وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اگر اهل تجربه كردن چیزهای عجیب‌وغریب هستید و سفر كردن را هم دوست دارید این نام‌ها را به خاطر بسپارید تا اگر روزی گذرتان به این نقاط جهان افتاد حتما سری به این رستوران‌های عجیب‌وغریب بزنید و تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا
رستوران

 


اگر اهل تجربه كردن چیزهای عجیب‌وغریب هستید و سفر كردن را هم دوست دارید این نام‌ها را به خاطر بسپارید تا اگر روزی گذرتان به این نقاط جهان افتاد حتما  سری به این رستوران‌های عجیب‌وغریب بزنید و تجربه‌ای بی‌نظیر داشته باشید.

 

بیشتر ما برای انتخاب یك رستوران برای صرف غذا معیارهای مشخصی داریم. قطعا فاكتور اول در انتخاب ما غذای عالی و سالم و حلال است، بعد از آن هم سالن و تزیینات مناسب، پرسنل حرفه‌ای و سریع و خوش‌برخورد و مسائلی مانند اینها، در انتخاب ما نقش دارند. اما در این میان گاه گذرمان به رستوران‌هایی می‌افتد كه تجربه‌ای متفاوت برای ما محسوب می‌شوند.

حالا در گوشه و كنار جهان رستوران‌هایی تاسیس شده است كه هر كدام ویژگی‌هایی دارند كه باعث شده به آنها لقب عجیب و حتی غیرطبیعی داده شود و بسیاری از مردم از گوشه و كنار جهان به این رستوران ها مراجعه كنند تا تجربه‌ای متفاوت داشته باشند. به شما این رستوران‌های عجیب را پیشنهاد می‌كنیم.

 

رستوران میمون‌ها

رستوران كایابوكیا تاورن- ژاپن

در این رستوران ژاپنی شما با یك اتفاق عجیب روبه‌رو خواهید شد، یعنی بلافاصله پس از نشستن پشت میز با میمونی روبه‌رو خواهید شد كه برای شما ظرف و حوله داغ می‌آورد تا دستان‌تان را بشویید و با حوله آنها را پاك كنید و سپس این میمون ظرف آب و حوله را از شما می‌گیرد و می‌برد. بله، درست متوجه شدید، در این رستوران غذاهای سنتی ژاپنی خوشمزه در انتظار شماست اما اصلی‌ترین ویژگی این رستوران، چند میمون تربیت‌شده‌ای هستند كه جدا از خوشامدگویی با ظرف آب و حوله گرم، برای‌تان آب‌میوه هم سرو خواهند كرد.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

البته هنوز پختن غذاها و سرو آنها توسط خدمتكاران مرد و زن انجام می‌‌شود اما مدیر رستوران می‌گوید شاید در آینده این كارها هم توسط میمون‌ها انجام شود. یادتان باشد كه هر میز این رستوران ظرفی پر از دانه‌های سویا و مغزهای خوراكی قرار دارد كه بهتر است هر بار میمون‌های خدمتكار كاری برای شما انجام دادند از آنها تعارف كنید تا ناگهان با خشم میمون‌ها روبه‌رو نشوید.

 

 رستوران تبهكاران

رستوران فورتزا مدیكا - ایتالیا

رستوران فورتزا مدیكا غذاهای ایتالیایی خوشمزه‌ای را برای شما فراهم می‌كند؛ غذاهایی ایتالیایی كه می‌توانید در مكان‌های دیگر ایتالیا هم آنها را بچشید، محیط آن هم خیلی با جاهای دیگر فرق ندارد،‌ پس چرا باید مشتاق رفتن به آنجا باشید؟ خب، برای اینكه تمام پرسنل این رستوران تبهكار هستند. ترسیدید؟

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

نگران نباشید، همه پرسنل این رستوران مثلا سانتولو سرپیشخدمت این رستوران، زندانیانی هستند كه به جرم خود اعتراف كرده‌اند (سانتولو به جرم قتل زندانی شده است و بیست‌وسومین سال حبس خود را می‌گذراند) اما رفتار بسیار مناسب این زندانیان در رستورانی كه در گوشه‌ای از محیط یك زندان بنا شده است، باعث شده بسیاری از مردم مناطق مختلف جهان به این رستوران بشتابند و برای همین هر زمان كه به آنجا مراجعه كنید با صف‌های طولانی مشتریان روبه‌رو خواهید شد.

 

رستوران عشق پروازها

رستوران پرواز 038-A- چین

اگر پرواز كردن و سوار هواپیما شدن را دوست دارید، قطعا از حضور در این رستوران لذت خواهید برد. در واقع این رستوران به شكل یك هواپیمای ایرباس 038-A ساخته شده است و تمامی پرسنل آن هم لباس‌ مهمانداران، خلبانان و كمك‌خلبانان را بر تن دارند. در این رستوران غذا در ظروف پلاستیكی، مشابه ظروف پروازهای معمولی سرو می‌شود اما خوشبختانه كیفیت این ظروف بسیار بهتر از ظروف معمول پروازهاست.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

شما در این رستوران برای اولین‌بار می‌توانید غذاهای پروازی بخورید كه برخلاف معمول غذاهای پروازها، خوشمزه هستند و از ظروف، كارد و چنگال و قاشقی استفاده می‌كنید كه از خراب نشدن و نشكستن آنها مطمئن هستید. در اتاق انتظار این رستوران هم می‌توانید از دستگاه‌های شبیه‌ساز پرواز كه حس واقعی خلبانی را به شما می‌دهند، استفاده كنید.

 

در این رستوران ممكن است هر چیزی در انتظار شما باشد، مثلا به محض ورود پیشخدمت‌ها یك كلاه كاغذی روی سر شما بگذارند یا روی میزهایتان شمع‌هایی روشن كنند كه در اصل ترقه هستند، حتی ممكن است صندلی را از زیر پای شما بكشند و منو را به شكل یك موشك كاغذی به سمت شما پرتاب كنند

رستوران بامزه‌ها

رستوران دیكسست رزورت- ایالات‌متحده

اگر اهل شوخی و طنز نیستید، توصیه می‌كنیم كه اصلا به این رستوران مراجعه نكنید، اما اگر از شوخی كردن خوشتان می‌آید و مشكلی هم ندارید كه با شما شوخی كنند، توصیه می‌كنیم حتما یك‌بار به این رستوران مراجعه كنید.

در این رستوران ممكن است هر چیزی در انتظار شما باشد، مثلا به محض ورود پیشخدمت‌ها یك كلاه كاغذی روی سر شما بگذارند یا روی میزهایتان شمع‌هایی روشن كنند كه در اصل ترقه هستند، حتی ممكن است صندلی را از زیر پای شما بكشند و منو را به شكل یك موشك كاغذی به سمت شما پرتاب كنند.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

البته پس از درخواست‌های مكرر مراجعان، شوخی‌هایی مانند فرو كردن سر مراجعان به كیك‌هایی كه سفارش می‌دهند یا پاشیدن آب به آنها از خدمات این رستوران حذف شده اما می‌توانید در انتظار شوخی‌های بامزه در این رستوران باشید (مثلا اسامی ای كه روی سینه پیشخدمت‌ها نصب می‌شود، ممكن است شما را به خنده بیندازد، زیرا اگر در این رستوران میزی رزرو كنید ناگهان می‌بینید كه نام و نام خانوادگی همه پیشخدمت‌های رستوران با نام شما یكی است!)

 

رستوران اسكیموها

رستوران لاینوآیس-فنلاند

در این رستوران قطعا نباید از اینكه كسی مقابل در بخواهد كت یا پالتوی شما را بگیرد، استقبال كنید. این یك رستوران قطبی است؛ رستورانی در دل یخ‌ها. در رستوران لاینوآیس كه بخشی از هتل لاینوآیس در فنلاند است، تمام رستوران( دیوارها، میزها، صندلی‌ها و...) از یخ ساخته شده است، حتی تابلوهایی كه به دیوار متصل شده‌اند هم از جنس یخ هستند. در این رستوران برای حفظ ساختار، حتی در روزهای تابستان هم دما زیر صفر درجه نگه داشته  می‌شود و برای همین می‌توانید یك تجربه قطبی خوب داشته باشید. اگر می‌خواهید این رستوران را انتخاب كنید، یادتان باشد كه نباید منتظر غذای گرم باشید و حداکثر می‌توانید یك غذای ولرم یا كاملا سرد را نوش‌جان كنید.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

رستوران روشندل‌ها

رستوران اونیور- كانادا

در این رستوران شما بیشتر از هر وقت دیگری بو و طعم غذاها را حس خواهید كرد. این شعار رستوران اونیور است و كاملا هم حقیقت دارد، زیرا در این رستوران شما فقط به حس‌های بویایی و چشایی خود متكی هستید. در این رستوران كه به صورت بخش‌بخش است، شما پس از استقرار در میزتان و سفارش غذا و قبل از سرو آن در تاریكی مطلق فرو خواهید رفت. یعنی كل محیط تاریك می‌شود و شما باید در تاریكی مطلق غذا بخورید.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

در واقع ایده مدیر این رستوران، این است كه اگر شما غذایی كه می‌‌خورید را نبینید، فقط می‌توانید بر اساس بو و طعم آن از آن لذت ببرید و در واقع بیشتر متوجه كیفیت آن خواهید شد. اگر فكر می‌كنید غذا خوردن در تاریكی مطلق كار سخت و بیهوده و حتی خطرناكی است، باید بدانید كه بخشی از قیمت غذای هر فرد مراجعه‌كننده به این رستوران به انجمن ملی كمك به نابینایان كانادا اختصاص می‌یابد. حالا متوجه هدف معنوی صاحب این رستوران شدید؟

 

رستوران دریایی‌ها

رستوران اتیاآندرسی- مالدیو

این رستوران اولین رستوران زیرآبی دنیاست. در جزایر زیبای مالدیو، شما می‌توانید از طریق تونلی چندمتری به رستورانی وارد شوید كه در عمق 5متری زیر دریا واقع شده است.

دور تا دور این رستوران از شیشه است اما محیط كوچك آن به گونه‌ای است كه هر بار تنها 04 نفر می‌توانند در آن بروند و از خدمات آن استفاده كنند برای همین برای استفاده از آن باید مدت‌های طولانی در نوبت بمانید اما خوبی این رستوران در این است كه شما می‌توانید در زمان انتظار برای سرو غذا، از محیط بی‌نظیر دریای اطراف‌تان و حیوانات عجیب و غریبی كه آنجا زندگی می‌كنند، لذت ببرید.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

این رستوران یك خدمت دیگر هم برای عرضه به شما دارد، در صورتی كه تمایل داشته باشید با پرداخت هزینه‌ای نسبتا بالا می‌توانید شب را در این رستوران و در اتاق خوابی مجلل كه دور تا دور آن هم شیشه است، بگذرانید و تا صبح به موجودات عجیب و غریب دریایی نگاه كنید.

 

رستوران عاشقان تكنولوژی

رستوران ربات كیچن- هنگ‌كنگ

احتمالا از نام این رستوران متوجه شده‌اید كه چه در انتظار شماست. با رفتن به این رستوران در واقع می‌توانید در زمان سفر كنید و به جلو بروید و فردا را از نزدیك ببینید. در این رستوران همه كاركنان ربات‌های برنامه‌ریزی شده‌ای هستند كه هرچه از آنها بخواهید بدون اخم كردن و ناراحتی و با سرعت كامل انجام خواهند داد.

پیشنهادهای بی‌نظیر رستوران‌گردی در دنیا

در این رستوران ربات‌ها مقابل شما می‌ایستند، سفارش غذای شما را روی صفحات تاچ‌اسكرین می‌گیرند و به آشپزخانه انتقال می‌دهند سپس بشقاب، لیوان و كارد و چنگال برای شما می‌آورند و مقدمات خوردن پیش‌غذا را فراهم می‌كنند و بعد هم غذای اصلی را سرو می‌كنند. البته هنوز آشپزهایی در این رستوران هستند كه به كار ربات‌ها در پختن غذاها نظارت دارند و تعداد ربات‌ها هم از تعداد پیشخدمت‌های معمول رستوران‌های دیگر بیشتر است اما این مشكلات قطعا در آینده نزدیك حل خواهد شد.

 

بخش گردشگری تبیان


برگرفته از زندگی ایده آل

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین