سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حائز اهمیت آن که بر اساس آمار و ارقامی که American Customer Satisfaction Index ماه گذشته منتشر کرد، گوگل پلاس که برخی به آن لقب شهر ارواح داده بودند، حالا از لحاظ کسب رضایت ‌مندی کاربرانش حتی بالاتر از فیس ‌بوک قرار گرفته است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : آزاده مرنی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شگرد جدید گوگل پلاس


 حائز اهمیت آن که بر اساس آمار و ارقامی که American Customer Satisfaction Index ماه گذشته منتشر کرد، گوگل پلاس که برخی به آن لقب شهر ارواح داده بودند، حالا از لحاظ کسب رضایت ‌مندی کاربرانش حتی بالاتر از فیس ‌بوک قرار گرفته است.

گوگل و فیس بوک

شرکت گوگل و فیس بوک، دو رقیب بزرگ در فضای مجازی محسوب می شوند که هر دو نیز بین کاربران اینترنتی محبوب هستند اما فیس بوک به علت دارا بودن صفحات دوست یتبس از طرف داران بیشتری برخوردار است که شرکت گوگل برای مقابله با آن صفحه "گوگل پلاس" را، راه اندازی نمود. البته "گوگل پلاس" تاکنون نتوانسته نام خود را به عنوان رقیب جدی "فیس ‌بوک" مطرح کند، اما ظاهراً شرکت گوگل به این نتیجه رسیده است که برای تقویت شبکه اجتماعی خود باید نظر دست اندرکاران و گردانندگان کسب ‌وکارهای تجاری را به آن جلب کند. در این راستا و به نقل از وب سایت  "Cio-today"، گوگل در صدد آن است شبکه اجتماعی خود را به قابلیت‌ هایی مجهز کند که با توجه خاص، به نیاز کسب ‌و کارهای تجاری مختلف طراحی شده ‌اند. شرکت گوگل در حال حاضر این قابلیت ‌ها را به صورت آزمایشی عرضه کرده و سازمان‌ ها و شرکت ‌های کاربر می‌ توانند تا پایان سال 2013 از این قابلیت‌ ها به صورت آزمایشی استفاده کنند. گوگل نیز قصد دارد تا آن زمان قابلیت‌ ها و ویژگی‌ های بیشتری برای گوگل پلاس طراحی کند تا بتواند گردانندگان و کارکنان کسب ‌وکارهای مختلف را به استفاده از این شبکه اجتماعی ترغیب کند.

بر اساس این گزارش، گوگل متوجه شده است که استفاده از فناوری‌ های پردازش ابری در بین همه شرکت ‌ها و سازمان ‌ها از اقبال خوبی برخوردار شده و کسب ‌وکارهای تجاری علاقه زیادی به محصولات گوگل در این حوزه، مثل جی‌ میل (Gmail)، گوگل کالندر (Google Calendar)، گوگل‌ داک (Google DAC) و گوگل درایوGoogle) Drive) از خود نشان داده ‌اند. تحلیل‌ گران معتقدند با وجود شرکت ‌هایی مثل مایکروسافت و سیلزفورس و رقابت‌ های فزاینده‌ ای که در این حوزه وجود دارد، گوگل پلاس ظرفیت بالایی برای ورود به بازار کسب ‌وکار‌ها دارد.

اما ظاهراً شرکت گوگل به این نتیجه رسیده است که برای تقویت شبکه اجتماعی خود باید نظر دست اندرکاران و گردانندگان کسب ‌وکارهای تجاری را به آن جلب کند

هم اکنون برخی از شرکت ‌ها و سازمان ‌ها از ظرفیت گوگل پلاس در فعالیت‌ های کاری خود استفاده می ‌کنند و گوگل نیز برای ارتقای سطح کاربری این شبکه اجتماعی، بازخورد‌ها و نظرات آنها را در طرح‌ ها و برنامه‌ های جدید خود لحاظ می‌ کند. یکی از قابلیت ‌هایی که گوگل برای ارتقای سطح امنیتی فعالیت ‌های کسب ‌وکارهای کاربر به این شبکه اجتماعی افزوده، اعمال محدودیت ‌هایی برای به اشتراک گذاشتن پست ‌ها و مطالب کاربران است. استفاده از این قابلیت باعث می ‌شود به اشتراک گذاشتن پست ‌ها و مطالب نوشته شده توسط کارکنان کسب ‌وکارهای کاربر فقط برای کارکنان‌‌ همان شرکت یا سازمان ممکن باشد و نه برای کارکنان شرکت ‌ها و یا سازمان ‌های دیگر.

گوگل

حائز اهمیت آن که بر اساس آمار و ارقامی که American Customer Satisfaction Index ماه گذشته منتشر کرد، گوگل پلاس که برخی به آن لقب شهر ارواح داده بودند، حالا از لحاظ کسب رضایت ‌مندی کاربرانش حتی بالاتر از فیس ‌بوک قرار گرفته است .آن طور که این آمار و ارقام جدید نشان می ‌دهند، با توجه به مقیاس 100 واحدی، فیس بوک با 8 درصد کاهش هم اکنون می تواند رضایت 61 درصدی کاربرانش را فراهم کند در حالی که همین شاخص برای گوگل پلاس 78 درصد می باشد و با این میزان رضایت، شبکه اجتماعی کمپانی گوگل در رده "ویکی‌ پدیا" (Wikipedia) قرار گرفته است.

در این آمار‌گیری، شبکه ‌های اجتماعی در میان 230 کمپانی دیگر از لحاظ این شاخص بررسی شدند و با توجه به نتایج بدست آمده باید گفت که همچنان این صنعت در پایین ‌ترین رده‌ ها قرار دارد. (امتیاز کلی شبکه‌ های اجتماعی 69 است و با این امتیاز تنها می ‌توانند با خطوط هواپیمایی، سرویس‌های اشتراک تلویزیونی و برخی از روزنامه‌ ها رقابت کنند.)

حائز اهمیت آن که بر اساس آمار و ارقامی که American Customer Satisfaction Index ماه گذشته منتشر کرد، گوگل پلاس که برخی به آن لقب شهر ارواح داده بودند، حالا از لحاظ کسب رضایت ‌مندی کاربرانش حتی بالاتر از فیس ‌بوک قرار گرفته است

این رتبه ‌بندی که با کمک و هم کاری کمپانی تحلیلگر ForeSee انجام شد، نشان داد که گوگل پلاس هر آنچه فیس‌ بوک نتوانست از آن خود کند را بدست آورده است .با توجه به این گزارش، گوگل پلاس از آن جهت در رتبه بالاتری قرار گرفته که تبلیغات سنتی و قدیمی فیس بوک را ندارد، در مورد حفظ حریم خصوصی کاربرانش توجه بیشتری نشان داده و نیز تجربه بهتری را برای کاربران موبایلی اش فراهم کرده است.

فرآوری : آزاده مرنی

بخش ارتباطات تبیان


منابع: ایتنا / سایت آزادنگار

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین