فضائل و فوائد نماز اول وقت و ثمرات آن در دنیا و آخرت، بیش از آن است که قابل احصاء و شمارش باشد، لیکن برای اهتمام بیشتر مومنین به این فضیلت بزرگ، به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

فضیلت نماز اول وقت
نماز

فضائل و فوائد نماز اول وقت و ثمرات آن در دنیا و آخرت، بیش از آن است که قابل احصاء و شمارش باشد، لیکن برای اهتمام بیشتر مومنین به این فضیلت بزرگ، به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌شود.


1-نماز اول وقت، سبب ازدیاد رزق و روزی و مایه‌ی برکت خانه است.

2-نماز اول وقت، متصل خواهد بود به نماز امام عصر ولی الله الاعظم (عج)

3-نماز اول وقت، در پنج وقتِ شبانه روز، تمرینی است برای پاسخ گویی سریع به ندای پر صلابت منجی عالم یوسف زهرا امام زمان (ع) در روز ظهور، وقتی تکیه بر کعبه زند و با صدای رسایی که همه عالم بشنوند فریاد برورده <<اَنَا بَقیَّةُ الله>>

4-نماز اول وقت، نشانه‌ی شیعه‌ی علی (ع) و ایمان واقعی است. 

5- کسی که نمازش را اوّل وقت بخواند، جزءِ غافلین شمرده نخواهد شد. 

6- شیطانِ لعین، پیوسته از بنی آدم خائف و گریزان است، تا وقتی که نماز های پنج گانه را در اوقات خودش به جا ورد، اما وقتی آن‌ها را به تأخیر اندازد، شیطان بر او جرأت پیدا کرده و او را به گناهان بزرگ وا می‌دارد.

7- نماز اوّل وقت و مواظبت بر طلوع و غروب خورشید، سبب راحتی هنگام مرگ، و بر طرف شدن غم و اندوه، و نجات از دوزخ می‌شود و امیرالمۆمنین چنین پاداشی را برای او ضمانت فرموده است.

8- نماز اوّل وقت، سبب تلقین شهادتین است هنگام مردن، توسط خود حضرت عزرائیل (س).

9- کسی که بدون عذر نمازش را تأخیر اندازد، مورد خطاب خدا در قرآن است که می‌فرماید : (وای بر نماز گزارانی که از نمازشان غفلت می‌کنند)

10- هنگامی که وقت نماز فرا می‌رسد، فرشته ای بین مردم فریاد می‌زند : ای مردم بپا خیزید! و عطشی که افروخته‌اید با نمازتان خاموش کنید.

11- بنا به فرموده اشرف کائنات عالم که جز از سر چشمه وحی سخنی نفرموده است، نماز اوّل وقت، محبوب‌ترین کارها نزد خداست سپس نیکی به پدر و مادر و سپس جهاد.

 

12 - نماز اوّل وقت، رضوان خداست و وسط دقت عفو خدا و خر وقت غفران خداست. 

13 - به شفاعت حضرت خاتم ( ص) نخواهد رسید، کس که : نماز واجب خود را از وقت خودش به تأخیر اندازد. 

14 - کسی که مواظبت کند از نماز اول وقت، روز قیامت سندی در دست خواهد داشت که با آن داخل بهشت خواهد شد.

کودک و نماز خوان

15 - حضرت موسی (ع) به خداوند عرض کردند : پاداش کسی که نمازش را اول وقت به جا آورد چیست؟ فرمود: خواسته‌هایش را برآورده و بهشتم را برای او مباح می‌گردانم. 

...یا علی مولا

نماز سر وقت علاوه بر بركاتی كه به خانه و كار و ... می بخشد، شادی و نشاطی را به روح و جسم فرد وارد می كند كه از منشاء بی نظیری نشات گرفته كه هیچ اقدام دیگیری این انرژی و انگیزه برای كار كردن را به آدمی نمی بخشد.


باشگاه كاربران تبیان توسط : gole yas