‌ای سربلندانه از این امتحان بیرون آید. دستگاه قضایی كه ادعای این را دارد كه اهل هیچ‌گونه تسامح و تساهل نیست.

لذا ما دانشجویان عدالت‌محور، آرمان‌گرا و مستقل از كانون‌های قدرت و ثروت به نمایندگی از ملت شریف ایران این انتظار به‌حق را از قوه قضاییه داریم كه با محاكمه‌ی به‌موقع، سریع و مطابق با موازین اسلامی، عدالت را به عالی‌ترین شكل ممكن به اجرا درآورد.»

تجمع دانشجویان در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) دقایقی پیش پس از خروج مسافران هواپیما كه مهدی هاشمی در بین آنان دیده نشد پایان یافت.

در ابتدای این بیانیه با اشاره به خبر بازگشت مهدی هاشمی به کشور آمده است: حال که یکی از متهمان اصلی فتنه 88 قرار است در کشور حضور یابد دانشجویان و آحاد مردم خواستار محاکمه وی هستند

بیانیه دانشجویان تجمع‌کننده در فرودگاه امام(ره)

 دانشجویان تجمع‌کننده در فرودگاه امام خمینی(ره) در بیانیه شماره یک خود خواستار محاکمه قاطعانه مهدی هاشمی شدند.

هاشمی

به گزارش ایسنا،‌ دانشجویانی که قرار است تا دقایقی دیگر برای مطالبه محاکمه مهدی هاشمی رفسنجانی در فرودگاه امام خمینی (ره) تجمع کنند اولین بیانیه خود را صادر کردند.

در ابتدای این بیانیه با اشاره به خبر بازگشت مهدی هاشمی به کشور آمده است: حال که یکی از متهمان اصلی فتنه 88 قرار است در کشور حضور یابد دانشجویان و آحاد مردم خواستار محاکمه وی هستند.

این بیانیه می‌افزاید: با توجه به گزارش کمیسیون اصل 90 و همچنین مدارک و اسناد موجود و با توجه به اعترافات متهمان حوادث بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری سال 88 مهدی هاشمی در این حوادث نقش داشته و بایستی طبق قانون با وی برخورد شود.

نویسندگان این بیانیه با تأکید بر لزوم وجود قاطعیت در دستگاه قضا تأکید کرده است دانشجویان و امت حزب‌الله هیچگونه اهمال‌کاری را نمی‌پذیرد و مطالبه آنان محاکمه قانونی و فوری مهدی هاشمی رفسنجانی است.

در پایان این بیانیه بر لزوم محاکمه فائزه هاشمی از دیگر عناصر فعال در فتنه 88 سخن به میان آمده است.

فرآوری : یوسف قاضی زاده

بخش سیاست تبیان


منبع : عصر ایران /جهان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین