وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
عوامل فیلم .گالری عکس روز سوم جشنواره اولین نشست مطبوعاتی با حضور کارگردان و دست‌اندرکاران فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» برگزار شد. مجری جلسه در این شب، عزیزالله حاجی‌مشهدی بود. ضمن اینکه منتقد مهمان در هیچ‌کدام از نشست ها حض...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نشست مطبوعاتی فیلم«دیشب باباتو دیدم آیدا»

روز سوم جشنواره اولین نشست مطبوعاتی با حضور کارگردان و دست‌اندرکاران فیلم «دیشب باباتو دیدم آیدا» برگزار شد. مجری جلسه در این شب، عزیزالله حاجی‌مشهدی بود. ضمن اینکه منتقد مهمان در هیچ‌کدام از نشست ها حضور نداشت.

مهر-عزیز‌الله حاجی‌مشهدی، نویسنده و منتقد در ابتدای نشست فیلم «دیشب باباتو دیدم، آیدا» گفت: این فیلم در ادامه سه‌گانه‌ای است که اولین بخش آن «دختری با کفش‌های کتانی» و دومین فیلم آن «من ترانه...» با فیلم «دیشب باباتو دیدم، آیدا» این سه‌گانه تکمیل شد.

رسول صدرعاملی، کارگردان نیز با تائید این مطلب افزود: تمام تلاشم این بود که سه‌گانه‌ام را کامل کنم و شخصیت‌هایم را از سرگشتگی روحی و روانی به تعالی و آرامش روح و فکر بکشانم. البته «دیشب باباتو...» برایم تجربه متفاوتی بود و وقت زیادی را صرف آن کردم، کاری که باید مدت‌ها پیش انجام می‌دادم. در این کار اگر همراهی و همکاری بهرام بدخشانی، امیر اثباتی و کامبوزیا پرتوی و دیگر دوستان نبود، مسلماً نتیجه مناسبی به دست نمی‌آمد.

وی افزود: برای سومین بار سراغ نابازیگران رفتم،‌ راهی که قبلا شروع کرده بودم. اصولاً باید هرکس در هر عرصه‌ای برای استعدادیابی کوشش کند. برای این نقش کاندیداهای زیادی وجود داشت. می‌خواستم بازیگر آیدا کسی باشد که زندگی شخصی و روحیات و علایقش با نقش، همخوانی داشته باشد، صوفی کیانی این‌گونه بود و البته او بااستعداد و مسئولیت‌پذیر است.

در این فیلم آیدا با دو طرف ماجرا به توافق می‌رسد. چرا به توافق نرسد مگر چاره دیگری هم دارد. مگر همه زندگی رنج نیست. داشتن معشوقه رنج است، نداشتن آن هم رنج است و... این زندگی همه ماست مثل عشق، عاشق و عاشق نبودن که همگی رنج است.

فیلم «دیشب باباتو دیدم، آیدا» به سختی ساخته شد. اما شما نگران سرمایه ما نباشید، چون من سیستم کار را در سینما یاد گرفته‌‌ام. خواهش می‌‌کنم، از شما خواهش می‌کنم فیلم را زلال ببینید و منتظر شکست یک فیلمساز نباشید.

امیر اثباتی، طراح صحنه فیلم پیرامون این تجربه گفت: خوشحالم از اینکه فرصتی پیش آمد تا بعد از هفده سال، همکاری دوباره ای با صدرعاملی داشته باشم. این فیلم با توجه به اینکه قصه زیادی ندارد و بیشتر بازی با روحیات و خلق و خوی بازیگران است، برای مخاطبان چالش ‌برانگیز خواهد بود.

صوفی کیانی، بازیگر فیلم که اولین تجربه بازیگری خود را پشت سر گذاشته است گفت:  چون قبلاً نه تجربه بازی داشتم و نه جلوی دوربین رفته بودم، من این نقش را زندگی کردم.

بهرام بدخشانی، فیلمبردارنیز در ادامه گفت: این همکاری دوم من با آقای صدرعاملی بود و دوست دارم تکرار شود. ما همگی آیدا را خیلی دوست داریم. این فیلم خیلی خاص است. برای تمام پلان‌های آن گفت‌‌وگو کرده‌ایم و کاملاً همسان بوده‌ایم.

کامبوزیا پرتوی، فیلمنامه‌نویس، دومین بار است که با آقای صدرعاملی همکاری می‌کنم، ولی به صورت نصفه و ناقص، چون درگیر سفر و کارهای خودم بودم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین