سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همایش دو روزه تحلیلگران و کارشناسان روابط عمومی واحدهای اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری، مشاور وزیر و مدیركل روابط عمومی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و مسئولان روابط عمومی این وزارتخانه
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش دو روزه تحلیلگران و کارشناسان روابط عمومی

همایش دو روزه تحلیلگران و کارشناسان روابط عمومی

همایش دو روزه تحلیلگران و کارشناسان روابط عمومی واحدهای اجرایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور رییس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری، مشاور وزیر و مدیركل روابط عمومی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی و مسئولان روابط عمومی این وزارتخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، كاویانی؛ رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات و تحول اداری در این همایش به تکمیل چارت تشکیلاتی وزارتخانه اشاره کرد و گفت:پس از ادغام سه وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی فعالیتهای گسترده‌ای در زمینه فناوری انجام و همپوشانی‌های اداری مشخص و تفکیک شد.

وی افزود : رویکرد فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از ابزار، فن‌آوری، راهکارها و روشهای جدید در تمام سطوح وزارتخانه و استانها به طور جدی انجام شده و از این پس نیز دنبال می شود.

کاویانی خاطرنشان کرد : با توجه به اینکه عمر انجام امور اداری و مکاتبات با کارهای دستی و نامه نگاری غیر سیستماتیک به پایان رسیده است بنابراین تمام برنامه ریزیها به شکل ارتباط نوین دنبال خواهد شد.

وی در این گردهمایی به آموزشهای الکترونیک برای برنامه‌های ستادی و استانی از طریق امکانات سازمان بهزیستی اشاره کرد و افزود: با اقداماتی که در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت گرفته است از این پس تمامی سیستم های پرسنلی وزارتخانه و استانها به شکل یکپارچه انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست، احسان ارکانی- مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اقدامات انجام شده اظهار کرد: وجود یک پایگاه اطلاع رسانی قوی همواره مورد نیازمان بود تا هم پاسخگوی نیازهای استانها باشد و هم بهبود کیفیت خدمات را به دنبال داشته باشد؛ از این رو با پیگیری‌ها و پشتیبانی‌های فنی در مرکز نوسازی، پایگاه جدیدی ایجاد و اطلاعات خوبی بارگذاری شد که این امر افزایش چشمگیر مخاطبان را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: پس از ادغام سه وزارتخانه، ضمن افزایش تعداد مخاطبان، طیف آنها نیز تغییر کرد به نحوی كه اگر قبلا فقط جامعه کارگری و کارفرمایی جامعه هدف بود در وزارتخانه جدید طیف گسترده‌ای از مخاطبان از جمله بیمه‌شدگان، تعاونگران، معلولان و بازنشستگان به عنوان جامعه هدف مطرح شدند.

ارکانی تاکید کرد: با توجه به تغییر طیف مخاطبان، نیاز به خدمات‌رسانی و اطلاع رسانی نیز متناسب با دغدغه‌های جامعه هدف احساس شد و طرح‌های مختلفی مدنظر قرار گرفت.

مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: پس از جمع‌بندی‌هایی نهایی سایت جدیدی با توجه به نیازهای مختلف جامعه هدف راه‌اندازی شد كه هم اکنون مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در ادامه از تدوین سرفصلهای جدید تهیه اخبار در حوزه روابط عمومی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی وظایف این وزارتخانه سرفصلهای متعددی تدوین و اولویتهای این بخش تهیه شده است که به زودی در اختیار استانها قرار می گیرد.

ارکانی تصریح کرد: اخبار مربوط به اشتغال، فرصتها، تعهدات شغلی، درصد تحقق آنها و مشاغل خانگی از جمله اخباری هستند که تهیه و تولید آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر این که اخبار مربوط به تعاونی‌ها و سرمایه‌گذاری استانها در قالب آورده‌های تعاونی از مباحث مهمی است که باید به آنها پرداخته شود، اظهار کرد: اخبار مربوط به نظارت و بهره‌برداری و ترویج در حوزه تعاونی‌ها باید مدنظر قرار گیرد.

مدیر کل روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید بر لزوم تهیه اخبار مربوط به اقدامات فرهنگی در استانها اظهار كرد: بخشهای مربوط به روابط کار، کاهش حوادث، بهداشت کار و کاهش بحرانهای کارگری باید مورد نظر استانها باشند تا به بهبود کیفیت خدمات بیانجامد.

به گزارش روابط عمومی، این همایش دو روزه كه از 20 شهریور ماه جاری در سالن همایشهای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آغاز شده امروز 21 شهریور ماه به كار خود پایان خواهد داد.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین