سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
محمود احمدی نزاد رئیس جمهوری کشورمان در دو دوره ریاست جمهوری خود برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در هر نوبت حضور داشت که این حضور با حواشی گوناگون بسیاری همراه بوده است و لی در نهایت او توانسته موضع جمهوری اسلامی را در پشت بلندگوهای این سازمان به گوش
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برنامه احمدی نژاد برای نیویورک


محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری کشورمان در دو دوره ریاست جمهوری خود در مجمع سالانه عمومی سازمان ملل حضور داشته است که این حضور با حواشی گوناگون بسیاری همراه بوده ولی در نهایت و غالبا او توانسته موضع جمهوری اسلامی را در پشت بلندگوهای این سازمان به گوش جهانیان برساند.

امسال نیز همانند دوره های گذشته محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری کشورمان برای حضور در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد راهی مقر این سازمان در نیویورک می‌شود.

احمدی نژاد

 امسال نیز همانند دوره های گذشته محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد راهی مقر این سازمان در نیویورک می‌شود تا همراه روسای جمهور و نمایندگان بیش از یکصد و پنجاه کشور دنیا در این واقعه بین‌المللی حضور یابد.

این هشتمین سفر محمود احمدی نژاد به نیویورک محسوب می شود و در هفت سال گذشته نیز وی به طور منظم در جلسات سالانه این سازمان بین‌المللی حضور پیدا کرده و موضوع هلوکاست، عدالت و امنیت جهانی و بحث یازدهم سپتامبر از مهمترین موضوعاتی بود که تا کنون از سوی رییس جمهوری اسلامی ایران در این اجلاس مطرح شده است.

*پرواز از مهرآباد، توقف در موریتانی

بنابراین گزارش، محمود احمدی نژاد پیش از ظهر امروز از طریق فرودگاه مهر آباد عازم نیویورک  شد و سفر وی به این کشور بیش از یک هفته به طول خواهد انجامید.

احمدی نژاد در میانه سفر خود به این شهر در فرودگاه نوآکیشوت پایتخت موریتانی برای سوخت گیری توقف خواهد داشت و سپس عازم فرودگاه جان.اف.کندی نیویورک خواهد شد.

در طول اقامت احمدی نژاد در این شهر بیش از یکصد و پنجاه مامور آمریکایی حفاظت از وی را بر عهده خواهند داشت

*اقامت در هتل واویک

محل اقامت رییس جمهور در شهر نیویورک هتل "واویک نیویورک" است. این هتل در سال 1926 ساخته شد و در خیابان ششم (منهتن) قرار دارد.

در طول اقامت احمدی نژاد در این شهر بیش از یکصد و پنجاه مامور آمریکایی حفاظت از وی را بر عهده خواهند داشت.

*حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد

مهم‌ترین برنامه احمدی نژاد در این سفر سخنرانی در سازمان ملل متحد است. مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز سه شنبه 25 سپتامبر شروع به کار خواهد کرد که سخنرانی سخنرانان آن بر طبق لیست و بر اساس حروف الفبا خواهد بود.

بر طبق زمان بندی صورت گرفته، سخنرانی احمدی نژاد در روز چهارشنبه انجام خواهد شد.

احمدی نژاد در این سفر هم به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران حضور می‌یابد و هم ریاست جنبش عدم تعهد را عهده دار است که مهمترین موضوعات مورد نظر این گروه را در جامعه بین المللی مطرح خواهد کرد.

*دیدار با روسای جمهور سایر کشورها

دیدار با روسای جمهور کشورهای دیگر نیز از جمله مهمترین برنامه‌های احمدی‌نژاد در این سفر است که می‌توان به آن اشاره کرد. پیگیری ایده‌های مطرح شده از سوی رییس جمهور در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش نم مهمترین محورهای این گفتگوها خواهد بود.

دفتر ریاست جمهوری ایران هتل مجلل وارویک را درخیابان ششم نیویورک برای مدت برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل ذخیره کرده است

*دیدار با گروه‌های مختلف آمریکایی

از جمله برنامه‌های ثابت رییس جمهور در سفر به نیویورک دیدار با گروه‌های مختلف آمریکایی اعم از دانشجویان، هنرمندان، نخبگان و همچنین اساتید دانشگاه‌ها در این کشور است؛ این در حالی است که تلاش‌های بسیاری از سوی محافل صهیونیستی برای مقابله با این ملاقات‌ها و عدم ارتباط مستقیم مردم آمریکا با احمدی‌نژاد صورت می‌گیرد.

با این وجود نه تنها از تعداد گروه‌های متقاضی برای دیدار با رییس‌جمهور کاسته نشده است بلکه امسال گروه‌های متنوعی از جمله فعالان جنبش وال استریت با احمدی نژاد دیدار خواهند کرد.

این دیدارها علاوه بر خنثی کردن تبلیغات ضد اسلامی و ایرانی رژیم صهیونیستی علیه ایران، سبب به وجود آمدن ارتباطی مناسب با گروه‌های مختلف آمریکایی می‌شود.

احمدی نژاد

*مصاف با رسانه های خارجی

مصاحبه با رسانه‌های خارجی گوناگون نیز از جمله برنامه‌های دیگر احمدی نژاد در سفر امسال است که هر ساله نیز به طور مستمر انجام می شد. امسال رییس جمهور با شبکه های مختلف جهانی از جمله ‌CNN، CBS و راشاتودی مصاحبه خواهد کرد.مصاف گزارشگران زبده آمریکایی و رییس جمهور گاه صحنه‌های دیدنی را خلق کرده است که در عرصه رسانه‌ای جاودان شده است.

 

جنجال ها هم آغاز شده است!

اما  در هر دوره با حضور وی، حواشی پیرامون حضور رئیس جمهوری کشور ایران در فضای نییورک به وجود آمده است، که از جمله این حواشی به حضور گروه های مخالف ایران و تبلیغات آن از قبل و هنگام حضور وی در این شهر است.

چندی پیش روزنامه آمریکائی «یویورک پست» گزارش داد که فعالان مخالف دولت ایران از هم اکنون در فعالیتند تا از دست‌یابی هیئت ایرانی همراه محمود احمدی‌نژاد به هتل‌های نیویورک ممانعت کنند.

یک گروه از فعالان سیاسی خواهان تحریم هتلی شدند که قصد دارد خدمات لوکس به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به هنگام اقامت دراین شهر ارائه نماید.

به نوشته این روزنامه، دفتر ریاست جمهوری ایران هتل مجلل وارویک را درخیابان ششم نیویورک برای مدت برگزاری نشست مجمع عمومی سازمان ملل ذخیره کرده است.

یک عضو گروه «اتحاد علیه ایران اتمی» دراین باره گفته است که این دومین سال در این نزاع است که احمدی نژاد درهتل وارویک نیویورک اقامت می گزیند.

وی گفت: اینکه سرویس های امنیتی آمریکا ازپول مالیات دهندگان آمریکائی برای حفظ امنیت احمدی نژاد هزینه می کنند یک بی حرمتی واقعی است!

او افزود: گروه اتحاد علیه ایران اتمی درنظردارد به هنگام اقامت احمید نژاد دراین هتل درمقابل آن دست به تظاهرات بزنند.

فرآوری : عطالله باباپور

بخش سیاست تبیان


منابع: جهان نیوز/ مشرق

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین