تبیان، دستیار زندگی
سرویس Gmail شرکت گوگل در سال 2004 کار خود را آغاز کرد. Gmail بر مبنای سرویس دهی پست الکترونیک برای کاربران ایجاد شد و 1 گیگابایت فضا را به هر کاربر اختصاص میداد که در آن زمان مزیت بسیار بزرگی نسبت به سایر سرویس های مشابه محسوب میشد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش اضافه کردن تصویر زمینه به  Gmail


سرویس Gmail شرکت گوگل در سال 2004 کار خود را آغاز کرد. Gmail بر مبنای سرویس دهی پست الکترونیک برای کاربران ایجاد شد و 1 گیگابایت فضا را به هر کاربر اختصاص میداد که در آن زمان مزیت بسیار بزرگی نسبت به سایر سرویس های مشابه محسوب میشد. در ادامه گوگل پوسته هایی (themes) را برای این سرویس در نظر گرفت و پس از آن پوسته های سفارشی نیز به Gmail اضافه شدند.

آموزش اضافه کردن تصویر زمینه به  gmail

ولی بعضی از اوقات کاربران از پوسته های این سرویس و ظاهر آنها راضی نیستند اما به لطف امکانات Gmail کاربران میتوانند پوسته ها را بنا به سلیقه خود تغییر دهند. در ادامه نحوه تغییر پوسته های سرویس Gmail و اضافه کردن تصاویر دلخواه به آنها را به شما آموزش میدهیم.

استفاده از پوسته سفارشی

برای شروع وارد اکانت Gmail خود شوید. بر روی تصویر چرخ دنده ای که در گوشه بالا سمت راست قرار دارد کلیک کنید. سپس گزینه Themes را بزنید و در منوی باز شده به پایین بیایید تا Option مشاهده کنید.

آموزش اضافه کردن تصویر زمینه به  gmail

حالا یکی از دو مورد Dark و یا Light را انتخاب کنید. در این قسمت فرقی ندارد که کدام گزینه را انتخاب کرده اید و هدف ما فقط اضافه کردن تصویر شخصی خود به پوسته میباشد.

آموزش اضافه کردن تصویر زمینه به  gmail

gmail بر مبنای سرویس دهی پست الکترونیک برای کاربران ایجاد شد و 1 گیگابایت فضا را به هر کاربر اختصاص میداد که در آن زمان مزیت بسیار بزرگی نسبت به سایر سرویس های مشابه محسوب میشد

با انتخاب گزینه Featured امکانات بیشتری در اختیار شما قرار میگیرد. شما در این قسمت میتوانید یک تصویر از Picasa انتخاب کنید یا تصویری را از روی موبایل خود استفاده کنید. اگر از موارد گفته شده استفاده نمیکنید میتوانید تصویر را از روی رایانه خودتان و یا آدرس اینترنتی آپلود کنید. آپلود تصویر در این سرویس بسیار آسان است و فقط کافیست تصویر خود را به محیط مشخص شده بکشید.(drag&drop)

آموزش اضافه کردن تصویر زمینه به  gmail

بعد از این که تصویر خود را انتخاب کردید میتوانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید. با تغییر تنظیمات متوجه میشوید که گزینه “روشن”‌ و یا “تاریک”‌ برای شما مناسب است. البته باید به چند نکته زیر در مورد تصویر Gmail دقت کنید.

**در این سرویس تصاویر شما به صورت اتوماتیک نمی چرخند و یا به صورت اسلایدشو نمایش داده نمیشوند.

** تصاویر به طور کامل اندازه صفحه شما نمیشوند و شما باید این کار را قبل از اضافه کردن تصویر انجام دهید. البته اگر ضروری میدانید.

**اگر از یک تصویر عمودی استفاده کنید به خوبی نمایش داده نمیشود مگر اینکه صفحه نمایش شما نیز از نوع عمودی باشد.

** ممکن است این امکان هنوز در اختیار بعضی از کاربران قرار نگرفته باشد ولی به زودی اضافه خواهد شد.

بخش دانش وزندگی تبیان

منبع: gooyait