تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: به جای دلسرد کردن رسول خادم باید منتش را بکشیم تا بماند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

محمد بنا : می‌مانم


سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: به جای دلسرد کردن رسول خادم باید منتش را بکشیم تا بماند.

محمد بنا

محمد بنا درباره حضورش در مراسم تجلیل از قهرمانان المپیکی و اهدای جایزه‌اش از سوی مادرش گفت: واقعاً از دیدن و حضور مادرم غافلگیر شدم. انتظار نداشتم او را اینجا ببینم، اما خیلی خوشحال شدم.

وی درباره عملکرد کشتی فرنگی در المپیک گفت: ما باید این روند را در کشتی فرنگی ادامه دهیم. تیم ما قهرمان المپیک شد در حالی‌که در طول ادوار المپیک در هیچ رشته تیمی در المپیک قهرمان نشده بودیم. این انتظار و توقع مردم را بالا می‌برد، البته نیاز به بودجه و امکانات بیشتری داریم. رقبای ما سرمایه‌گذاری کلانی می‌کنند و اگر ما هم این سرمایه‌گذاری را داشته باشیم خیلی بهتر و بالاتر از این خواهیم بود.

بنا در همین رابطه گفت:‌ یک بار به رئیس جمهور قول داده بودم و نمی‌توان قول رئیس جمهور را روی زمین انداخت بنابراین به کار خود با تیم ملی کشتی فرنگی ادامه می‌دهم.

وی در پایان در پاسخ به این سۆال که آیا خستگی‌اش در رفته است، گفت: خستگی من همان زمان که ملی‌پوشان در المپیک به مدال رسیدند از بین رفت.

* هیچ موقع در ورزش کسی را با رسول خادم مقایسه نکنید

بهترین مربی جهان درخصوص اهدای جایزه ورزشکاران و مربیان عنوان کرد: وظیفه‌ام را انجام دادم و انتظار جایزه و پاداش هم از کسی نداشتم چون برای آن کار نمی‌کنم، اما تشکر می‌کنم که خیلی سریع پاداش قهرمانان المپیکی را پرداخت کردند که حرکت خوبی بود. این کاری که انجام داده‌ایم وظیفه همه ما بوده است.

محمد بنا با گلایه از انتقادات غیرکارشناسی از رسول خادم گفت: هر کس که از رسول خادم انتقاد می‌کند چیزی از کشتی نمی‌فهمد. باید ابتدا عملکرد را دید بعد انتقاد کرد. هیچ موقع در ورزش هیچ کسی را با رسول خادم مقایسه نکنید.

* ساعی را از تکواندو حذف کنیم افتخاری برای این رشته نمی‌ماند

وی درپاسخ به این سوال که گفته می‌شود شاید اگر محمدی بود کشتی آزاد در المپیک نتیجه بهتری می‌گرفت، گفت: از خادم خواستند بیاید و این مسئولیت را قبول کند؛ وی هم از غلامرضا محمدی درخواست همکاری کرد، اما او نپذیرفت. این اما و اگرها همواره وجود داشته و هست.

محمد بنا درباره حضورش در مراسم تجلیل از قهرمانان المپیکی و اهدای جایزه‌اش از سوی مادرش گفت: واقعاً از دیدن و حضور مادرم غافلگیر شدم. انتظار نداشتم او را اینجا ببینم، اما خیلی خوشحال شدم

بنا ادامه داد: من عاشق مهماندوست هستم، اما می‌گویند اگر مهماندوست بود نتیجه بهتری می‌گرفتیم. هادی ساعی را از تکواندو حذف کنید؛ در این 10 سال چه چیزی از تکواندو می‌ماند؟ تکواندو به غیر از این نقره و یک برنز چه افتخاری آورده است؛ پس این مدال نقره خیلی افتخار بوده است.

* باید منت خادم را هم بکشیم تا بماند نه اینکه دلسردش کنیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان کرد: کشتی ما را از سال‌های 2009 تا 2011 بررسی کنید ببنید نتایج چطور بوده است در آن مسابقات گوی‌ها به نفع تقوی آمد. اگر گوی‌ها در المپیک به نفع قاسمی یا تقوی می‌آمد الان رسول خادم اسطوره بود، اما حالا نیفتاده.

محمد بنا تصریح کرد: چرا مدال‌‌هایی را که با دلاوری گرفتند را نمی‌بینید. اگر رسول خادم به کشتی افتخار بدهد و 2 سال در کشتی ما بماند، کشتی آزاد ما در جهان  آقایی می‌کند. باید دنبال این باشیم که رسول خادم این افتخار را به کشتی بدهد. باید منت خادم را هم بکشیم تا بماند نه اینکه با این صحبت‌ها دلسردش کنیم.

بخش ورزشی تبیان

منبع : فارس