تبیان، دستیار زندگی
استفاده گسترده مردم از تلفن‌های همراه مخاطرات متعددی برای آنها ایجاد كرده كه یكی از عادی‌ترین این موارد ویروسی شدن گوشی‌های تلفن همراه است. اما برای ابتلای كمتر به این مشكل و مشكلات دیگر تلفن‌های همراه چه می‌توان كرد؟ ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

چند نکته برای مقابله با موبایل ویروسی

پایان‌نامه‌های کشور در موبایل شما!


استفاده گسترده مردم از تلفن‌های همراه مخاطرات متعددی برای آنها ایجاد كرده كه یكی از عادی‌ترین این موارد ویروسی شدن گوشی‌های تلفن همراه است. اما برای ابتلای كمتر به این مشكل و مشكلات دیگر تلفن‌های همراه چه می‌توان كرد؟


اولین راه برای ایمنی بیشتر تلفن همراه شما این است كه سیستم‌ عاملی انتخاب كنید كه رمزگذاری را پشتیبانی كند و امكانی وجود داشته باشد كه بتوانید آن را رمزگذاری كنید. از سیستم‌های عامل‌ Apple ios و Rim Black Berry می‌توان به عنوان سیستم ‌عامل مناسب در این زمینه یاد كرد كه شما می‌توانید با استفاده از این سیستم‌های عامل و رمزگذاری تلفن همراه خود حتی از دست پیشرفته‌ترین هكرها هم تا حد مناسبی در امان باشید.

در گام بعدی بی شك فعال كردن یك كلمه عبور (Pin) نخستین اقدام دفاعی برای محافظت از اطلاعات شما خواهد بود. این كار كمك می‌كند كه در صورت گم شدن، به سرقت رفتن یا جا ماندن دستگاه از برداشتن آن توسط دیگران و مشاهده و دستكاری محتویات آن در امان باشید. اغلب سیستم‌ عامل‌های موبایل، به طور خودكار داده‌های دستگاه را پس از چند بار تلاش ناموفق برای وارد كردن كلمه عبور حذف می‌كنند. این كار در صورتی كه رمز گذاری توسط دستگاه پشتیبانی نشده باشد بسیار ارزشمند است اما برای دستگاه‌هایی كه از رمزگذاری بهره می‌برند هم می‌تواند مفید باشد؛ چرا كه دادن فرصت نامحدود به دیگران برای حدس زدن كلمه عبور، شانس آنها را بیشتر می‌كند.

از بین بردن خودكار داده‌ها در  Windows Phone7، Ios، Black Berry پشتیبانی می‌شود، اما آندروید برای این كار نیاز به یك برنامه متفرقه دارد.

آینده‌ای مشترك برای كامپیوتر و ‌تلفن همراه

البته باید به خاطر داشته باشید كه حتما از تمامی داده‌های خود به طور منظم یك نسخه پشتیبانی تهیه كنید و از راهكاری برای بازیابی داده‌های خود در یك دستگاه جدید بهره‌مند شوید. اما به عنوان چهارمین راهكار، پیش از اینكه گوشی شما گم شده یا به سرقت برود، باید راهكاری برای ردیابی و مدیریت از راه دور آن داشته باشید. اینگونه راهكارها به شما اجازه می‌دهند كه موقعیت دستگاه‌تان را روی یك نقشه مشاهده كنید.

حتی هشدارهایی صوتی هم برای دیگران ارسال شده و به آنها اعلام می‌كند كه چگونه می‌توانند همراه تان را به شما بازگردانند. علاوه بر این ممكن است با ارسال یك پیغام تصویری به افراد راه‌های باز پس‌ آوردن گوشی شما اعلام شود و به هر صورت به افرادی كه گوشی شما را در دست دارند اعلام شود كه چگونه می‌توانند آن را به شما برگردانند.

نكته جالب‌تر اینكه استفاده از چنین راهكاری به شما اجازه می‌دهد كه از راه دور همراه خود را قفل كرده و اجازه دستیابی دیگران به اطلاعات آن را ندهید حتی شما می‌توانید پیش از دسترسی دیگران، اطلاعات خود را از روی گوشی‌تان حذف كنید. اپل برای ios 4.2 و نسخه‌های پس از آن یك راهكار رایگان در این زمینه دارد.

برای نسخه‌های قدیمی‌تر ios هم سرویسی با نام Mobile Me وجود دارد. در مورد آندروید هم شما باید از برنامه‌ای متفرقه برای این كار استفاده كنید. در نتیجه شما باید تا جایی كه می‌توانید سعی كنید از ارتباطات داده‌ای به جای Wi-fi hotspotهای ناامن استفاده كنید. اما در صورتی كه به استفاده از آنها اصرار دارید باید تا جایی كه می‌توانید سعی كنید از نسخه‌هایی كه رمزگذاری و احراز هویت X1 و 802 را فراهم می‌كنند استفاده كنید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی  baharrrrr88