وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آیا شما جزو آن دسته افرادی هستید که هم از چاقی رنج می‌برند ومی‌خواهند اندامی متناسب پیدا کنند و هم از ورزش‌های تکراری خسته شده‌اند؟ این 8 ورزش حتما نظرتان را عوض خواهد کرد!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کدام ورزش‌ها ما رابیشتر لاغر می‌کند؟

آیا شما جزو آن دسته افرادی هستید که هم از چاقی رنج می‌برند ومی‌خواهند اندامی متناسب پیدا کنند و هم از ورزش‌های تکراری خسته شده‌اند؟ این 8 ورزش حتما نظرتان را عوض خواهد کرد!


 با این‌که همه ما می‌دانیم برای لاغر شدن و رسیدن به اندام متناسب، تنها رژیم گرفتن کافی نیست و باید ورزش کنیم اما باز هم بسیاری از ما با هر بهانه‌ای که شده از ورزش کردن دوری می‌کنیم؛ بهانه‌هایی مثل کمبود وقت، دور بودن باشگاه ورزشی، آماده نبودن بدن برای انجام تمرینات ورزشی و ده‌ها دلیل دیگر باعث می‌شوند روزبه‌روز بدنی ضعیف‌تر و اضافه‌وزن بیشتری داشته باشیم اما برای ترغیب خود به ورزش کردن چه کاری باید انجام دهیم؟ شاید یکی از راه‌های موثر، انتخاب یک ورزش جدید و هیجان‌انگیز باشد. در ادامه مطلب می‌توانید چند ورزش که شاید کمتر به آن‌ها فکر کرده باشید، مرور کنید؛ به این شرط که بعد از خواندن آن‌ها یکی را انتخاب کرده و دست به کار شوید!

بوکس
بوکس-مظاهری

   هیجانتان را تخلیه کنید

بوکس از ورزش‌هایی است که تحرک زیادی در آن صورت می‌گیرد ضمن این‌که قوای بدنی را افزایش می‌دهد و عضلات را قوی می‌کند. امروزه باشگاه‌های بوکس بسیار بیشتر از گذشته وجود دارند و با یک جست‌وجوی ساده می‌توانید به جمع طرفداران این رشته بپیوندید و علاوه بر یاد گرفتن یک رشته ورزشی جدید، اضافه وزنتان را کم کنید.

 نگاه طرفداران: طرفداران این ورزش روی این مسئله تاکید می‌کنند که ورزش بوکس می‌تواند برای تعدیل کردن حالات روحی بسیار مناسب باشد. به اعتقاد آن‌ها هیجانی که در این ورزش وجود دارد به تخلیه هیجانی کمک می‌کند و از سوی دیگر با فعالیت زیادی که در این ورزش انجام می‌گیرد، عضلات بدن ورزیده شده و با اضافه وزن مقابله خواهد شد.

 نگاه منتقدان: منتقدان این ورزش زیاد نیستند زیرا انتقاد زیادی نمی‌توان به آن وارد کرد جز این‌که ممکن است هزینه رفتن به باشگاه را برای همیشه نداشته باشید که آن هم حل شدنی است؛ خریدن یک کیسه بوکس و تمرین در خانه می‌تواند این مشکل را نیز به سادگی حل کند.

قایقرانی
قایقرانی بادبانی

  افسرده نمانید

با این‌که شاید در بین فهرست ورزش‌هایی که به آن فکر کرده‌اید، این ورزش جایی نداشته باشد اما خوب است اگر شرایطش را دارید به قایقرانی نیز فکر کنید. بسیاری از افراد این ورزش را به‌عنوان یک ورزش هیجان‌انگیز و خارق‌العاده می‌پسندند به‌ویژه اگر عاشق آب و ورزش کردن در فضای آزاد هستید روی این ورزش بسیار مفرح حساب کنید که در عین حال که نشاط همراه خواهد داشت، ماهیچه‌های بدن را به کار می‌گیرد و تناسب اندام را به همراه دارد.

  نگاه طرفداران: علاوه بر سلامت بدن، این یکی از مهیج‌ترین ورزش‌هایی است که می‌توان تجربه کرد و از آنجا که هیجان‌های فرد به شکل مثبتی پاسخ می‌گیرند برای سلامت روان و دوری از افسردگی بسیار مفید واقع می‌شود.

   نگاه منتقدان: افراد بسیاری هستند که در سفرهای دریایی حالشان بد می‌شود، بنابراین نمی‌توان این ورزش را به همه افراد توصیه کرد. عده کمی هستند که توانایی جسمی و روحی مناسب برای انجام این کار سخت و در عین حال پراسترس و پرهیجان را داشته باشند و ممکن است برای بقیه افراد اثر مناسبی به همراه نداشته باشد. ضمن این‌که انجام دادن این ورزش در همه شهرها میسر نیست و برای بسیاری افراد ورزش گرانی محسوب می‌شود.

شمشیربازی
شمشیربازی

   با دقت شوید

شمشیربازی هم یکی از ورزش‌هایی است که کمتر شناخته شده است. این ورزش علاوه بر این‌که بدنتان را به فعالیت وامی‌دارد، باعث می‌شود به میزان زیادی کالری بسوزانید. این ورزش متنوع بوده و می‌تواند روزهای‌تان را از یکنواختی دربیاورد پس اگر می‌خواهید همراه با یک ورزش، شجاعت و تمرکزتان را هم افزایش دهید، چرا شمشیربازی را انتخاب نمی‌کنید؟

نگاه طرفداران: این ورزش به قدری هیجان‌انگیز است که علاوه بر این‌که با انجام دادن آن می‌توانید وزن کم کنید به بهبود حالات روحیتان نیز کمک خواهد کرد ضمن این‌که حرکات دقیق و ظریف این ورزش باعث می‌شود تمرکز و دقتتان را هم افزایش دهید.

  نگاه منتقدان: یکی از مهم‌ترین دلایلی که عده زیادی به سمت این ورزش نمی‌روند این است که تجهیزات آن ارزان نیست ضمن این‌که باشگاه‌های کمی هستند که به آموزش این رشته می‌پردازند و عموم مردم به راحتی به آن دسترسی ندارند.

ورزش‌های رزمی

  از خودتان دفاع کنید

ورزش‌های رزمی یکی دیگر از ورزش‌هایی است که به‌تازگی نسبت به گذشته استقبال بیشتری از آن صورت می‌گیرد؛ این ورزش به‌ویژه برای کسانی که شخصیت‌هایی منضبط و قانون‌گرا دارند مفید است. کاراته، کنگ‌فو و... انواع مختلفی از ورزش‌های رزمی هستند  که می‌توانید آنچه را بیشتر با سلایقتان هماهنگ است انتخاب کنید.

  نگاه طرفداران: یکی از فوایدی که این ورزش در کنار لاغر شدن و تناسب اندام خواهد داشت، اعتماد به نفسی است که به این ورزشکاران می‌دهد و همچنین قابلیت‌هایی که برای دفاع از خودشان هنگام خطر می‌توانند به کار بگیرند نکته قابل توجهی است.

  نگاه منتقدان: این ورزش‌ها به توانایی و ویژگی بدنی خاصی نیاز دارد و شاید همه افراد نتوانند به سادگی آن را انجام دهند به‌ویژه افراد مسن!

برای مطالعه ورزش یوگا، فوتبال و بسكتبال،  پیاده روی و صخره نوردی به وب لاگ كاربر مراجعه كنید.

ورزشهای زیادی را ممكن است در طول زمان های بی كاری امتحان كرده باشید ولی به لذتی كه دوست دارید و می خواهید تابه حال نرسیده اید، زیرا به تاثیرات این ورزشها آگاه نبوده اید، شما كه این ورزش ها را انجام داده اید با این نظرات موافقید؟


باشگاه كاربران تبیان توسط : baharrrrr88

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین