تبیان، دستیار زندگی
اگر دوست دارید در منزل خود زیر لیوانی‌های رنگی درست كنید و در مقابل مهمانان خود قرار دهید، این مقاله را مطالعه نمایید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زیر لیوانی‌های رنگی درست کنید

زیر لیوانی رنگی


اگر دوست دارید در منزل خود و با سلیقه خود، زیر لیوانی‌های رنگی درست كنید و در مقابل مهمانان خود قرار دهید، این مقاله را حتماً مطالعه نمایید.


با خرید چند رول روبان پلاستیکی و پیچیدن آن به صورت مارپیچ و سفت دور یک خلال دندان زیر لیوانی‌های رنگی متنوعی درست کنید.

وسایل مورد نیاز:

خلال دندان، روبان‌های پلاستیکی باریک، چسب داغ، چوب پنبه

طرز ساخت:

ساخت این وسیله، ارزان و مقرون به صرفه است. تنوع رنگ باعث می‌شود بتوانید زیر لیوانی‌ها را با وسایل روی میز هماهنگ کنید. روبان‌های یك سانتی‌متری را به هر رنگ دلخواه انتخاب کنید. با شش یا هشت تا از رول‌های پنج متری می‌توانید تعداد زیادی زیرلیوانی چند رنگ درست کنید.

زیر لیوانی رنگی
زیر لیوانی رنگی
زیر لیوانی رنگی
زیر لیوانی رنگی

برای شروع، روبان را دور یک خلال دندان خیلی سفت بپیچید. هر بار آن را با کشیدن سفت کنید. ابتدا از انگشتان خود و بعد از به نیمه رسیدن کار، روبان را روی زمین بگذارید و به پیچیدن ادامه دهید. زمانی که قطر مارپیچ حدوداً به 1.30 سانتی‌متر رسید، روبان را ببرید و با استفاده از یک چسب کوچک آن را به لبه مارپیچ بچسبانید. نفس راحتی بکشید چون سخت‌ترین قسمت کار تمام شده است! رنگ دیگری را انتخاب کنید و روبان را سفت دور مارپیچ بپیچید. هر زمان که می‌خواهید روبان را عوض کنید، انتهای روبان قبلی و ابتدای روبان جدید را با چسبی کوچک بچسبانید.

نکته:

در صورتی که در خانه روبان پهن دارید، نیازی به خرید روبان جدید نیست. می‌توانید آن را به صورت نوارهای باریک مساوی درآورید و از همان استفاده کنید. دقت کنید عرض نوارها کاملاً مساوی باشد، در غیر این صورت سطح کار ناصاف خواهد شد.

به این ترتیب می‌توانید زیر لیوانی‌های دو رنگ یا چند رنگ داشته باشید.

برای دوام بیش‌تر، لازم است روی کار را با یک لایه پلی‌اورتان بپوشانید. این ماده را می‌توانید به صورت اسپری یا رنگ از فروشگاه‌ها تهیه کنید.

زیر لیوانی رنگی
زیر لیوانی رنگی
زیر لیوانی رنگی
زیر لیوانی رنگی

از این ماده چند بار استفاده کنید تا روکشی ضخیم و براق داشته باشید و روبان، خوب به هم بچسبد. بالا، پایین و دور کار را فراموش نکنید. بگذارید پلی‌اورتان ظرف چند ساعت خشک شود اما 3-2 روز طول می‌کشد تا کاملاً سخت شود. در آخر، برای آن که کار شبیه به زیرلیوانی شود، از چوب پنبه استفاده کنید. رول روبان را روی صفحه چوب پنبه بگذارید. با مداد دور آن خط بکشید. با استفاده از قیچی یا چاقوی تیز آن را ببرید. با استفاده از چسب داغ، چوب پنبه را زیر روبان بچسبانید و روی آن فشار دهید.

برای بزرگنمایی تصاویر بر روی آن‌ها كلیك نمایید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: taghvimi