تبیان، دستیار زندگی
همزمان با فرا رسیدن ایام برپایی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان مانند سال‌های گذشته در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کند، در خصوص برنامه های این موسسه در نمایشگاه، گفتگویی با علیرضا مهدوی معاونت محتوایی موسسه داشته که
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : هومن بهلولی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

معاونت محتوایی موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان:

«نمایشگاه قرآن، کانون فهم و انس با قرآن است»

علیرضا مهدوی

همزمان با فرا رسیدن ایام برپایی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان مانند سال‌های گذشته در این نمایشگاه حضور پیدا می‌کند، در خصوص برنامه های این موسسه در نمایشگاه، گفتگویی با علیرضا مهدوی معاونت محتوایی موسسه داشته که در ادامه به آن اشاره شده است:

- از برنامه های موسسه تبیان در بیستمین نمایشگاه قرآن کریم توضیح دهید؟

در بیستمین نمایشگاه قرآن که در مصلای تهران برگزار می‌شود موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان مانند سال‌های گذشته حضور پیدا می‌کند و در این دوره نمایشگاه بخش‌های مختلفی از جمله محصولات، تولید نرم افزارها، شبکه اجتماعی، شبکه کاربران، IDC و بخش فنی و مهم‌ترین بخش که خود سایت است حضور پیدا می‌کنند. از کارهای جدید امسال می‌توان به شکل جدید سایت اشاره کرد و همچنین شبکه اجتماعی و شبکه قرآن با امکانات جدید و شبکه کودک تبیان که امتیازاتی خاص نسبت به پرتال کودکان دیگر دارد، از جمله برنامه های امسال غرفه تبیان می‌باشد، دو فراخوان جذاب هم برای کاربران داریم که یکی از آن‌ها در شب رحلت حضرت خدیجه و دیگری در شب ولادت امام حسن (ع) می‌باشد.

- شما خودتان در بیستمین نمایشگاه قرآن کریم شرکت می‌کنید؟

بله البته، هم با خانواده و هم با همکاران در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنم و مطمئناً برای بازدید و حضور در غرفه تبیان وقت می‌گذارم و با هماهنگی قبلی در خدمت کاربران و بازدیدکنندگان می‌باشم.

- اگر کاربران بخواهند ارتباط مستقیم با شما برقرار کنند این ارتباط در داخل غرفه برقرار می‌شود؟

بله البته، همکاران هستند ولی اگر سۆالی باشد من هم با هماهنگی حضور پیدا می‌کنم و پاسخ گو خواهم بود.

- نظر شما نسبت به بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم چیست؟

فکر می‌کنم نمایشگاه امسال با امکانات و تمهیدات کمتری برگزار می‌شود و این نکته را می‌توان در اختصاص دادن فضای کم به غرفه‌ها دانست، باید به این نکته توجه شود که موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان به عنوان یک موسسه مادر است و باید سهم بیشتری داشته باشد و قرار دادن این موسسه در رده مۆسسات کوچک کم لطفی به حساب می‌آید.

فکر می‌کنم با کمی تدبیر و پیش بینی می‌توانستند مشکل کمبود جا را به نوعی برطرف کنند که به مۆسسات مادر لطمه ای وارد نشود.

- نیروهایی که روزانه در غرفه موسسه تبیان حضور پیدا می‌کنند از چه بخش‌هایی می‌باشند؟

همه روزه از هر کدام از بخش‌های سایت، شبکه اجتماعی، شبکه تخصصی قرآن، مالتی مدیا، موبایل و ایرانسل، یک نفر حضور پیدا می‌کند.

- از برنامه های ویژه و خاص و در عین حال جدیدی که امسال قصد انجام آن‌ها را در بیستمین نمایشگاه قرآن کریم دارید بگویید؟

برنامه ختم صلوات و ختم قرآن از طریق سایت و همچنین ثبت سۆالات مشاوره کاربران در خود غرفه در بخش مشاوره تبیان از برنامه های جدید امسال به حساب می‌آید.

- یک جمله در خصوص بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم بگویید؟

نمایشگاه قران، کانون فهم و انس با قرآن است.

- سخن پایانی :

از همه کاربران عزیز خانم‌ها، آقایان، مخصوصاً جوان‌ها و تمام عزیزانی که با تبیان به نوعی ارتباطی دارند دعوت می‌کنم به خانه خودشان و غرفه تبیان تشریف بیاورند و با حضورشان خستگی یک ساله همکاران تبیان را برطرف کنند.

گزارش: مونا ناصرپور

تنظیم: هومن بهلولی