سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
یک روزنامه لبنانی طی گزارشی از تولید جنگنده اف۱۵ در ایران خبر داد و نوشت که واشنگتن از دستیابی تهران به این فناوری حیرت‌زده شده‌اند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ایران جنگنده "اف15" ساخته است؟


یک روزنامه لبنانی طی گزارشی از تولید جنگنده "اف15" در ایران خبر داد و نوشت که "واشنگتن از دستیابی تهران به این فناوری حیرت‌زده شده‌اند.
برخی رسانه‌های لبنانی طی گزارشی به آخرین دستاوردهای دفاعی ایران، پرداختند.

جنگنده

در این گزارش آمده است که، "آمریکایی‌ها این روزها خواب راحت ندارند، چرا که ایرانی‌ها هر روز قدرت و توان موشکی خود را به نمایش می‌گذارند.

آنطور که این روزنامه گزارش داده، ایران به فناوری ساخت کلاس جدیدی از جنگنده‌های پیشرفته دست یافته و جنگنده اف15 تولید کرده است. "واشنگتن از اقدام ایران در ساخت هواپیماهای «اف 15» آن هم به تعداد زیاد بسیار متعجب شده است."

اف-15 جنگنده اصلی آمریکا برای مراقبت از مرزهای هوائی این کشور است که ساخت آن را شرکت مک‌ دانل- داگلاس که اکنون بخشی از شرکت بوئینگ است، برعهده‌ دارد.

روزنامه الدیار لبنان در این گزارش همچنین تأکید کرده که آنان همچنین از اینکه ایرانی‌ها توانستند موشک‌های دور برد تولید کنند، به گونه‌ای که برخی از موشک‌های ایرانی قادر است تا به سواحل فرانسه برسد، انگشت به دهان و حیران هستند.

به گزارش آنا، سردار مهدی فرحی معاون وزیر دفاع ایران در روزهای اخیر طی گفتگویی از رونمایی کی نوع موشک جدید با بردی بالغ بر 2000 کیلومتر خبر داده بود.

آنطور که این روزنامه گزارش داده، ایران به فناوری ساخت کلاس جدیدی از جنگنده‌های پیشرفته دست یافته و جنگنده اف15 تولید کرده است. "واشنگتن از اقدام ایران در ساخت هواپیماهای «اف 15» آن هم به تعداد زیاد بسیار متعجب شده است."

"گرت پورت" مورخ و محقق آمریکایی اخیراً در گزارشی به نقل از "یوری روبین" فرمانده پدافند موشکی رژیم صهیونیستی بین سال‌های 1991 تا 1999 نوشته بود که "نتایج حملات موشکی ایران به ساختمان‌های اداری اسرائیل بسیار جدی خواهد بود. اگر دولت در اثر این حملات از هم فرو بپاشد، قوای مسلح آن نیز نمی توانند به جنگ ادامه دهند."

کارشناسان نظامی معتقدند که دستیابی صنایع دفاعی ایران به فناوری ساخت و تولید موشک‌هایی برد بلند، گامی جدید در جهت پاسخ به تهدیدات غرب است، موضوعی که رهبر انقلاب از ان به عنوان پاسخ تهدید با تهدید یاد کرده بودند.

بخش سیاست تبیان

منبع : تابناک

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین