سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
p;بخش اول - دردسرها و گرفتاری های رابط گرافیکی ویندوز XP       گرفتای ها و مشکلات Start menu منوی Start ویندوز XP متفاوت از نسخه های قبلی ویندوز است. هر چند این منو بسیار انعطاف پذیرتر  از منوی م...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش اول - دردسرها و گرفتاری های رابط گرافیکی ویندوز XP

 
ویندوز

گرفتای ها و مشکلات Start menu

منوی Start ویندوز XP متفاوت از نسخه های قبلی ویندوز است. هر چند این منو بسیار انعطاف پذیرتر  از منوی موجود در نسخه های قبلی است اما این ساختاربندی می تواند سبب ایجاد گرفتاریهایی برای شما شود.

منوی Start یکی از اصلی ترین راه های دستیابی به اغلب بخش های ویندوز XP است. حتما گاهی برای تان پیش آمده که نخواهید آیکونی روی صفحهDesktop دیده شود، در این حالت می توانید از منوی Start به آیتمها دسترسی یابید. در این منو  می توانید آیتم هایی را که باید ظاهر شوند یا نشوند را سفارشی کنید . در قسمت های زیر راه ها و شیوه های آسانی برای رفع مشکلات مطرح می شود.

من نمی توانم آیتم ها را به منوی Start بکشم و در آنجا رها کنم


علت:

درویندوز XP بطور معمول امکان کشیدن و رها کردن آیتم ها وجود دارد. برای مثال، فرض کنید در یک سند کار می کنید و می خواهید سند برای دسترسی آسان بصورت میانبر در منوی Start قرار گیرد. هیچ مسئله خاصی نیست فقط کافی است که آن را به منوی Start کشیده و رها کنید. انجام این کار یک میانبر برای سند ایجاد می کند. در صورتی که نمی توانید آیتم ها را کشده و رها کنید فقط باید ویژگی drag and drop را فعال کنید.


راه حل:

برای فعال کردن کشیدن و رها کردن به منوی Start از مراحل زیر پیروی کنید:

1- دکمه Start را راست کلیک کرده و سپس Properties را انتخاب کنید.

2- دکمه Customize را کلیک کنید.

3- در پنجره Customize Start Menu زبانه Advanced را کلیک نمائید.

4- در بخش Start Menu Items پنجره کادر مقابله ای با نام Enable Dragging and Dropping قرار گرفته است. کادر را فعال کنید. Ok را کلیک کنید. مجدداً Ok را کلیک کنید. اکنون می توان آیتم ها را به منوی Start کشیده و در آنجا رها کنید.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین