تبیان، دستیار زندگی
جدایی همیشه غم انگیز و دردنـاك اسـت. اما این پایان زندگی شما نیست. اگر جزو کسانی هستید که سابقه یک نامزدی و عقد نافرجام را در زندگی شان دارند، باید از همین حالا خود را برای شروع درست بعدی آماده کنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بعداز نامزدی نافرجام چه کنیم؟


جدایی همیشه غم انگیز و دردنـاك اسـت. اما این پایان زندگی شما نیست. اگر جزو کسانی هستید که سابقه یک نامزدی و عقد نافرجام را در زندگی شان دارند، باید از همین حالا خود را برای شروع درست بعدی آماده کنید؛ شروعی که در آن خبری از اشتباهات گذشته و شکست نیست. اما رسیدن به این نقطه شروع بدون شک نیاز به آمادگی شما دارد.

جدایی

فراموش کردن گذشته تلخی که با فرد دیگری داشته اید، سخت ترین کاری است که باید انجام دهید. کاری که اگر موفق به انجامش نشوید، باید یک عمر با شبحی از عشق یا نفرت گذشته زندگی کنید. بنابراین این 10 توصیه ما را بخوانید و به آن عمل کنید.

1- حقیقت را بپذیرید: او رفته است

بسته به اینكه رابطه گذشته شما تاچه حد جدی بوده، این مرحله ممكن است نسبت به مـراحـل دیــگر زمــان بیشتری ببرد.

به طبع اگر مدتی طولانی با هم نامزد بوده باشید یا اقوام بیشتری در جریان نامزدی و قرار و مدار ازدواج شما بوده باشند، قبـول ایـن مسئله كه دیگر با همدیگر نخواهید بود بسـیـار مـشـكل تـر اسـت. هرقدر سریعتر این واقعیت را كه نامزدی تان بهم خورده و او رفـته است بپذیرید، زودتر می توانید به زندگی برگردید.

2- افكار خود را غربال کنید

باید خود را از صدمات و تنشهای رابطه پیشین رهایی دهید. در غیر اینصورت این حالات و احـساسات در رابـطـه جـدید به همراه شما  بوده  و باعث بروز مشكلات زیادی خواهد شد. اگر با فرد جدیدی آشنا شده اید و می خواهید قول و قرار ازدواج بگذارید، او را همانطور که هست به عنوان یک فرد جدید ببینید. نه با پیش زمینه هایی که از نامزد سابقتان به دست آورده اید و نه با مقایسه کردن او با نامزد سابقتان.

در مورد علت جدایی و ایـنكه چـه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید. با اجرای این مرحله مطمئن خواهید شد كه دیگر اشتباهات گذشته كه در انتها منجر به جدایی خواهد شد را در رابطه جدیدتان تكرار نـخـواهـیـد كـرد و نیز به مـسـائـلـی كـه در سرنوشت رابطه زناشویی شما دخیل هستند، نزدیكتر خواهید شد

3- از اشتباهات خود عبرت بگیرید

بعد از اینكه از دست احساسات منفی رها شدید، می تـوانـید به رابطه گذشته خود به عنوان یك تجربه آموزنده بنگرید. در مورد علت جدایی و ایـنكه چـه چیزی در نهایت باعث ناسازگاری شما شد بیندیشید. با اجرای این مرحله مطمئن خواهید شد كه دیگر اشتباهات گذشته كه در انتها منجر به جدایی خواهد شد را در رابطه جدیدتان تكرار نـخـواهـیـد كـرد و نیز به مـسـائـلـی كـه در سرنوشت رابطه زناشویی شما دخیل هستند، نزدیكتر خواهید شد.

4- با او صحبت كنید

خـوب اسـت در مورد نامزد یا همسر گذشته خود با نامزد یا همسر جدیدتان صحبت كرده و رمز و راز دل خـود را بیرون بریزید. به این ترتیب او مـتـوجه خـواهد شـد كه از كـجا آمده اید و سخن و اعمال شما را سوء تعبیر نخواد نمود. با این وجود در این كار زیاده روی نكنید چون ممكن است باعث ترساندن نفر جدید شده و مجبور به طی مجدد  این مراحل گردید!

5- با او قطع رابطه كنید

هیچگاه نمی‌توان همسر یـا نامـزد قبلی را بعنوان "دوستان معمولی" در نظر گرفت و به همین منوال با آنها ارتبـاط داشـت. با اینكه اشخاص خوش بین بر این باورند كه می تـوان ارتـبـاط دوسـتـانه خـود را با نامزد پیشین حفظ نمود، افراد واقع بین اعتقادی برچنین رابطه ای ندارند. همیشه مسائل حل نشده ای وجود دارد كه باعث می‌شود عشاق سابق به روش‌های عجیبی رفتار كنند.

6- عكس او را كنار بگذارید

هر نوع خاطره به جا مانده از او نظیر عكس‌ها، نامه‌ها، لباس‌ها، جواهرات بدلی و چیزهای دیگری كه شما را به یاد او می‌اندازد را جمع آوری نموده و دور بریزید. اگر اهـل دور ریـختن  نیستید، آنها را در یك كارتن گذاشته و در كمد یا انباری قرار دهید.

خود را آماده کنید که در ازدواج بعدی تان، خاطره های جدید بسازید. بنابراین مرتب به مکان هایی که با نامزد سابقتان خاطره داشته اید نروید. بگذارید این مکان ها برای شما خاصیت خاطره داشتن را از دست بدهند

7- مكان‌های محبوب جدیدی پیدا كنید

خود را آماده کنید که در ازدواج بعدی تان، خاطره های جدید بسازید. بنابراین مرتب به مکان هایی که با نامزد سابقتان خاطره داشته اید نروید. بگذارید این مکان ها برای شما خاصیت خاطره داشتن را از دست بدهند. سعی نكـنـید با نامزد جدید خود بـه هـمان رستوران یا پاركی كه با همسر گذشته خود می‌رفتید، سربزنید. چون این باعث می‌شود بجای اینكه حواستان به نامزد جدیدتان باشد به یاد همسر قبلی خود بیفتید.

بهترین كار این است كه محل‌های تفریحی جدیدی انتخاب كنید كه تا به حـال نـرفـتـه اید. چه كسی می داند؟ شاید آن محل جدید تبدیل به پاتوق شما شود.

شناخت

8- نامزد جدید خود را به دوستان و خانواده خود معرفی كنید

اگر از انتخاب دوم‌تان مطمئن هستید، تصمیم به ازدواج‌تان را در فامیل و خانواده اعلام کنید. معرفی نامزد جدید به دوستان و خانواده باعث می شود تا بتوانید سریعتر ماجراهای قبلی را فراموش كنید.

هنگامیكه آنها شروع به درنظر گرفتن شما به عنوان یک خانواده جـدیـد نموده و فردی كه عادت به بودن با او داشتید را از یاد می بـرند، شـمـا نـیـز همین كار را آسان‌تر انجام خواهید داد.

9- مقایسه نكنید

خواستگاران، نامزد یا فردی را که برای ازدواج در نظر دارید، از هیچ لحاظ (شكل، قیافه، وزن، استعداد،... ) با نامزد قبلی مقایسه نكنید. با ذهن سفید و خالی به رابطه جدید وارد شوید.

10- یگانگی او را تحسین کنید

روی آن چیزی هایی كه باعث تمایز نامزد جدیدتان می‌شود، تمركز كنید. چه چیز استثانی دارد؟ چـه كـاری مـیتواند انجام دهد كه دیگران از آن عاجزند؟ با پاسخ گفتن به این سۆالات خواهید توانست خـصـیصـه های كه باعث عشق ورزیدن شما نسبت به او میشود را دریافته و آنها را همیشه مورد تحصین قرار دهید.

فراوری: فاطمه ایمانی

بخش کلوب ازدواج تبیان


برگرفته از پایگاه همسر

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.