سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سال قبل پس از انتخاب محمد رویانیان به عنوان مدیرعامل پرسپولیس، خیلی ها دوباره یاد ماجراهای کریمی و آجرلو افتادند. رویانیان و کریمی روزهای اول رابطه خوبی با هم داشتند اما اواخر لیگ یازدهم، میانشان شکرآب شد. کریمی اعلام کرد از پرسپولیس جدا می شود. چند روز ب
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بررسی اختلاف کریمی و رویانیان


سال قبل پس از انتخاب محمد رویانیان به عنوان مدیرعامل پرسپولیس، خیلی ها دوباره یاد ماجراهای کریمی و آجرلو افتادند. رویانیان و کریمی روزهای اول رابطه خوبی با هم داشتند اما اواخر لیگ یازدهم، میانشان شکرآب شد.
کریمی اعلام کرد از پرسپولیس جدا می شود. چند روز بعد کریمی از تصمیمش منصرف شدا و قراردادش را با سرخپوستان تمدید کرد و حالا گفته می شود اختلافات او با رویانیان وارد فاز تازه ای شده. رابطه ای که بدتر از همیشه به نظر می رسد .
کریمی و رویانیان

اتهام کم کاری

پس از شکست پرسپولیس مقابل داماش، رویانیان جلسه ای با مشاوران خود که غیرفوتبالی هستند برگزار کرد. نتیجه این جلسه متهم کردن 3 بازیکن پرسپولیس به کم کاری بود. گفته می شود یکی از بازیکنانی که مشاوران رویانیان به او اتهام کم کاری زدند علی کریمی کاپیتان دوم سرخپوشان بوده. این اتهام، جرقه مشکلات رویانیان و کریمی در لیگ دوازدهم را شعله ور کرد. رویانیان اعلام کرد بازیکنان کم کار را به باشگاه احضار می کند. کریمی که از این اتهام عصبانی بود حاضر نشد در این جلسه شرکت کند و جوابی به احضار مدیرعامل پرسپولیس نداد. تا پیش از این ماجرا، کریمی و رویانیان تقریباً هر هفته جلسه می گذاشتند و درباره مشکلات تیم صحبت می کردند. کاپیتان دوم عصبانی پرسپولیس، دیگر حاضر نبود با مدیرعامل باشگاهش رودر رو شود .

اخراج روان شناس تیم

بعد از باخت های پیاپی پرسپولیس در لیگ و تأکید منتقدان روی مشکلات روحی این تیم، رویانیان دکتر خانبانی یکی از روانشناس های سرشناس را برای برطرف کردن مشکلات روحی تمیش استخدام کرد. روانشناسی که علی کریمی به مدیرعامل معرفی کرده بود. در حالی که رویانیان هر روز در مصاحبه هایش از خانبانی روانشناس پرسپولیس حمایت می کرد، پیش از دربی تصمیم به اخراج او گرفت. تصمیمی که به نظر می رسد در جواب سرپیچی کریمی گرفته شده بود. کریمی هم فردای همان روز خانبانی را به تمرین پرسپولیس برد تا به کارش ادامه دهد. رویانیان با وجود عصبانیت شدید از این حرکت کریمی تصمیم گرفت سکوت کند و این سکوت پس از بازی خوب کریمی در دربی چند هفته ای ادامه پیدا کرد. البته خانبانی در گفت و گو با تماشا این ماجرا را تکذیب می کند: اصلاً چنین چیزی نبوده، مگر می شود مدیرعامل باشگاه من را اخراج کند و کریمی دوباره کسی را به تیم برگرداند؟

رویانیان دیروز در مصاحبه خود با سایت رسمی پرسپولیس گفت مشکل تیمش کادر فنی نیست.او ادعا کرد بعضی ها نمی خواهند پرسپولیس نتیجه بگیرد و تهدید کرد با این افراد برخورد می کند.برخی معتقدند مخاطب رویانیان، علی کریمی بوده است.

اختلاف کریمی- نوری

ابتدای لیگ دوازدهم، شایعه شده بود بعضی از بازیکنان پرسپولیس و همین طور دنیزلی به رویانیان گفته اند کریمی را برای فصل آینده جذب نکند. بازیکنانی که در تیم دنیزلی حضور داشتند و ترجیح می دادند فصل آینده با این ستاره جنجالی همبازی نباشند.

کریمی و نوری

مازیار زارع هافبک پرسپولیس پس از پیوستن به ملوان این شایعات را تأیید کرد و در مصاحبه های خود گفت بعضی از بازیکنان پرسپولیس نمی خواهند کریمی در این تیم بماند. یکی از متهمان اصلی این ماجرا، محمد نوری بود که بازی های خوبش زیر سایه کریمی قرار داشت. نوری به شدت این شایعات را تکذیب کرد اما بازی ایران- لبنان و درگیری نوری با کریمی در داخل زمین و رختکن تیم ملی نشان داد این ماجرا صرفاً یک شایعه نبوده.

یکشنبه صبح، جشن تولد حسین ماهینی پرده جدیدی از این اختلافات را به نمایش گذاشت. کریمی زمانی که می خواست وارد جشن شود نوری را دید و ترجیح داد در جشن تولد ماهینی که رابطه بسیار خوبی هم با جادوگر دارد شرکت نکند. کریمی با گفتن: «اینجا جای از ما بهترونه، بهتره ما نباشیم». راهش را کج و رفت. در بازی پرسپولیس و نفت هم نوری روی نیمکت در کنار شهاب گردان و بازیکنانی که گفته می شود باند مخالفان کریمی هستند، مشغول شوخی و خنده بود .

درگیری کریمی و شیرینی

اوج درگیری اتوبوس پرسپولیس، مربوط به زمانی می شود که سعید شیرینی سرپرست پرسپولیس و دوست نزدیک رویانیان به اتوبوس سرخپوشان آمد و شروع به انتقاد از بازیکنان تیم کرد. این ماجرا سبب درگیری کریمی و شیرینی شد و جادوگر با جمله ای توهین آمیز جواب سرپرست پرسپولیس را داد. شیرینی هم ماجرا را برای رویانیان تعریف کرد و توهین کریمی به دوست صمیمی رویانیان، رابطه جادوگر و مدیرعامل پرسپولیس را بدتر کرده. رویانیان به شیرینی قول داده با کریمی برخورد کند .

مصاحبه رویانیان

رویانیان دیروز در مصاحبه خود با سایت رسمی پرسپولیس گفت مشکل تیمش کادر فنی نیست. او ادعا کرد بعضی ها نمی خواهند پرسپولیس نتیجه بگیرد و تهدید کرد با این افراد برخورد می کند. برخی معتقدند مخاطب رویانیان، علی کریمی بوده است. سایت گل خبری فوری منتشر کرد که کریمی به زودی از پرسپولیس اخراج می شود. با توجه به خصوصیات اخلاقی کریمی، بعید است او در مقابل رویانیان و اطرافیانش کوتاه بیاید و شاید اتفاقات عجیب تری منتظر پرسپولیس باشد .

بخش ورزشی تبیان

منبع: مجله اینترنی جهان و ورزش

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین