سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رییس سابق سازمان اطلاعات لیبی تمامی اطلاعات در خصوص امام موسی صدر و همراهانش را فاش کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادعایی جدید درباره امام موسی صدر


رییس سابق سازمان اطلاعات لیبی تمامی اطلاعات در خصوص امام موسی صدر و همراهانش را فاش کرد.


امام موسی صدر

عبدالله السنوسی که بعد از سقوط نظام سابق به موریتانی گریخته و در آنجا دستگیر شده بود، تحویل مسوولان لیبی شد و در واقع وعده‌های نبیه بری، رییس پارلمان لبنان مبنی بر اینکه در روز یکشنبه خبری غافلگیرکننده منتشرخواهد شد، عملی شد و آن این بود که السنوسی به مسوولان لیبیایی اعلام کرد که چه کسی امام صدر و همراهانش را به قتل رسانده و مکان دفن اجساد کجاست.

این در حالی است که نبیه بری از مسوولان لیبی قول گرفته بود که او را در جریان اظهارات السنوسی قرار دهند.

بر اساس اعلام روزنامه‌ی الدیار، السنوسی که پاسپورت‌های سفر امام صدر و همراهانش را در اختیار دارد، تمامی اطلاعات در این خصوص را بیان کرد.

اما در لبنان مسوولان در خصوص چگونگی اعلام این خبر، این که چه کسی آن را اعلام کند، واکنش شیعیان در این خصوص چگونه خواهد بود و هم‌چنین اینکه به چه شکل می‌توانند وضعیت را از بقاع تا بیروت و ضاحیه جنوبی و جنوب لبنان کنترل کنند، سردرگم هستند.

در همین حال السنوسی در گفت‌وگویی با یکی از روزنامه‌های فرانسوی بیان کرد که بعد از مخالفت امام صدر با پذیرش پیشنهاد ارائه کمک‌های مالی و تسلیحاتی برای آتش‌افروزی در لبنان ، امام صدر و معمر القذافی، رهبر سابق لیبی با یکدیگر درگیر شدند و قذافی با سخنانش به امام اهانت کرد و بعد از آن او به همراه افراد گاردش با امام و همراهانش درگیر شد و بعد از این درگیری رهبر سابق لیبی دستور اعدام امام صدر و همراهانش را صادر کرد و این سه نفر توسط نگهبانان قذافی کشته شدند.

حسن یعقوب در گفت‌وگویی رادیویی انتقال عبدالله السنوسی، رییس سابق سازمان اطلاعات لیبی به طرابلس و بازجویی و دریافت اطلاعات از او را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: این اطمینان وجود دارد که خداوند یاور مظلومان است و تمامی آنچه که در رسانه‌ها از امام موسی صدر و همراهانش منتشر شده، نادرست است

به گزارس ایسنا در همین حال فوزی عبدالعال، وزیر کشور لیبی از تکمیل تمامی اقدامات قضایی و امنیتی به منظور آغاز فوری محاکمه السنوسی خبر داد و گفت که دستگاه امنیتی لیبی توانایی کافی برای تضمین برگزاری این محاکمه را دارد.

در همین راستا روزنامه‌ الوطن نوشت: یکی از نمایندگان سابق لبنان انتقال رییس سابق سازمان اطلاعات لیبی را از موریتانی به لیبی و بازجویی از او را امری بسیار مهم خواند.

حسن یعقوب در گفت‌وگویی رادیویی انتقال عبدالله السنوسی، رییس سابق سازمان اطلاعات لیبی به طرابلس و بازجویی و دریافت اطلاعات از او را بسیار مهم توصیف کرد و افزود: این اطمینان وجود دارد که خداوند یاور مظلومان است و تمامی آنچه که در رسانه‌ها از امام موسی صدر و همراهانش منتشر شده، نادرست است.

وی ادامه داد: کمیته تحقیقاتی که در خصوص امام موسی صدر و همراهانش شکل گرفت باید تغییر کند و ما باید اطلاعات مستقیمی را از آن به دست آوریم.

 

بخش سیاست تبیان

منبع : خبرآنلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین