سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
p;بخش اول - دردسرها و گرفتاری های رابط گرافیکی ویندوز XP       مشکلات الگوهای ویندوز در صورتی که ازقبل با اجزای مختلف ویندوز 98 آشنا بوده اید احتمالاً قسمت Themes این سیستم عامل را دیده اید. امروزه اس...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

   بخش اول - دردسرها و گرفتاری های رابط گرافیکی ویندوز XP 

رجیستری ویندوز (start menu and taskbar-documents and folders)

مشکلات الگوهای ویندوز

در صورتی که ازقبل با اجزای مختلف ویندوز 98 آشنا بوده اید احتمالاً قسمت Themes این سیستم عامل را دیده اید. امروزه استفاده از این برنامه در ویندوز XP به شکلی ساده و قدرتمند در اختیار کاربران قرار دارد.

اولین مسئه ای که مطرح می شود آن است که Theme چیست؟ در واقع Theme یا الگو مجموعه ای از تنظیمات مربوط به ویندوز است که مشاهده رابط ویندوز را در شیوه های معین قابل استفاده می کند.

از جمله کاغذ دیواری، مکان نماهای ماوس، صداها، آیکون ها و بطور Screen Saver ها رابط گرافیکی ویندوز XP پیش فرضی پس از نصب ویندوز XP مشاهده می شود در واقع یک الگو است.

از جمله الگوهای موجود در ویندوز XP عبارتند از: Windows classic Windows XP و... می باشند. البته می توان Theme های مختلفی را از اینترنت download کرد.

استفاده از الگوها آسان است اما دو مشکل در خصوص استفاده از آنها وجود دارد که در زیر به توضیح آنها می پردازیم.

 ویندوز XP لیست الگوها را بصورت (Modifid Windows)نشان می دهد. مشکل چیست؟


علت:

هنگامیکه هر یک ازتنظیمات مربوط به الگوی جاری ویندوز را تغییر دهید نام این الگو به همراه کلمه (modifid) در لیست دیده می شود. حتی اگر این تغییر عوض کردن تصویر کاغذ دیواری صفحه desktop تان باشد. الگوها در ویندزدارای لیست معینی هستند که تنظیمات مربوط به آن الگو را درخود جای می دهند و در صورت اعمال هر تغییر به الگو این لیست نیز تغییر می کند و در نتیجه بصورت Modifid نشان داده می شود.


راه حل:

از آنجا که تغییر در لیست تنظیمات ،رخدادی است که بطور معمول اتفاق می افتد، نیاز به تغییر هیچ چیز خاصی نیست و درواقع اشتباهی رخ نداده است.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین