تبیان، دستیار زندگی
عوامل فیلم . گالری عکس دومین نشست مطبوعاتی روز چهارشنبه14بهمن در سینما صحرا در شب گذشته با حضور کارگردان و دست‌‌اندرکاران فیلم «ماهی‌‌ها عاشق می‌شوند»، برگزار شد. مهر- علی رفیعی، کارگردان فیلم گفت: می‌‌خواهم در ابتدای جلسه ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشست مطبوعاتی فیلم ماهی ها هم عاشق می شوند


دومین نشست مطبوعاتی روز چهارشنبه14بهمن در سینما صحرا در شب گذشته با حضور کارگردان و دست‌‌اندرکاران فیلم «ماهی‌‌ها عاشق می‌شوند»، برگزار شد.

مهر- علی رفیعی، کارگردان فیلم گفت: می‌‌خواهم در ابتدای جلسه از تدوینگر فیلم«واروژ کریم‌مسیحی» یاد کنم که اکنون بیمار است. قبلا چند فیلمنامه کار کرده بودم که در اکثر آن‌ها مشاورم، محمود کلاری بود و اگر همراهی ایشان نبود، فیلم « ماهی‌ها... » به سرانجام فعلی نمی‌رسید. سال‌ها پیش در فرانسه مقاله‌ای را به عنوان «لذت» به قلم مارکس خوانده بودم، او اعتقاد داشت که منشأ عواطف بشری به غذای گرم و آتش برمی‌گردد.

گیلان، انزلی و مناطق شمالی را به عنوان محل فیلمبرداری انتخاب کردم چون از نوعی هویت غذایی برخوردار است و البته خانه اصلی فیلم را سا‌ل‌ها پیش دیده بودم و برایم جذاب بود. این خانه معماری روسی و فرانسوی دارد و از این جهت چشم‌نواز است.

زمانی گفتم اگر بگذارید سوار قطار سینما بشوم از آن پیاده نمی‌‌شوم. اولین فیلمم به سرانجام رسید و به زودی بعدی را هم خواهم ساخت.

محمود کلاری، مدیر فیلمبرداری  نیز در ادامه گفت : زمانی که قرار بود من و علی رفیعی همکاری مشترک در ساخت یک فیلم داشته باشیم که به واسطه عدم تمایل کارگردان به سرانجام نرسید و این کار، علی رفیعی را افسرده کرد. اما حالا دوباره در «ماهی‌ها...» با هم کار کرده‌ایم. رفیعی در فیلمنامه‌اش و کارش خلاقیت‌های تصویری زیادی دارد. کار با ایشان برای هر فیلمبرداری جذاب است و البته حساسیت زیاد ایشان روی لوکیشن‌ها و صحنه‌ها برایم حساسیت‌برانگیز بود.

رویا نونهالی، بازیگر نقش اصلی «ماهی ها عاشق می شوند » با اشاره به ارتباط تنگاتنگ بازیگران در هنگام تولید گفت: در رسیدن من به نقش «آتیه » راهنمایی کارگردان بسیار مؤثر بود و البته دلچسب‌ترین بخش فیلم کار در آشپزخانه بود. ضمن این‌که آقای رفیعی آشپز بسیار قابلی هستند و ما از این توانایی حیرت می‌کردیم.

گلشیفته فراهانی نیز در ادامه نشست گفت: خوشحالم که در این کار حضور داشتم. راهنمایی که آقای رفیعی داشتند این بود که تأکید داشتند «توکا» جوانی آتیه است.

در هر بار بازی در یک فیلم بعد از اتمام فیلم از نقش جدا می‌شوم و دوست ندارم آن را تکرار کنم.