سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تقریبا همه مردم پذیرفته اند که ابتلای زودرس ما به بسیاری از بیماری های خطرناک ،پیامدهای زندگی مدرن امروزی است. به هر حال همه ما علاقه مندیم که راهی برای جلوگیری از این بیماری ها بیابیم .تغذیه طبیعی یکی از راه های مهم حفظ سلامتی در این دوران پر اضطراب است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تناسب و تندرستی با برنامه غذایی

تناسب و تندرستی با برنامه غذایی

تقریبا همه مردم پذیرفته اند که ابتلای زودرس ما به بسیاری از بیماری های خطرناک ،پیامدهای زندگی مدرن امروزی است. به هر حال همه ما علاقه مندیم که راهی برای جلوگیری از این بیماری ها بیابیم .تغذیه طبیعی یکی از راه های مهم حفظ سلامتی در این دوران پر اضطراب است. از همین رو بسیاری مردم سیگار را ترک می کنند ، ورزش می کنند ،رژیم غذایی خود را تغییر می دهند و به طور کلی می کوشند تا در مقابله با بیماریها و جلوگیری از ابتلای به آنها مسئولیت بیشتری بپذیرند. 

استفاده از داروهای طبیعی روشی در دانش پزشکی است که بر مبنای سلامت  بدن و زندگی بهتر استوار است . رویکردی است طبیعی به بیماران و بیماریها را به واقع مرض نمی داند بلکه آنها را ناشی از بر هم خوردن تعادل مکانیسم های بدن دانسته و سعی در برقراری مجدد تعادل میان ابعاد فیزیکی ،عاطفی ،روانی و معنوی بیماران دارد. هنگامی که این ابعاد حیاتی به حالت تعادل درآمدند ،تندرستی ،تناسب اندام ،چابکی و احساس نشاط را به همراه خواهند داشت.

مطالعات تغذیه ای نوین باعث شده تا تمامی اجزای مهم بدن از لحاظ شیمیایی مشخص شود و این توهم پیش آمده که اگر کمبود هر کدام را با ماده ای مشابه جایگزین کنیم ،کمبودها برطرف خواهند شد.ولی حقیقت این است که مهم نیست چه چیزی برای خوردن انتخاب می کنیم بلکه مهم آن است که از آن مواد غذایی که می خوریم چه مقدار و کدام قابل استفاده بدن است و جذب می شود.

طب طبیعی می کوشد تا با استفاده از طبیعیترین روشها و مواد ،این انرژی را تامین کند و بدن را به حالت تعادل کامل برساند ،اضطراب را از میان ببرد،تضادها را رفع کرده و از شیوه های تصنعی زندگی جلوگیری کند و چنان رفتار غذایی ما را تغییر دهد که از افزایش وزن ،چاقی و سپس گرفتگی عروق قلب ،فشار خون ،زخم معده ،کمردرد ،میگرن،آرتروز ،خستگی مفرط و سرطان ،جلوگیری کند.این روش غذایی دارای آثار جانبی دیگری نیز هست هر کس که وزن اضافی داشته باش وزن کم می کند احساس پر انرژی بودن و سلامت می کند و نشانه های بیماری از بدن او دور می شود. بدن انسان برای فعالیت و حرکت آفریده شده است.

کتاب حاضر پلی است که اطلاعات طب قدیم را با یافته های فیزیولوژیک جدید پیوند می دهد  و آنها را به صورت وسیله ای برای حفظ تندرستی و تناسب اندام در می آورد .در این کتاب سعی شده تا با استفاده از روش‌های علمی و در عین حال طبیعی، راه حلی برای کاهش وزن و بهره‌مندی از سلامت ارائه شود.روش‌های ارائه شده در این کتاب بسیار ساده و کاربردی هستند. یکی از اصول مهم این کتاب این است که بدون این‌که افراد را از خوردن هیچ نوع غذایی محروم کند ،فقط به آن‌ها می‌آموزد که چه چیزی بخورند، چگونه بخورند،  چه زمانی بخورند و با کوچکترین تغییر و کمترین تلاش می توانید از همه این غذاها بهره مند شوند. ولی سالم و خوش اندام باشند.یکی از نکته های جالب توجه در برنامه های غذایی این کتاب ، آن است که این نوع رژیم غذایی می تواند در هر مقطع از زندگی آغازی برای دستیابی به سلامتی باشد.

مطالعات تغذیه ای نوین باعث شده تا تمامی اجزای مهم بدن از لحاظ شیمیایی مشخص شود و این توهم پیش آمده که اگر کمبود هر کدام را با ماده ای مشابه جایگزین کنیم ،کمبودها برطرف خواهند شد.ولی حقیقت این است که مهم نیست چه چیزی برای خوردن انتخاب می کنیم بلکه مهم آن است که از آن مواد غذایی که می خوریم چه مقدار و کدام قابل استفاده بدن است و جذب می شود.

کتاب تناسب و تندرستی با برنامه غذایی ،مهمترین عامل تعادل انرژی بدن را تناسب در مواد غذایی مصرفی می داند: جذب مفید و موثر انرژی غذایی و جداسازی موثر مواد غیر ضروری ،توسط بدن به طوری که بدن انسان نه زیاد لاغر باشد نه زیاد چاق و در عین حال با حداکثر انرژی و سلامت و از هرگونه بیماری دور باشد .

مشخصات کتاب

نویسنده:هاروی و مریلین دیاموند

مترجم:سید مرتضی میرهاشمی

ناشر:ققنوس

فرآوری و تنظیم:مریم ایرانپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین