سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
p;بخش اول - دردسرها و گرفتاری های رابط گرافیکی ویندوز XP       مشکلات مربوط به نوار وضعیت  نوار وضعیت که در پائین صفحه قرار دارد از سه آیتم مختلف تشکل شده است. منوی Start، محیط Taskbar و محیط گزا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

   بخش اول - دردسرها و گرفتاری های رابط گرافیکی ویندوز XP

     

مشکلات مربوط به نوار وضعیت 

نوار وضعیت که در پائین صفحه قرار دارد از سه آیتم مختلف تشکل شده است. منوی Start، محیط Taskbar و محیط گزارش در قسمتهای قبلی به شرح منوی Start و مشکلات مربوطه پرداختیم. وظیفه دو محیط دیگر نیز عبارت است از :

محیطTaskbar یا نوار وضعیت: در محیط نوار وضعیت برنامه هایی که بطور جاری فعال هستند نشان داده می شوند. می توانید هر یک از آیتم های آن را کلیک کنید تا برنامه مربوطه بر روی صفحه نمایان شده و قابل استفاده شود.

 برای مثال در صورتی که با یک فایل گرافیکی کار می کنید و تصمیم به تغییر برنامه خود بهword را که از قبل فعال کرده اید دارید تنها کافی است آیکون مربوطه را در نوار وضعیت آن فعال کنید. پس از بسته شدن برنامه ها نیز نام آنها از نوار وضعیت حذف می شود.

محیط Notification یا گزارش:این محیط برای فراخوانی System Tray  مورد استفاده قرار می گیرد و در گوشه راست نوار وضعیت قرار دارد. در این محیط آیتم هایی همچون ساعت و نیز برنامه هایی که بطور جاری فعال هستند قرار دارند. برای مثال در صورتی که اقدام به چاپ یک سند می کنید آیکون Printer در این محیط نمایان می شود. در واقع این محیط اطلاعاتی را درباره فرآیندهایی که بطور جاری در سیستم شما در حال اجرا هستند، می دهد. در استفاده از این نوار ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که در این قسمت به شرح آنها می پردازیم.

من نمی توانم آنچه مورد نظرم است را در نوار وضعیت پیاده سازی کنم


علت:

نوار وضعیت همانند سایر اجزاء ویندوز XP تحت تاثیر تنظیماتی قرار دارد که قابل تغییر بوده و کاربران می توانند وظایف آن را با شیوه و شکل مورد نظر خود پیکره بندی کنند.


راه حل:

  برای تغییر در تنظیمات نوار وضعیت کافی است از مراحل زیر پیروی کنید:

1- در یک محیط خالی از نوار وضعیت راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.

همچنین می تواند با دوبار کلیک سریع بر روی آیکون Taskbar and Start Menu واقع در Control Panel نیز آن را فعال کنید.

2- در زبانه Taskbar چندینقسمت مختلف وجود دارد که با کلیک کردن کادرهای مقابله ای قابل تعریف می باشند.

برخی از بخش های مهم آن عبارتند از :

Auto-hide the Taskbar:این گزینه نوار وضعیت را در مواردی که غیر استفاده است مخفی می کند . برای مشاهده این نوار در چنین وضعیتی فقط کافی است مکان نمای ماوس را به پائین صفحه بکشید.

Show Quick Lunch :این قسمتبخش کوچکی از محیط نوار وضعیت است که آیکون Internet Explorer و چند برنامه ویژه را درخود جای داده است. این بخش در سایر سیستم عامل ها بطور جاری و در هنگام نصب ویندوز نمایان می شود. اما در XP بطور پیش فرض غیر فعال است. با علامت زدن درکادر مقابله ای Show Quick Lunch می توانید آن را فعال کنید.

Hide Inactive Icons: محیط گزارش در بردارنده چندین آیکون است که می تواند نوار وضعیت را به شکل خوشایند و جالبی تبدیل کند. گزینه hide Inactive Icon که بطور پیش فرض فعال است، آیکون هایبدون استفاده نوار وضعیت را مخفی می کند. در صورت نیاز با کلیک کردن فلش موجود در این محیط،می توانید مشاهده یا عدم نمایش آیکون هارا تعیین کنید.

3- سایر تغییرات مورد نظرتان را اعمال کنید و سپس Ok را کلیک کنید.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین