تبیان، دستیار زندگی
این دوره زمونه دیگه کسی نیست که با فیلتر و فیلترینگ آشنا نباشه از فیلتر ماشین گرفته تا فیلتر هوا تا فیلتر شدن صفحات آلوده اینترنتی. بعضی افراد هم هستند همیشه به دنبال این هستند که این فیلتر ها رو بشکنند تا این که به خواسته های خودشون برسند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

راهکارهای اساسی برای عبور از فیلترینگ


این دوره زمونه دیگه کسی نیست که با فیلتر و فیلترینگ آشنا نباشه از فیلتر ماشین گرفته تا فیلتر هوا تا فیلتر شدن صفحات آلوده اینترنتی. بعضی افراد هم هستند همیشه به دنبال این هستند که این فیلترها رو بشکنند تا این که به خواسته های خودشون برسند.

وی پی ان-فیلتر شکن

موضوع بحث ما عبور از فیلترهای بسیار قوی هست بهتون پیشنهاد می کنم اگه به دنبال یک راهکار اساسی برای عبور از فیلتر شدن هستید این مقاله رو تا انتها بخوانید.

درسته موضوع بحث ما مباحث فیلترینگ هست ولی این فیلتر شدن با فیلتر شدن های دیگه کلی فرق می کنه نمی دونم تا حالا خودت فیلتر شدی یا اینکه اصلاً می دونی ما آدم ها فیلتر می شویم یا نه. می دونستید توی قرآن هم از فیلتر شدن صحبت کرده. برای نمونه قرآن فیلتر شدن روح و جسم  انسانها  را در آیات متعدد مطرح کرده است.

فیلترینگ درقرآن:

خَتَمَ اللَّهُ عَلى‏ قُلُوبِهِمْ وَ عَلى‏ سَمْعِهِمْ وَ عَلى‏ أَبْصارِهِمْ غِشاوَةٌ وَ لَهُمْ عَذابٌ عَظیمٌ ؛

خدا بر دلها و گوشهاى آنان مهر نهاده و بر چشمهایشان پرده‏اى افكنده شده و عذاب بزرگى در انتظار آنهاست. (بقره:7)

صُمٌّ بُكْمٌ عُمْی فَهُمْ لا یرْجِعُونَ

آنها كران، گنگها و كورانند لذا (از راه خطا) باز نمى‏گردند! (بقره:18)

همون طوری که به آیات زیبای کلام الله مجید توجه می کنید خیلی وقتها روح ما آدم ها هم قفل میشه یا به گفته ای  فیلتر می شود.

مرکز و مدیریت فیلترینگ

این فیلتر شدن هم توسط قدرت مندترین فیلترینگ دنیا صورت می گیره که خداست. البته باعث و بانی و مسبب اصلی اون خودمون هستیم حالا برای روشن تر شدن مشکلات به عوامل اون می پردازیم .

یکی از بهترین راهکارهای عبور از این فیلتر شدن خارج کردن خود از این غفلت و فراموشی هست راهکاری که قرآن در اختیار انسانها قرار می ده ، متمسک شدن به قرآن مجید و تفکر و تدبر در آیات شفا بخش این کلام الهی می باشد

علت های فیلتر شدن قلب ،گوش و چشم:

علت اول: دوری  کردن از دستورات الهی

وقتی که قلب فیلتر می شود یک مشکلات  خاصی داره که اگه این مشکلات حل بشوند خود به خود قفل این فیلتر شکسته می شه. علتش در مرحله اول  رعایت نکردن قوانین الهی و انسان ساز پیامبر خدا(صلی الله علیه و آل و سلم ) .

غفلت

علت دوم: غفلت

غفلت یا همون خود فراموشی و خدا فراموشی وقتی به وجود میاد که ما خودمون رو فراموش می کنیم  به دنبالش باعث می شه  خدا رو فراموش هم فراموش کنیم، نمی دونیم برای چی توی این دنیا هستیم خود به خود قلبمون فیلتر می شه:

(وَ لَقَدْ ذَرَأْنا لِجَهَنَّمَ كَثیراً مِنَ الْجِنِّ وَ الْإِنْسِ لَهُمْ قُلُوبٌ لا یفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْینٌ لا یبْصِرُونَ بِها وَ لَهُمْ آذانٌ لا یسْمَعُونَ بِها أُولئِكَ كَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولئِكَ هُمُ الْغافِلُونَ

به یقین، گروه بسیارى از جن و انس را براى دوزخ آفریدیم آنها دلها [عقلها] یى دارند كه با آن (اندیشه نمى‏كنند، و) نمى‏فهمند و چشمانى كه با آن نمى‏بینند و گوشهایى كه با آن نمى‏شنوند آنها همچون چهارپایانند بلكه گمراهتر! اینان همان غافلانند (چرا كه با داشتن همه‏گونه امكانات هدایت، باز هم گمراهند)! (اعراف:179)

یکی از بهترین راهکارهای عبور از این فیلتر شدن خارج کردن خود از این غفلت و فراموشی هست

بهترین راهکارها برای عبور از فیلترینگ

راهکار اول: تدبر و تفکر در آیات کلام اللهی و ذکر نام و یاد خدا

یکی از بهترین راهکارهای عبور از این فیلتر شدن خارج کردن خود از این غفلت و فراموشی هست راهکاری که قرآن در اختیار انسانها قرار می ده ، متمسک شدن به  قرآن مجید و تفکر و تدبر در آیات شفا بخش  این کلام الهی می باشد .

(اللَّهُ نَزَّلَ أَحْسَنَ الْحَدیثِ كِتاباً مُتَشابِهاً مَثانِی تَقْشَعِرُّ مِنْهُ جُلُودُ الَّذینَ یخْشَوْنَ رَبَّهُمْ ثُمَّ تَلینُ جُلُودُهُمْ وَ قُلُوبُهُمْ إِلى‏ ذِكْرِ اللَّهِ ذلِكَ هُدَى اللَّهِ یهْدی بِهِ مَنْ یشاءُ وَ مَنْ یضْلِلِ اللَّهُ فَما لَهُ مِنْ هادٍ

خداوند بهترین سخن را نازل كرده، كتابى كه آیاتش (در لطف و زیبایى و عمق و محتوا) همانند یكدیگر است آیاتى مكرّر دارد (با تكرارى شوق‏انگیز) كه از شنیدن آیاتش لرزه بر اندام كسانى كه از پروردگارشان مى‏ترسند مى‏افتد سپس برون و درونشان نرم و متوجّه ذكر خدا مى‏شود این هدایت الهى است كه هر كس را بخواهد با آن راهنمایى مى‏كند و هر كس را خداوند گمراه سازد، راهنمایى براى او نخواهد بود! )(زمر :23)

راهکار دوم : یاد مرگ

امام صادق علیه السلام:

ذِكرُ المَوتِ یمیتُ الشَّهَواتِ فی النَّفسِ، ویقلَعُ مَنابِتَ الغَفلَةِ، ویقَوّی القلبَ بمَواعِدِ اللّه، ویرِقُّ الطَّبعَ، ویكسِرُ أعلامَ الهَوى ویطفِئُ نارَ الحِرصِ، ویحَقِّرُ الدُّنیا؛

یاد مرگ، خواهش‏هاى نفس را مى‏میراند و رویشگاه‏هاى غفلت را ریشه كن مى‏كند و دل را با وعده‏هاى خدا نیرو مى‏بخشد و طبع را نازك مى‏سازد و پرچم‏هاى هوس را در هم مى‏شكند و آتش حرص را خاموش مى‏سازد و دنیا را در نظر كوچك مى‏كند.(بحارالأنوار، ج 6، ص 133، ح 32 - منتخب میزان الحكمة، ص 518)

بخش قرآن تبیان


منبع :

وبلاگ گروهی رهپویان قرآن