وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روپرت مرداک از ریاست هیئت مدیره تعدادی از بخش‌های کلیدی شرکت نیوزکورپ اینترنشنال از جمله چندین نشریه معروف انگلیسی استعفا داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صاحب فارسی وان استعفا داد


روپرت مرداک از ریاست هیئت مدیره تعدادی از بخش‌های کلیدی شرکت نیوزکورپ اینترنشنال از جمله چندین نشریه معروف انگلیسی استعفا داد.

فارسی وان-مرداک

به گزارش واشنگتن‌پست، این بخش‌ها شامل بزرگ‌ترین روزنامه‌های انگلیسی و آمریکایی این شرکت می‌شود.

همچنین وی هفته گذشته از مدیریت شرکت‌های NI Group، Times Newspaper Holding و News Corp. Investments در انگلیس استعفا داده‌است. این شرکت‌ها مدیریت چندین نشریه از جمله روزنامه‌های The Sun، The Times‌ و The Sunday Times را در دست دارند.

اما هنوز معلوم نیست مرداک کدام بخش‌های نیوزکورپ در آمریکا را ترک کرده است. روزنامه تلگراف روز شنبه گزارش داد که کمیسیون تجارت و اوراق بهادار آمریکا از ارائه اطلاعات در این زمینه تاکنون خودداری کرده‌است.

فارسی وان-مرداک

نیوزکورپ در بیانیه‌ای این حرکت مرداک را تنها یک خانه تکانی و تغییرات مدیریتی ساده خوانده‌است.

از طرفی پیشتر این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده‌بود که قصد دارد بخش نشریات خود که شامل روزنامه‌های مانند وال‌استریت ژورنال می‌شود را از بخش رسانه‌های تفریحی و سرگرمی جدا کند.

با این حال تعدادی از تحلیل‌گران عقیده دارند استعفای مرداک از مدیریت بعضی نشریات انگلیسی می‌تواند تلاش برای فاصله گرفتن از جنجال‌های پیرامون پرونده هک کردن تماس‌های تلفنی باشد.

همچنین وی هفته گذشته از مدیریت شرکت‌های NI Group، Times Newspaper Holding و News Corp. Investments در انگلیس استعفا داده‌است. این شرکت‌ها مدیریت چندین نشریه از جمله روزنامه‌های The Sun، The Times‌ و The Sunday Times را در دست دارند

این پرونده سال گذشته در پی افشای نقش روزنامه News of the World در هک کردن تماس‌های تلفنی سیاست‌مداران و افراد مشهور انگلیسی شکل گرفت و با ادامه تحقیقات هر چند وقت یکبار ابعاد جدیدی از دست داشتن افرادی مانند مدیران نیوز کورپ، افراد کلیدی پلیس لندن و سیاست‌مداران انگلیسی در آن افشا می‌شود.

بخش ارتباطات تبیان


منبع: همشهری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین