وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مدرس خبر و روابط عمومی در واحدهای دانشگاهی استان اصفهان گفت: سواد رسانه ای اندک و محدود، روابط عمومی سازمان ها را دچار روزمرگی و انفعال می کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

سواد رسانه ای اندک، روابط عمومی ها را منفعل و روزمره می کند 

جامعه

مدرس خبر و روابط عمومی در واحدهای دانشگاهی استان اصفهان گفت: سواد رسانه ای اندک و محدود، روابط عمومی سازمان ها را دچار روزمرگی و انفعال می کند.

مهرداد خورسندی در نشست کارگاهی «روابط عمومی، مردم و رسانه ها» در فرمانداری سمیرم اظهار داشت: نداشتن سواد رسانه ای در جامعه امروز به ضعف در گفت و گو و برقراری ارتباط خوب با اطرافیان منجر می شود.

وی با اشاره به اینکه روابط عمومی تلاشی آگاهانه و با برنامه است، افزود: روابط عمومی محصول جهان جدید است و داشتن روابط عمومی قوی و کارآمد امتیازی ویژه برای هر نهاد، شرکت و موسسه محسوب می شود.

این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه روابط عمومی نقش چراغ جلوی خودرو را ایفا می کند، تصریح کرد: هنوز هم در بیشتر سازمان ها بویژه در شهرستان ها به روابط عمومی ها اتاق هایی در حاشیه و زیرزمین ادارات اختصاص دارد.

خورسندی اضافه کرد: هدف هر برنامه روابط عمومی نفوذ در افکار عمومی و تغییر و تثبیت طرز تلقی یا گرایش مردم نسبت به موسسه یا سازمان متبوع است.

به گفته وی، امروز در خانواده ها نیز دچار ضعف در گفت وگوی چهره به چهره هستیم که این ضعف نیز ناشی از سواد رسانه های اندک خانواده هاست.

وی از روابط عمومی بعنوان هنر هشتم در دنیای امروز یاد کرد و گفت: تاکید بر اخلاق حرفه ای و تغییر نگرش نسبت به ارزش و جایگاه روابط عمومی ها مهمترین بخش دریافت اعتبار این جایگاه از سوی مسوولان و مردم است.

خورسندی در ادامه خبر نویسی و اطلاع رسانی به موقع و مطلوب را یکی از وظائف روابط عمومی ها برشمرد و افزود: این تعامل و هماهنگی در ارتباط با خبرنگاران بعنوان پل ارتباطی مردم و مسوولان نقش روابط عمومی ها را پررنگتر و مردم را نسبت به گزارش های ارائه شده آگاه می کند.

مدرس خبر و ارتباطات در دانشگاه های اصفهان، خبرنگاران سمیرم را از فعالترین خبرنگاران شهرستانی دانست و اضافه کرد: استفاده از این ظرفیت اثر خوب و ماندگاری برای معرفی استعداد ها و توانمندیهای این منطقه در سال های گذشته داشته است.

به گزارش ایرنا، نبود پست مستقل سازمانی و چند بخشی بودن روابط عمومی ها، ناشناخته بودن جایگاه و اهمیت روابط عمومی در سازمان ها، مرتبط نبودن مدارک تحصیلی آموزشی افراد مشغول بکار در روابط عمومی ها و آشنایی محدود با رسانه های جمعی و خبرگزاری ها از مهمترین مواردی بود که حاضران دراین کارگاه به آن اشاره کردند.

شهرستان سمیرم با 100 هزار جمعیت در 160 کیلومتری جنوب اصفهان واقع است.

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین