سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
SES_Root این کلید محتوی همان اطلاعات موجود در رجیستری ویندوز 1/3 است. ایناطلاعات عبارتند از: پسوندهای فایلی و اینکه هر پسوند چه معنی دارد و نیز اطلاعاتOLE وDDE  (تبادل دینامیک اطلاعات است) علاوه بر این در این کلید ریشه، ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلید HKEY_CLASSES_Root


این کلید محتوی همان اطلاعات موجود در رجیستری ویندوز 1/3 است. ایناطلاعات عبارتند از: پسوندهای فایلی و اینکه هر پسوند چه معنی دارد و نیز اطلاعاتOLE وDDE  (تبادل دینامیک اطلاعات است) علاوه بر این در این کلید ریشه، چندین کلید فرعی برای میانبرها (shortcuts) و دیگر امکانات مربوط به صفحه تصویر وجود دارد.

اگر این کلید را باز کنید در قسمت بالای آن کلیدهای فرعی مربوط به انواع پسوندهای فایلی را مشاهده می کنید. در هر یک از این کلیدهای فرعی، پارامترDefault نام نوع فایلی "ثبت" یا " رجیستر" شده برای آن پسوند خاص را نشان می دهد. در ناحیه سمت چپ نام هر کلید فرعی متناسب با نوع فایل مربوط به آن است. بعنوان مثال برای فایلهای گرافیکی نوعBitmap نام کلید فرعیbmp. و برای انواع فایلهای محتوی توضیحات یا نوشته ( که برنامه های تایپ و حروفچینی نظیرWordPad آن را تولید می کنند نام کلید فرعیdoc است. در شکل زیر محتویات کلید فرعیtxt( فایل متنی یاtext) را مشاهده می کنید که بعنوان پیش فرض ( Default) از این پسوند برای نامگذاری فایلهای متنی که اصطلاحاً textfile نامیده می شوند استفاده می گردد.

اگر در لیست نام پسوندها به سمت پایین حرکت کنید به کلید فرعیtxtfile می رسید. رجیستری می تواند پارامترهای مختلف مربوط به یک پسوند ( نوع فایل) ثبت شده را هم در خود ذخیره کند. بعنوام مثال خود کلید فرعیtxtfile دارای چندین کلید فرعی است. بعنوان مثال در کلید فرعی DefaultIcon ( نماد پیش فرض) نمادی که بصورت پیش فرض برای این نوع فایلها نمایش داده می شود و در کلید فرعی shell عملیات هایی که می توان روی این نوع فایلها انجام داد ذکر شده است( خود من یک عملیاتOpen with WordPad که به معنی:" از طریق برنامهWordPad بازشود" است به کلید فرعیShell اضافه کرده ام تا به این ترتیب هر بار که دوبار سریعاً روی نماد یک فایل متنی کلیک کردم این فایل حتماً در برنامهWordPadباز شود. در مورد نحوه انجام ین نوع تعریفها به فصل بعد رجوع کنید.) کلیدHKEY_CLASSES_ROOT در واقع یک کپی ( یا اصطلاح کلیدها یک " نام مستعار") از کلیدHKEY_LOCAL_MACHINE_Software/Classes است.

رجیستری به این دلیل یک کپی از کلید  HKEY_CLASSES_ROOT ایجاد می کند. که نرم افزارها راحتتر بتوانند به این کلیدها دسترسی پیدا کنند و در ضمن سازگاری برنامه ها تحت ویندوز 1/3 با ویندوز 98 بیشتر شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین