سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تاورنیه در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر فیلم " مجوزعبور" آخرین ساخته برتراند تاورنیه محصول2002 فرانسه، آلمان و اسپانیا که قبلاً در فستیوال های برلین 2002 و مونترال 2002 به نمایش در آمده در بخش مسابقه بین المللی جشن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آخرین ساخته برتران تاورنیه در بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر

جشنواره فیلم فجر
فیلم " مجوزعبور" آخرین ساخته برتراند تاورنیه محصول2002 فرانسه، آلمان و اسپانیا که قبلاً در فستیوال های برلین 2002 و مونترال 2002 به نمایش در آمده در بخش مسابقه بین المللی جشنواره فیلم فجر شرکت خواهد داشت.


شناسنامه فیلم:

کارگردان: برتراند تاورنیه، بازیگران: ژاک کامبلین، دنیس یودالیدس، شارلوت کدی، ماری ژیلان، محصول فرانسه، آلمان و اسپانیا.خلاصه داستان: در سال 1940 یک شرکت فیلمسازی آلمانی، در زمان اشغال فرانسه، در این کشور اقدام به ساخت فیلم می کند در حالی که سینماگران فرانسوی، دچار دوگانگی می شوند که آیا با این گروه آلمانی همکاری کنند انگار که هیچ اتفاقی رخ نداده است یا تمامی پیشنهادها را رد می کنند؟ فیلم داستان مبارزه با گرسنگی، سرما و جنگ برای ادامه بقاست.


درباره کارگردان

: برتراند تاورنیه که از بزرگان سینمای فرانسه است، در مقام کارگردان، فیلنامه نویس و تهیه کننده به عنوان سازنده فیلم هایی با موضوعات روابط انسانی در جنگ و مصائب بشری شهرت دارد.او در سال 1941 در لئون فرانسه به دنیا آمد و از سیزده سالگی آرزو داشت کارگردان شود. گفته می شود تاورنیه تحت تأثیرفیلمسازان آمریکایی چون جان فورد، ژوزف لوسی، ساموئل فولر و ویلیان ولمن کار خود را آغاز کرد. اما با تأثیر پذیری از ژان پیرملویل در زمان تحصیل در سوربون کار خود را ادامه داد . تاورنیه درآن سالها، به نقد فیلم روی آورد و همزمان با کاردر کایه دو سینما و پوزتیو، دو کتاب سینمای آمریکا منتشر کرد. پس از آن فیلم هایی چون" قاضی و قاتل" ، " سرعت مرگ"، " تعطیلات یک هفته ای"، " حوالی نیمه شب"،
" مصائب بناتریس"، " ال 627"،" کاپیتان کانون" و " همه چیز امروز آغاز می شود" را ساخت که موفقیت های بسیاری را برای او به ارمغان آورد.
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین