وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
” حتی زمین های استرالیا متعلق به ملکه الیزابت است و فروش زمین در کار نیست، بلکه به جای فروش زمین، اجاره های 99 ساله می دهند! “
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زمین های کانادا متعلق به ملکه الیزابت است


وزیر خارجه استرالیا حدودا 20 سال قبل گفته بود که اگر وجود سفارتخانه های استرالیا در کشوری برای ما امتیاز مالی به دنبال نیاورد، وجودش لازم نیست.

به گزارش جهان دکتر محمد حسن قدیری ابیانه در سایت شخصی خود نوشت:

کانادا با بحران مالی روبرو است و ناچار شده است سفارت خویش را در 25 کشور ببندد، تا هزینه ها را کاهش دهد و از ماه ها قبل خود را برای بستن سفارتش در همه این 25 کشورها آماده کرده بود و ایران نیز جزو این کشورها بود. سالها قبل نیز

کانادا با استرالیا توافق کردند که برای کاهش هزینه ها، سفارتخانه های خود را در برخی کشورها تعطیل کرده و هر دو از مکان و پرسنل هم مشترکا استفاده کنند. وزیر خارجه استرالیا حدودا 20 سال قبل گفته بود که اگر وجود سفارتخانه های استرالیا در کشوری برای ما امتیاز مالی به دنبال نیاورد، وجودش لازم نیست.

انگلستان، کانادا، استعمار

البته وجود سفارت کانادا در ایران بیش از اینکه به نفع دولت کانادا باشد در خدمت سازمان سیای آمریکا و ام آی شش انگلیس و موساد اسرائیل بود و برای آنها اطلاعات جمع و مخابره می کرد.

بر اهمیت سفارت کانادا در تهران بویژه پس از تعطیلی سفارت انگلیس افزوده شده بود، زیرا آنها بیشتر به گزارشات جاسوسی سایر سفارتخانه ها نیازمند بودند.

وجود سفارت کانادا در ایران بیش از اینکه به نفع دولت کانادا باشد در خدمت سازمان سیای آمریکا و ام آی شش انگلیس و موساد اسرائیل بود

به هر حال کانادا که از طریق بستن سفارتخانه های خود در صدد کاهش هزینه های دولت بود، برای خود شیرینی نزد صهیونیستها دست به اقدام عجولانه ای زده و آن بستن سفارت ایران در این کشور بود.

کانادا متاسفانه نظام مستقلی ندارد و فرمانداری کل است. یعنی ملکه انگلستان، ملکه کانادا نیز محسوب می گردد و او است که حکم فرماندار کل کانادا را صادر می کند. استوارنامه سفرای کانادا را ملکه الیزابت، باید امضاء کند و دیگر کشورها نیز باید استوارنامه سفیر خود را خطاب به ملکه الیزابت بنویسند!

استوارنامه  خود بنده به عنوان سفیر ایران در استرالیا خطاب به ملکه الیزابت، ملکه استرالیا!! نوشته شده بود.

حتی زمین های استرالیا متعلق به ملکه الیزابت است و فروش زمین در کار نیست، بلکه به جای فروش زمین، اجاره های 99 ساله می دهند!

چنین وضعیتی در مورد استرالیا نیز صدق می کند. حتی زمین های استرالیا متعلق به ملکه الیزابت است و فروش زمین در کار نیست، بلکه به جای فروش زمین، اجاره های 99 ساله می دهند!

حتی کسانی که تابعیت کانادا و یا استرالیا را بر می گزینند باید قسم یاد کنند که حافظ منافع ملکه الیزابت خواهند بود، کاری که آقای خاوری فراری نیز برای کسب تابعیت کانادا انجام داده است.

هر چند با نظام سلطنتی مخالفیم ولی اگر قرار باشد نظامشان سلطنتی هم باشد، آیا یک کانادایی یا استرالیایی پیدا نمی شود که او را به سلطنت برسانند، تا این ننگ بر پیشانی ملتشان نباشد که ملکه آنها نیز از کشور دیگری است.

البته سفارت کانادا یک امتیاز برای کانادا داشت و آن اینکه به دنبال جذب افراد تحصیل کرده به کانادا بودند تا به خدمت کانادا در آیند. کسانی که با هزینه مردم ایران تحصیل کرده و خدماتشان را به کانادایی ها ارائه می دهند.

هر چند بسته شدن سفارت کانادا در ایران و سفارت ایران در کانادا مشکلات عدیده ای برای ایرانیان مقیم کانادا و نیز خانواده هایشان برای رفت و آمد ایجاد می کند، لیکن بسته شدن سفارت کانادا را به فال ”‌نیک می گیریم.

بخش سیاست تبیان


منبع:جهان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین