سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
; مشکلات و گرفتارهای سخت افزار       مشکلات نصب وحذف سخت افزارها فرض کنید که ماوس جدید خریده اید . آن را به پورت کامپیوتر متصل کنید و شروع به استفاده از آن کنید . ویندوز XP به سادگی و هنگام اتصال یک ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش چهارم -  مشکلات و گرفتارهای سخت افزار

مشکلات نصب وحذف سخت افزارها

رجیستری ویندوز (network)

فرض کنید که ماوس جدید خریده اید . آن را به پورت کامپیوتر متصل کنید و شروع به استفاده از آن کنید . ویندوز XP به سادگی و هنگام اتصال یک سخت افزار به کامپیوتر آن را تشخیص می دهد. هنگامیکه ماوس را به سیستم متصل می کنید.

هنگام اتصال یک سخت افزار تشخیص داده می شود .

ماوس شناخته می شود.

یک فایل با عنوان نرم افزار راه انداز از یک بانک اطلاعاتی داخلی ویندوز XP فرا خوانی می شود تا ماوس را مدیریت کند و استفاده از آن را امکان پذیرکند. البته می توانید اقدام به نصب نرم افزار راه انداز شرکت سازنده آن قطعه کنید.


نصب نرم افزار برای قطعه

البته دربرخی موارد ویندوز XP قادر به تشخیص قطعه سخت افزاری نیست یا سخت افزار ممکن است بدون نرم افزار راه انداز ویژه خود کار نکند. درمقابل یک برنامه راه انداز تکه ای از یک نرم افزار است که ویندوز را قادر بهبرقراری ارتباط با سخت افزار می کند.  تصوری که می توان از یک برنامه راه انداز داشت همانند وجود چرخ برای یک ماشین است . در سیستم کامپیوتری برنامه راه انداز ویندوز XP را قادر می کند تا سخت افزار را هدایت کنید بطوریکه بتوانیددر کار با سیستم عامل از آن استفاده کنید.

با تمام چیزهایی که گفته شد ممکن است درنصب  یا حدف سخت افزارها با مشکلاتی مواجه شوید. که دراینمباحث مروری بر آنها خواهیم داشت.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین