وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
شاید شما نیز نام نرم افزارهای ایجاد کننده یک سیستم مجازی در سیستم را شنیده باشید . این نرم افزارها در اصطلاح به Virtual Machine معروف می باشند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید


شاید شما نیز نام نرم افزارهای ایجاد کننده یک سیستم مجازی در سیستم را شنیده باشید . این نرم افزارها در اصطلاح به Virtual Machine معروف می باشند.

این نرم افزار توانایی ساخت یک کامپیوتر مجازی در سیستم عامل ویندوز را به شما می دهد و شما قادر خواهید بود تا به کمک این برنامه  یک سیستم عامل دیگر را بر روی دستگاه های مجازی نصب نمایید و در واقع از 2 یا چند سیستم عامل به صورت همزمان استفاده نمایید .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

به کمک این برنامه و محیط موجود در آن کاربر قادر به نصب هر نوع سیستم عاملی در آن می باشد . همچنین شما قادر خواهید بود تا با این نرم افزار علاوه بر استفاده همزمان از چند سیستم عامل از ویژگی مدیریت وظایف موجود در برنامه نیز برای سوئیچ نمودن مابین سیستم عامل های موجود در محیط مجازی استفاده نمایید .

اگر شما قصد دارید از نرم افزاری که از نظر آلوده بودن به ویروس مشکوک است استفاده نمایید، چنین محیط مجازی برای این کار بسیار مناسب است زیرا هیچ ارتباطی میان هارد اصلی سیستم و محیط مجازی نیست

همچنین اگر نرم افزاری نوشته اید و می خواهید آن را تحت شبکه تست کنید و ببینید جواب می دهد یا خیر. بدون این که نیازی به دوباره بوت کردن رایانه تان باشد، می توانید به یک سیستم عامل دیگر به طور همزمان دسترسی داشته باشید.

VMware Virtual machine ware (نرم افزار قدرتمند ماشین مجازی) ، طراحی شده برای توسعه دهندگان نرم افزارها و مدیران سیستم و کسانی است که می خواهند در ساختار نرم افزاری شان تغییرات اساسی بدهند، نرم افزار تست کنند و خلاصه هر کاری که فکرش را بکنید.

سیستم اینگونه عمل می کند که با فعال سازی چند سیستم عامل و برنامه های کاربردی مربوط به آنها به طور همزمان روی یک ماشین فیزیکی منفرد، عمل می کند .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

سیستم عاملها به همراه نرم افزارهای کاربردیشان در ماشین مجازی همگی روی یک قطعه از سخت افزار نشسته اند. لایه مجازی سازی VMware ، منابع سخت افزار فیزیکی را به منابع ماشین مجازی می نگارد به طوری که انگار هر ماشین مجازی، پردازنده، حافظه و دیسک و ابزارهای ورودی- خروجی ویژه خود را دارد .

به کمک ایستگاه کاری VMware شبکه های مجازی پیچیده ای راه اندازی می کنید و انواع نرم افزارها را در هر محیطی که می خواهید به طور همزمان اجرا می کنید و همه اینها را یک جا روی سیستم خود انجام می دهید .

بدون نیاز به انجام عملیات پارتیشن بندی دوباره دیسک و سیستم عاملی جدید نصب می کنید و بدون این که سیستم را از اول  بوت کنید بین سیستم عاملهای نصب شده روی رایانه تان ارتباط برقرار می کنید .

اگر قصد دارید ویندوز جدیدی در VMware نصب کنید به روش زیر عمل کنید:

** بعد از راه اندازی VMware و باز شدن صفحه ابتدایی در آن گزینه ای به نامNew Virtual Machine وجود دارد آن را انتخاب کنید و دکمه Next را کلیک کنید .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

**گزینه Typical را انتخاب و مجددا دکمه Next را فشار دهید .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

**در مرحله بعد شما می بایست نوع سیستم عامل مورد نظر خود را برای نصب انتخاب کنید. البته می بایست CD آن را نیز در دستگاه قرار داده باشید .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

**در مرحله بعد می بایست مکان نصب را مشخص کنید. سعی کنید در جایی که خود VMware است نصب نکنید همچنین به مقدار فضای درایو مورد نظر نیز توجه داشته باشید.

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

**سپس گزینه network connection  را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.

**در قسمت بعد مقدار فضای مورد نیاز به سیستم عامل را انتخاب کنید. این مقدار برای ویندوزهای مختلف متفاوت است که برای ویندوز Xp این مقدار برابر 8 گیگابایت و برای Win server برابر با 15 گیگابایت است .

- در این قسمت دو گزینه وجود دارد که باید یکی را انتخاب کنید .

1. با انتخاب گزینه Allocate all disk space now  کل فضایی را که به سیستم عامل مورد نظر اختصاص داده اید را در همان ابتدای کار به سیستم عامل اختصاص می دهد وبا انتخاب نکردن آن  سیستم عامل نصب شده به مقداری که نیاز دارد فضا را اشغال می نماید .

2.(انتخاب این گزینه توصیه نمی شود.)

اگر گزینه Split disk into 2Gbfiles را انتخاب نمایید فضای پیش بینی شده تا 2 گیگ اجازه توسعه به سیستم عامل را می دهد .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

** سپس مقدار رم مورد نظر را انتخاب کنید اگر مقدار رم دستگاه کم است مقدار کمتری را اختصاص دهید .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

**با زدن دکمه Start this virtual machine مراحل نصب آغاز می شود .

بر روی سیستم خود چند ویندوز داشته باشید

 

 

فائزه خاموشی

بخش دانش و زندگی تبیان


 منابع:

techtarget

VMware vcenter Orchestrator

VMware Virtual SMP (Symmetric Multi-Processing)

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین