تبیان، دستیار زندگی
اخبار روز پایداری،یادواره های شهدا،همایشها،کنگره ها و روزنامه برای حفظ و نشر دفاع مقدس میکوشند
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یاد یاران 3

اخبار روز پایداری


نخستین همایش هنرمندان،نویسندگان و روزنامه‌نگاران ایثارگر برگزار می‌شود.

یاد یاران3

قباد میمنت‌آبادی با اعلام این خبر در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش هنرمندان،نویسندگان و روزنامه نگاران ایثارگر کشور در سنندج افزود: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین هنرمندان،نویسندگان و روزنامه‌نگاران،پاسداشت ایثارگری‌های هنرمندان ایران اسلامی و آشنایی هنرمندان ایثارگر سراسر کشور با همدیگر از مهمترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی اظهار كرد: مروری بر نقش مۆثر و سازنده هنرمندان در مقاطع مختلف پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و زنده نگه داشتن جانفشانی‌های شهدا در دوران پس از جنگ از دیگر اهداف برگزاری این همایش است كه از یازدهم تا 13 آبان ماه سال جاری در کردستان برگزار می‌شود.

یادواره 38 شهید روحانی استان اردبیل

یادواره 38 شهید روحانی استان اردبیل 22 شهریورماه جاری برگزار می‌شود. سید حسین صابری استاندار اردبیل با اعلام این خبر افزود: این یادواره باید شایسته و آبرومند برگزار شود تا الگویی برای سایر استان‌ها باشد. وی از مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواست در نصب المان این کنگره و همچنین تصاویر شهدا و علمای باقیمانده همت کرده و کاشی‌کاری آنها را در روز‌های آینده تکمیل کند. رئیس یادواره شهدای روحانی استان اردبیل یادآور شد: در ارسال پیامک از طریق سیستم استانداری در ایام برگزاری یادواره مشکلی وجود ندارد و امیدواریم اشکالات جزئی به ویژه در تدارک کنگره عظیم شهدای روحانی به سرعت برطرف شود. سیدودود سیدشنوا مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل نیز در سخنانی از افتتاح موزه شهدای استان همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد.

فراخوان یادواره شهدا و ایثارگران عرصه فرهنگ، هنر و رسانه غرب کشور اعلام شد.

این یادواره با عنوان گنگره منطقه‌ای "جلوه جمال " كه در بیجار برگزار خواهد شد، ویژه شهدای استان‌های کردستان،کرمانشاه، آذربایجان‌غربی، ایلام، لرستان و همدان است كه در روزهای هشتم و نهم آذرماه سال جاری و در دو بخش پژوهشی و بخش فرهنگی و هنری و رسانه‌ای برگزار می‌شود.

فراخوان ارسال آثار به «كنگره جلوه جمال»

فراخوان یادواره شهدا و ایثارگران عرصه فرهنگ، هنر و رسانه غرب کشور اعلام شد .این یادواره با عنوان گنگره منطقه‌ای "جلوه جمال " كه در بیجار برگزار خواهد شد، ویژه شهدای استان‌های کردستان،کرمانشاه، آذربایجان‌غربی، ایلام، لرستان و همدان است كه در روزهای هشتم و نهم آذرماه سال جاری و در دو بخش پژوهشی و بخش فرهنگی و هنری و رسانه‌ای برگزار می‌شود. تمامی هنرمندان، نویسندگان و روزنامه‌نگاران مبلغ و مروج فرهنگ ایثار و شهادت در استان‌های آذربایجان‌غربی، لرستان، همدان، كرمانشاه، ایلام و كردستان می‌توانند با ارسال آثار خود در این كنگره مشاركت كنند.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه كنگره حداكثر تا تاریخ 25 مهرماه سال جاری اعلام شده است.

یاد یاران3

حضور كاروان‌های راهیان نور زنجان در مناطق عملیاتی غرب

کاروان‌های راهیان نور استان زنجان از هفتم تا بیستم شهریورماه جاری برای بازدید به غرب كشور می‌روند. اعزام کاروان‌های راهیان نور قبل، حین و بعد از هفته دفاع مقدس انجام می‌شود.

كاروان‌های راهیان نور در این سفر از مناطق عملیاتی و یادمان‌های دفاع مقدس بازدید خواهند كرد.

فرآوری: عاطفه مژده

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منبع: نوید شاهد و ایسنا