سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پادشاه عربستان قصد دارد تاپایگاه «فیس بوک» را از ترس اعتراض های مردمی و جلوگیری از وقوع انقلاب در این کشور به مبلغ ۱۵۰ میلیارد دلار خریداری کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پادشاه عربستان فیس بوک را می خرد!؟


پادشاه عربستان قصد دارد تاپایگاه «فیس بوک» را از ترس اعتراض های مردمی و جلوگیری از وقوع انقلاب در این کشور به مبلغ 150 میلیارد دلار خریداری کند. 


پادشاه عربستان و فیس بوک

به گزارش النخیل، پایگاه اطلاع رسانی داون وایرز آمریکا با انتشار گزارش رسمی خود آورده است:«ملک عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان به «مارک زوکربرگ» بنیانگذار فیس بوک مبلغ 150 میلیارد دلار برای خرید کامل پایگاه فیس بوک پیشنهاد داده است.

در این گزارش منتشرشده آمده است: عبدالله پس از نگرانی عمیقش از تظاهرات ها و فراخوانی به برپایی انقلاب هایی که در منطقه رخ داده است، از طریق فیس بوک، به این اقدام دست زده است.

پایگاه داون وایرز درباره واکنش مارک زوکربرگ در قبال این پیشنهاد که این پایگاه آن را وسوسه انگیز توصیف کرده است، خبری نداده است.

گفتنی است، اعتراض های عربی از تونس آغاز شد و به مصر سپس لیبی و بحرین و سایر کشورهای عربی رسیده است و معترضان با استفاده از پایگاه معروف فیس بوک به برپایی انقلاب اقدام کرده اند.

بیش از 83 میلیون کاربر فیس‌بوک غیرواقعی هستند

شرکت فیسبوک اعلام کرد که 8.7 درصد از حساب‌های کاربری در این شبکه اجتماعی حساب‌های غیرواقعی هستند.

به گزارش ایسنا، شرکت فیسبوک در گزارش خود عنوان کرده است که ماهانه 955 میلیون کاربر فعال و در همین حال 543 میلیون کاربر موبایلی فعال دارد.

عربستان به «مارک زوکربرگ» بنیانگذار فیس بوک مبلغ 150 میلیارد دلار برای خرید کامل پایگاه فیس بوک پیشنهاد داده است

فیسبوک برآورد می‌کند که 8.7 درصد یا 83 میلیون و 90 هزار حساب کاربری غیرواقعی در میان مجموع حساب‌های کاربری این شبکه اجتماعی وجود دارد که در مقایسه با برآورد پنج تا شش درصدی پیشین این شرکت افزایش زیادی نشان می‌دهد.

به گفته فیسبوک در میان حساب‌های کاربری غیرواقعی 4.8 درصد حساب‌هایی هستند که صاحبان آنها یک حساب کاربری دیگر دارند.

البته کاربر فعال فیسبوک بودن به این معنی نیست که حتما به وب‌سایت facebook.com مراجعه کنید، بلکه فیسبوک هر کاربری را که جایی در اینترنت از حساب کاربری خود استفاده می‌کند را به عنوان کاربر فعال می‌شناسد.

بخش ارتباطات تبیان


منبع : مدیاینوز

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین