وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بدیهی است كه همه انسان ها عیب و نقص ها و كاستی هایی دارند. اصلاً به همین دلیل است كه هیچ دختر و پسر جوانی توقع ندارد كه با یك فرد صد در صد ازدواج نماید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افراد قرمز


بدیهی است كه همه انسان ها عیب و نقص ها و كاستی هایی دارند. اصلاً به همین دلیل است كه هیچ دختر و پسر جوانی توقع ندارد كه با یك فرد صد در صد ازدواج نماید. اما برخی از ویژگیها و خصلت های منفی هستند كه در مقایسه با سایر خصلتها خطرناكتر بوده و زندگی را به ورطه نابودی می كشانند. یقیناً  ازدواج با افرادی كه دارای این ویژگی های خطرناك می باشند نیز اشتباه و خطرناك می باشد و باید از آنها اجتناب نمود.

ازدواج نامناسب

1- افرادی معتاد به مواد و الكل: افراد زیادی بوده اند كه دانسته یا ندانسته با فردی معتاد ازدواج كرده اند به این امید كه ترك خواهد كرد و بعد با بحران مواجه شده اند. یك فرد معتاد لازم است تا به خودش بپردازد و در ابتدا بیماری خود را درمان كند. هیچ كس با ازدواج نمی تواند اعتیاد خود را درمان كند.

 

2-  افراد به شدت خشمگین: همه انسان ها خشمگین شدن را تجربه كرده اند. اما برخی افراد به طور ناگهانی و با شدت زیاد، نامتناسب و غیر معمولی خشمگین می شوند.

ازدواج با این افراد تجاربی همراه با ترس و اضطراب و محدودیت به ارمغان می آورد. شما همیشه مجبور خواهید بود كوتاه بیایید و با همه چیز بسازید و بسوزید. در زیر به برخی از نشانه های هشداردهنده این افراد اشاره می گردد.

-معمولاً این افراد با كوچكترین چیزی كه مطابق میلشان نباشد از كوره در می روند و خشم خود را روی اطرافیانشان خالی می كنند.

-پاسخ افرادی را كه با نظر آنها موافق نیستید با فریاد و بددهنی یا تهدید می دهند.

-خشمشان را با كوبیدن در، قطع تلفن، پرتاب كردن اشیا، هل دادن، زدن، ترك اتاق و … بروز می دهند.

-و ...

 

3- افراد كنترل كننده: این افراد دوست دارند همه چیز در اختیار آنها باشد و همه تصمیم ها را خودشان بگیرند. همواره برای دیگران تعیین تكلیف می كنند. آنها حسودند و اگر چیزی مطابق میلشان نباشد یا تحت كنترل آنها قرار نگیرد عصبانی می شوند. اصلا خوش ندارند كسی به آنها بگوید كه چه بكنند. والدینی سلطه جو و انتقادگر خواهند بود چرا كه نمی توانند كنترل لازم را بر كودكان اعمال كنند. این افراد معمولا بر همسر و فرزندان بیشترین كنترل را اعمال می كنند و خشم زیاد و جبهه گیری زیادی ایجاد می كنند.

 

همه انسان ها خشمگین شدن را تجربه كرده اند. اما برخی افراد به طور ناگهانی و با شدت زیاد، نامتناسب و غیر معمولی خشمگین می شوند. ازدواج با این افراد تجاربی همراه با ترس و اضطراب و محدودیت به ارمغان می آورد

4- افراد دارای اختلالات جنسی: اختلال جنسی انواع مختلفی دارد.

-اعتیاد جنسی و فقدان عزت نفس جنسی:  استمنای دایمی، لاس زدن با دیگران، چشم چرانی و خیره شدن به بدن دیگران، رابطه نامشروع، اظهار نظرهای جنسی به شما درباره بدن دوستانتان و غریبه ها، برخی از رفتارهای این افراد است.

-اختلالات كنشی جنسی: این اختلال فعالیت جنسی را با مشكل مواجه می كند. مانند

*افرادی كه میل به فعالیت جنسی ندارند و یا نفرت دارند.

*افرادی كه تحریك و ارضا نمی شوند.

*افرادی كه خیلی زود ارضا می شوند.

-انحرافات جنسی: مثل بچه بازی، خود آزاری و دیگر آزاری جنسی، نظر بازی، میل جنسی زیاد به اشیایی نظیر لباسهای زیر، كفش(اغلب جنس مخالف) و غیره.

 

افرادی كه رفتار آزار دهنده خانواده خود را نسبت به همسرشان تحمل می كنند،كودكانی هستند كه هنوز بالغ نشده اند و به علت وابستگی زیاد به خانواده شان برای ازدواج مناسب نیستند

5-  افرادی كه خانواده آزار دهنده دارند و نمی توانند در مقابل آزار آنها از همسرشان حمایت كنند: این ویژگی به سرعت قابل شناسایی نیست. برخی از ویژگیهای این خانواده ها بدین قرار است:

-انرژی، توجه و وقت همسران را برای خود می خواهند.

-سعی می كنند در زندگی همسران دخالت كنند.

- رابطه همسران را به رسمیت نمی شناسند (توجهی به عروس یا داماد خود نمی كنند و یا به آنها بی احترامی می كنند).

افرادی كه رفتار آزار دهنده خانواده خود را نسبت به همسرشان تحمل می كنند،كودكانی هستند كه هنوز بالغ نشده اند و به علت وابستگی زیاد به خانواده شان برای ازدواج مناسب نیستند.

 

 

فراوری:اكرم اشرفی نژاد

بخش کلوب ازدواج تبیان


برگرفته از: عارف

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین