تبیان، دستیار زندگی
به عقیده بسیاری از مردم حلقه ازدواج، بزرگ‌ترین سمبل برای نشان دادن علاقه به یک شخص دیگر است. با این وجود با گذشت مدتی از ازدواج دو نفر، دیگر حلقه‌های ازدواجشان را دست نمی‌کنند!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فرار از حلقه ازدواج


به عقیده بسیاری از مردم حلقه ازدواج، بزرگ‌ترین سمبل برای نشان دادن علاقه به یک شخص دیگر است. با این وجود با گذشت مدتی از ازدواج دو نفر، دیگر حلقه‌های ازدواجشان را دست نمی‌کنند!


بیشتر آقایان هستند که از دست کردن حلقه ازدواج اجتناب می‌کنند و البته به دلایل بسیار متفاوت که با هم تعدادی از این دلایل را بررسی می‌کنیم.

به دلیل نوع شغل

بسیاری از آقایان در مشاغل سخت و پر خطر فعالیت می‌کنند که نمی‌توانند آن را با همراه داشتن جواهر و زینت آلات به خوبی انجام دهند. مکانیک‌های اتومبیل، کارگران ساختمانی، یا خلبانان نظامی از جمله کسانی هستند که همراه داشتن حلقه ازدواج برایشان تقریباً میسر نمی‌باشد، زیرا ممکن است حلقه‌شان در حین کار به ابزار مختلف کارشان گیر کند و اتفاقی ناخوشایند بیفتد.

به علت سلامتی

ممکن است باور نکنید، اما مردان بسیاری به مواد سازنده حلقه حساسیت دارند، به طوری که با دست کردن آن احساس آرامش ندارند. یکی دیگر از دلایل اجتناب از دست کردن حلقه، ورم روماتیسمی مفاصل است که در این بیماری، مفاصل انگشتان دچار تورم می‌شوند و استفاده از حلقه انگشتری را بسیار دشوار می‌کند.

بسیاری از آقایان هم اصلاً به دلیل فراموش‌کاری، به یاد نمی‌آورند که باید حلقه خود را دست کنند یا هراس دارند که جایی مجبور شوند آن را از دست خارج کنند، آن وقت آن را گم کنند.

آقایان بسیار فراموش‌کار هستند

این دلیل ممکن است چندان قانع کننده به نظر نرسد، اما برخی از مردها به دلیل فراموش‌کاری، ترجیح می‌دهند که حلقه ازدواجشان را دست نکنند. بسیاری از آقایان هم اصلاً به دلیل فراموش‌کاری، به یاد نمی‌آورند که باید حلقه خود را دست کنند یا هراس دارند که جایی مجبور شوند آن را از دست خارج کنند، آن وقت آن را گم کنند. صرف نظر از دلایل آن، بسیاری از آن‌ها به دلیل قیمت بالای حلقه‌ها از گم شدن آن هراس دارند.

آقایان عموماً از زیورآلات خوششان نمی‌آ‌ید

شاید این دلیل هم چندان موجه به نظر نرسد، اما بعضی از مردها اصلاً با زیورآلات مختلف مثل انگشتر و گردن بند و … راحت نیستند؛ و برخی مشخصاً با انگشتر در انگشتشان احساس خوب و راحتی ندارند.

به علت شهرتی که دارند

بسیاری شخصیت‌های معروف مثل بازیگران، سیاستمداران، خواننده‌ها و … ترجیح می‌دهند حلقه ازدواج همراه نداشته باشند زیرا مردم بیشتر از خود آن‌ها در جریان مناسبت‌های زندگی‌شان هستند. بنابراین ترجیح می‌دهند خود را مجرد نشان دهند تا زمانی که این ماجرا به صورت فراگیر لو برود.

مردان بی وفا هستند

خیانت،‌ جنبه‌ای تأسف بار از ازدواج است. گرچه مردان بدون تردید همسران خود را دوست دارند،‌ برخی مردان بدشان نمی‌آید که سر همسر خویش را کلاه بگذارند. برخی مردان حلقه دست نمی‌کنند، چون می‌خواهند وقتی با زن دیگری هستند، آن زن با دیدن حلقه ازدواج آن‌ها احساس ناراحتی نداشته باشد و یا با حلقه‌ای که در دست دارند مجرم به نظر می‌رسند. با وجود این که اکثراً مردان هستند که حلقه ازدواجشان را دست نمی‌کنند، اما این هرگز دلیل بر این نیست که این مردان،‌ نسبت به همسران خود مردانی بی‌وفا هستند.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: neka57

برگرفته از انجمن: خانواده

مطالب مرتبط:

نكته‌هایی برای خرید طلا و جواهرات

نكاتی مفید برای خرید طلا

راهنمای خرید جواهرات

نکتـه هایی برای خریـد موفـق طـلا و جواهـرات

نحوه تشخیص اصل یا تقلبی بودن طلا

تاریخچه زیور آلات

راهنمای خرید طلا