تبیان، دستیار زندگی
سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان، در مقاله ای سیاسی به نقد سخنرانی و نظریه رییس جمهور در اجلاس زنان و بیداری اسلامی پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انتقاد به سبك تبیان

جلسه

سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان، در مقاله ای سیاسی به نقد سخنرانی و نظریه رییس جمهور در اجلاس زنان و بیداری اسلامی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، بخش سیاسی موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان در مقاله ای انتقادی به بررسی موضوع و متن سخنرانی رییس جمهور در اجلاس زنان و بیداری اسلامی پرداخت.

یوسف قاضی زاده در این مقاله می نویسد:«در روزهایی که گذشت همایش بین المللی زنان بیداری اسلامی به میزبانی کشورمان برگزار شد و رییس جمهور محترم به عنوان رییس قوه مجریه در این همایش به ایراد سخن پرداخت. اگر چه نفس حضور رییس قوه مجریه در این گونه همایشها و سخنرانی های افتتاحیه می تواند نشانگر تمرکز نظام بر دیپلماسی عمومی و تلاش برای ارتباط گیری با بدنه نخبگان و مشارکت کنندگان بیداری اسلامی باشد و فی نفسه امر قابل تقدیری است، اما به نظر می رسد طرح برخی مسائل کلامی- دینی مناقشه برانگیز که اصولا ارتباط زیادی با وظایف رییس جمهور ندارد، می تواند کارکردهای مثبت این گونه حضورها را به حداقل برساند و حتی به ضد خود تبدیل کند.

آقای رییس جمهور احتمالا با توجه آیه شریفه "إِنَّ الدِّینَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ " این چنین گفتند:‌تمام پیامبران اولی‌العزم آمده‌اند تا جهان را اصلاح کنند. عزیزان من اسلام یک دین جهانی است و خداوند یک دین بیشتر نفرستاده است. خداوند دینی به نام مسیحیت و یهودیت نفرستاده است. حضرت ابراهیم(ع) منادی اسلام بود، حضرت موسی و حضرت عیسی نیز منادی دین اسلام بودند.رئیس‌جمهور ادامه داد: خداوند یک دین بیشتر نفرستاده است و آن اسلام است، پیامبر عزیز ما متعلق به تمام جهان است که پیامبر خاتم است. ایشان پیامبر مردم آمریکا، اروپا و آسیا نیز است. پیامبر بودایی‌ها نیز است و آمده است تا همه را نجات دهد.»

این مقاله اظهارنظرهای فراوانی را از سوی كاربران داشته است كه برخی از آن بدین قرار است:«yahusain: از آدم هایی که مسائل رو با هم قاطی می کنن حالم ... مثل نویسنده این متن. من اگر مثلا مهندس کامپیوتر هستم دیگه نباید درباره خدا حرف بزنم؟! (یخورده فکر کنید بعد مغرضانه گیر بدید)

rzhesari102: ببخشید شما همتون دنبال یک سوژه می گردید که مسئولین تان را زیر سوال ببرید و از همه بدتر شما آزادی بیان دارید که هر چی بخواهید بگویید ولی ایشان به عنوان رئیس جمهور باید از شما اجازه بگیرد . در ضمن خیلی چیز ها را آنها نمی شنوند اگر شما ها توی بوق نکنید.»

متن كامل این مقاله و اظهار نظرهای كاربران در بخش سیاسی سایت قابل مشاهده است.

تنظیم: هومن بهلولی