سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مشکلات فایل ها و پوشه های ویندوز       مشکلات فایلها در ویندوز xp  در اغلب موارد کار با فایل ها بسیار آسان است.  آنها را باز می کنید و از آنها استفاده می کنید ، یا آنها را می بندید یا آنها ر...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش دوم -  مشکلات فایل ها و پوشه های ویندوز

 

مشکلات فایلها در ویندوز xp 

نرم افزار نصب ویندوز ایکس پی service pack 2

در اغلب موارد کار با فایل ها بسیار آسان است.  آنها را باز می کنید و از آنها استفاده می کنید ، یا آنها را می بندید یا آنها را در یک پوشه نگه می دارید. اما برخی مشکلات ممکن است هنگام برقراری ارتباط با فایل ها بروز کنند.در این قسمت سعی کرده ایم بطور مشخص با مشکلاتی که ممکمن است در استفاده از این فایلها مواجه شوید و راه حلاز بین بردن این مشکلاترا بررسی کنیم . " dir="rtl">

من فایل تصویری از طریق اینترنت کپی کرده ام اما ویندوز نم یتوان آن را باز کند و نشان دهد


علت:


پسوند فایلها در واقع معرف نوع فایل هستند. برای مثال فرض کنید که یک سند از نوع word ایجاد کرده اید و نام آن a.doc می باشد. پسوند مربوط به این فایل (.doc) به ویندوز XP و سایر برنامه ها امکان تشخیص نوع آن فایل را می دهد . در مرحله بعدی این پسوند به ویندوز کمک می کند تا تشخیص دهد چه برنامه ای برای بازکرن آن فایل استفاده شود.
گاهی اوقات فایل هایی از اینترنت در هنگامیکه گزینه Download را انتخاب می کنید دریافت می شوند، بدون آنکه نوع پسوند فایل مشخص باشد. ویندوز XP نمی داندکه آنچه نوع فایلی است  یا با فایل بدون پسوند چه کند.


راه حل:

در اغلب موارد باید فایل را راست کلیک کنید و پسوند آن را به شکل معتبر و قابل تشخیص توسط ویندوز تغییر دهید . برای مثال فرض کنید فایل تصویری با نام Picture را download کرده اید. به سادگی آیکون فایل را راست کلیک کرده و گزینه Rename را انتخاب نمائید و نام آن را به Picture. jpg تغییر دهید. ( یا Picture. bmp) این کار به ویندوز در تشخیص فایل تصویری کمک می کند. در صورتی که انجام این کار مشکل شما را حل نکرد مجدداً فایل را download کنید.نکته : همانند پوشه ها می توانید فایل ها را بطور جداگانه فشرده کرده یا محافظت کنید. فایل را به سادگی راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید. در زبانه General دکمه Advanced را انتخاب نمائید. البته توجه داشته باشید که فایل باید در یک درایو با قالب بندی NTFS واقع شده باشد تا عمل فشرده سازی و محافظت به آن قابل اعمال باشد.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین