سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مشکلات فایل ها و پوشه های ویندوز       مشکلات پوشه ها در ویندوز xp  پوشه ها برای نگهداری فایل ها و پوشه های دیگر طراحی شده اند . هدف از پوشه ها همانطور که حدس زدید سازماندهی اطلا عات است. در ویند...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش دوم -  مشکلات فایل ها و پوشه های ویندوز

 
ویندوز xp

مشکلات پوشه ها در ویندوز xp 

پوشه ها برای نگهداری فایل ها و پوشه های دیگر طراحی شده اند . هدف از پوشه ها همانطور که حدس زدید سازماندهی اطلا عات است. در ویندوز از پوشه ها برا ی نگهداری اطلاعات استفاده می شود. درویندوز xp  پوشه هایی بطورپیش فرض در نظر گرفته شده اند که اطلا عات شما را مدیریت می کنند . همچون my document که آن هم د ربردارنده پوشه هایmy music  و my pictures می باشد .

بعنوان مثال ویندوز xp می تواند فایل های تصویری را تشخیص داده و برای ذخیره آن فایل در پوشه my pictures به شما یادآوری کند.

هر چند پوشه ها محلی برای مدیریت اطلاعات بوده و استفاده از آنها می تواند کاربا ویندوز را بسیار آسان تر کند اما مشکلاتی نیز دراین بین وجود دارند که در استفاده و ایجاد پوشه ها با آنها مواجه می شوید.

من نمی توانم پوشه جدیدی ایجاد کنم


علت:

 پوشه ها بطور مستقیم درصحنه desktop و با راست کلیک کردن یک محیط خالی از آن و سپس انتخاب گزینه های folder /new ایجاد می شوند . همچنین درداخل هر پوشه نیز می توانید با کلیک کردن و انتخاب گزینهfolder/new/file  آنها را ایجاد کنید.

به عبارت دیگر برای ایجاد یک پوشه جدید باید بطور عملی در یک پوشه قرار داشته باشید و نمی توانید هنگامیکه دریک برنامه کارمی کنید اقدام به ایجاد پوشه کنید . ( همانند وقتی که در برنامه word کار می کنید .) همچنین در برخی پوشه ها نیز نمی توانید اقدام به ایجاد زیر پوشه کنید.

یکی از این پوشهها my computer است . درواقع my computer پوشه ای است که د ربردارنده درایوها و پارتیشن های سیستم شده است . در صورت انتخاب منوی file دراین پوشه هیچ گزینه ای برای ایجاد یک پوشه وجود ندارد.

همانطور که در بالا مطرح شد نمی توان از داخل یک برنامه اقدام به ایجاد پوشه نمود. بطور تکنیکی این حرف کاملا" درست است . برای مثال در صورت استفاده از برنامهword می توانید گزینه file/ open ویا file / save as را انتخاب کنید که دراین حالت پنجره کوچکی نمایان می شود و شما را قادر به مرور در کل سیستم می کند. دراین پنجره دکمه ای برا ی ایجاد پوشه جدید وجود دارد . اما باید توجه داشته باشید که هنگام انتخاب این دکمه شما از برنامه word به نوعی خارج شده و مجددا" با ویندوز کار می کنید .


راه حل:

برای رفع مشکل مزبور مطمئن شوید که در desktop قرار دارید و اقدام به ایجاد یک پوشه دیگر کرده اید یا دریک پوشه قرار دارید و سپس ازمنوی file موجود در پوشه ای که ازایجاد زیر پوشه ها پشتیبانی می کند استفاده کنید.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین